Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 25

  • 41 524
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 382
Ние започнахме лечението с класическа хомеопатия заедно с приема на сингулар и пулмикорт. После постепенно спряхме пулмикорта. Всичко беше супер! От януари до май нямаше нито един пристъп. След това спрях и сингулара и точно както Клемче е написала, настъпи изчерпване на запасите в организма- два спазъма за един месец и пневмония. За щастие нашата хомеопатичка се оказа изключително отговорна и точна и овладяхме много бързо нещата. Истината, че щом малката направи спазъм с инхалации се е влачила по 10 дена, а хл се оправя за часове . максимум 1-2 дена.

Според мен винаги се стига до такава криза след изчерпване на натрупаните лекарства в организма. За щастие при нас тя съвпадна с лятната почивка и нямах много дилеми дали да давам или да спирам лекарствата. есента останахме само на хомеопатични. Направи два леки спазъма, които бяха в резултат по-скоро от объркано лекарство, но много бързо излезе от тях. След това хомеопатичката смени лекарството и да чукна на дърво трети месец не е правила спазъм.
А това е дете, което до миналата година правеше по 25-30 спазъма годишно.
За една година след започване на хомеопатичното лечение имаме всичко на всичко 4 спазъма, само един от които тежък Peace.
Но е трудно, много трудно. Не самото лечение, а намирането на правилния хомеопат. Това става с цената на грешки. А без тях не може.

# 661
  • Мнения: 2 926
Сина ми пак кашля  ooooh!
4 дни беше на градина и вчера го взимам подкащлящ.
Сега спи, но като се размърда се изкашля няколко пъти такова грозно и дрънчащо  Confused

# 662
  • Germany
  • Мнения: 8 032
Ох, тази зима направо ни разсипа откъм болести... Сега големият е скарлатина, а всички около нас кашлят и подсмърчат... Аз реших да си оставя малкото вкъщи до средата на март и после ще видим.
Да се оправят всички болни дечица!

# 663
  • София
  • Мнения: 1 079
Може би подходът на различните хомеопати се различава, или преценяват състоянието на детето. Когато ние ходихме, синът ми не приемаше Сингюлер, урбазон веднъж, нямаше съмнения за астма, беше на 2 годинки.
Начинът, който ти описваш е по-логичен за мен, постепенното намаляване до изключване, така,че организмът да свиква постепенно, много ми хареса PeaceАз бях с впечетлението, че се изключват напълно, даже, че има много дълъг период, в който организма се чисти.
Не знам как се справя с астма, но действа добре при алергии, може би, когато астмата е на алергична основа - тогава резултатите са по-добри.
Мен ме хвана страх, детенцето направи два много тежки спазъма, а защото беше много малък - аз се отказах, не можех да преценявам състоянието му добре.
Решила април да го заведа на УНГ, да видим сливиците и след това да пробвам отново хомеопатията, той не пие Сингюлер от 6 месеца, но през тях имаше спазми.
От снощи покашля, гласът е променен и има ниска температура. Правя инхалации с физ.р-р, друго не се сещам какво мога да давам newsm78
Имунобора подходящ ли е сега да се започва?

# 664
  • Мнения: 2 494
Според мен Имунобора си е подходящ да го почнете, той подсилва и ще помогне да оздравее, знам ли, препоръчителния курс е 3 месеца  Peace

# 665
  • Мнения: 732
Моите и двамата са със ларингит.Баткото го отпусна бързо от пулмикорта,но малкия нали не може да го прием и е сложно.Нощта беше ад.Такава страшна кашлица не бях чувала,целия апартамент кънтеше.Добре поне ,че не направи ларингоспазъм,а само лаеща кашлица,че иначе не знам.За капак и нослето му тече като чешма и вече има и висока температура,снощи още нямаше.Лекарката каза,че имал грубо и стържещо дишане,каквото и да е това,свирене няма.Но бронхита си стоял и сега и ларингита.Изписа му Седакс АБ,вентолин,Ксизал и калциев глюконат и каза ако започне повече да кашля да отидем за урбазон.Дано да не се налага.

# 666
  • Мнения: 6 076

Имунобора подходящ ли е сега да се започва?

Щом има нужда от нещо допълнително за укрепване, според мен е подходящ, когато и да се започне - аз мин. година лятото давах Саменто на дребната, въпреки, че почти всички съветват през лятопто да не се дават добавки. Но ние тогава имахме нужда. Така, че нищо не ти пречи да вземеш. Имай предвид, че в momo.bg имаше промоция - 2 на цената на 1, не знам дали все още има такава, но можеш да видиш   bouquet

# 667
  • sf
  • Мнения: 10 265
И при нас развитие, ама не както искам  Rolling Eyes гласът се оправи,но се появи силна хрема, кашлицата се засили. Засега не свирка, водих го на слушалка. Включиха и отхрачващ сироп , некъв си с мащерка, ама ми мирише на Вентолин от утре  Rolling Eyes Утре ще се работи,за да наваксаме за седмицата, такава гимнастика се налага за гледането му,че ..... отврат  #Crazy

# 668
  • Мнения: 2 926
Rallichka от Саментото доволна ли си?

# 669
  • София,
  • Мнения: 4 267
Кой даваше имунотрофина, моля за отзиви! Днес поръчах  в една аптека и мисля като го взема да го давам. От гадния грип и при нас не са розови нещата, от два дни е без АБ и днес от еднта страна изведнъж и се изду едната сливица, и то страшно много! Очаквам включване от утре с Т и кой знае какво още! Отдавна се каня да го пробвам, не все отлагам. И хомеопатията нещо не върши никаква работа, и много се ядосвам вече!!! Писна ми от тези болести! Една седмица е била на детска Sad!

# 670
  • Мнения: 732
Аз давам имунотрофина от повече от месец и на двамата.И мисля,че на баткото му се отразява добре,все пак в грипа си беше на училище,а имаха доста болни в клас,а и този вирус дето сега ги разболя при баща му и брат му е с висока Т.,а той е много по - добре и без Т само с пулмикорт.Е, от днес е и на Зинат,заради ларингита,но като цяло леко го кара.

# 671
  • Мнения: 2 382
Eli, баткото ли е на АБ или малкият?
Нали баткото е само с ларингит, че вече ги омесих съвсем?

# 672
  • Мнения: 732
И двамата са на АБ.Баткото е с Ларингит и спазъм на гърдите,без Т.Малкия е с ларингит и усложнен бронхит,вече няма спазъм на гърдите,но пък има Т около 38 и кошмарна хрема,много воднист секрет със силно оточна лигавица и всичко което се опитам да му капна като капки се събира в ноздрите и едва се процежда назад.

# 673
  • Sofia
  • Мнения: 233
Ели, искрено ти съчувствам, дано скоро се оправят всички вкъщи и да направите една дъъълга пауза между боледуванията. Ние вкъщи бяхме така ноември, декември до средата на януари и знам какво е, въпреки, че при нас по-скоро беше, един се пооправи, друг се влоши, а не едновременно.....

# 674
  • Мнения: 732
Ами за съжаление понякога влизаме в лоша серия,дано поне се разминем от пневмония.

Общи условия

Активация на акаунт