Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 24

  • 57 209
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 809
А, близки не са, нормалното ми кръвно по принцип е 90/60, по-скоро ме притеснява долната граница. Забравих да кажа, че пулсът ми е 73.

# 16
  • София
  • Мнения: 484
Момичета все по-често кръвното ми е 80/40, притеснително ли е това за бебето? За мен, освен че ми се гади и започва да ме боли много главата и ми се учестява пулса друго май няма  Tired

Аз изкарах с  приблизително такова кръвно от 2-ри до към 4-ти месец. Бях постоянно бледа , виеше ми се свят и се наливах с айряни.  Вечер като се прибирах от работа ми беше най-зле. след 4-ти месец, кръвното се нормализира на 90/60 и като че ли просветна , бях нов човек  Laughing

# 17
  • Мнения: 105
Ами той бебока си върви напред от началото още с поне 2 седмици напред и то при двама различни лекари.Но очаквах да се изравни с времето... Grinning
Обаче ако сега е с главичка почти 10 см.,не ми е ясно след 6 седмици какво ще е положението...

За херпеса знам,че по принцип няма проблеми,но все пак се консултирай с лекар какво можеш да приложиш като локално лечение.
А за контракциите - почивка и спокойствие му е майката,както физически,така и психологически.При мен имаше по-болезнени(сравнително,де) контракции в седмия месец и започнах Магнерод 3х2.Сега като се преуморя успокоявам бебо вътре с поглаждане по корема. preggo

Пък за безсънието,смятам,няма какво много да се направи,особено ако имаш киселини като мен.Евентуално чаша топло мляко с мед или един билков чай(с уговорката,че приемът на билки не може да е произволен),та дори и малка чаша червено вино могат да помогнат.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 271
Благодаря за отговорите момичета,
Утре като отида на лекар ще попитам доктора и ще споделя с вас какво е казал.
  bouquet

# 19
  • Мнения: 8 163
Aia_vet, пий повече вода и обърни внимание дали няма връзка между това, което ядеш и урината ти. Имай предвид, че за да си добре хидратирана, тя трябва да е почти безцветна.

Армира, повече спокойствие и високо витаминозни храни - вит. B, C, D и Е също играят роля за отпускането на мускулатурата. Спомни си, че за доброто усвояване на вит. D е нужна мазнина.

# 20
  • Мнения: 2
Здравейте, бременна съм в 11г.с. и съм от Плевен все още не съм избрала кой гинеколог да следи бременността.Някой може ли да сподели мнение за Д-р Силвия Атанасова или да ми препоръча друг гинеколог в Плевен.Благодаря предварително.

# 21
  • Мнения: 3 199
Здравейте, на 15.11. ми беше последната менструация, имах положителен тест за бременност. Вчера ходих на гинеколог и се видя малка точица, която отговаряла на 4 г.с., но аз имах много късна овулация и може да е от нея. В момента прокървих бледо розово, обадих й се и ми каза да пия 4 таблетки Дуфастон наведнъж и Но-шпа 3 х 1 табл. Имате ли наблюдение дали е правилна терапията, каза че тя нищо не може да направи и да търся спешен център ако се засили кървенето? Притеснена съм много  Cry

# 22
  • Мнения: 44
Здравейте, на 15.11. ми беше последната менструация, имах положителен тест за бременност. Вчера ходих на гинеколог и се видя малка точица, която отговаряла на 4 г.с., но аз имах много късна овулация и може да е от нея. В момента прокървих бледо розово, обадих й се и ми каза да пия 4 таблетки Дуфастон наведнъж и Но-шпа 3 х 1 табл. Имате ли наблюдение дали е правилна терапията, каза че тя нищо не може да направи и да търся спешен център ако се засили кървенето? Притеснена съм много  Cry

sh1k3ra Моят гинеколог каза, че в ранна бременност може да се появи прокървяване, дори може да е обилно, без това да означава непремнно аборт. Но също така ме посъветва и веднага да му се обадя и да ме прегледа, ако това се случи. Според мен отношение от типа: " Нищо не мога да направя, търси си спешен център" , не е уместно за лекар и може би е добре да се замислиш за друг АГ. Иначе предполагам, че лечението е стандартно. Успех!  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 289
sh1k3ra, принципно в ранна бременност при кървене назначават лечение с прогестеронов препарат, а но шпа се дава, за да отпусне коремната мускулатура. Според мен е нормално това лечение, но ти, ако имаш съмнения, се консултирай с друг гинеколог.

# 24
  • Мнения: 3 199
Благодаря за отговорите, сега изпих таблетките. Дано всичко е нормално и кървенето да спре ! Praynig   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 1 289
Благодаря за отговорите, сега изпих таблетките. Дано всичко е нормално и кървенето да спре ! Praynig   bouquet
Стискам ти палци  Hug
Иначе да знаеш, че е често срещано явление.

# 26
  • Мнения: 2 280
Oт няколко дни насам ми се случва често като легна на ляво да имам зверски болки в десния яйчник. По принцип имам много болезнена менструация винаги и съм свикнала на болка, но такова чудо не е било. Едва се изправям да седна. Болката е само отдясно и само като легна на ляво. От какво може да е това?  newsm78
п.п. още от самото начало на бременноста, когато и да съм имала болки ниско долу, винаги са били отдясно. Даже още от овулацията ми е тази болка, но се появяваше отвреме на време и то в началните месеци... но пък от скоро е много по-силна и само като легна на ляво.

# 27
  • Мнения: 8 163
Трю, бебето натиска някой орган. Избягвай да лягаш на лявата си страна.

# 28
  • Мнения: 140
Здравейте момичета, благодаря ви за отговорите. Явно е нормално за напреднала бременност, като съдя по коментарите. Е, няма да спя много, но поне е някакъв тренинг за след раждането. И без това не остава много  Laughing

# 29
  • Мнения: 2 280
Трю, бебето натиска някой орган. Избягвай да лягаш на лявата си страна.
Ами как да натиска.. като легна на ляво, ме боли от дясно Grinning

Общи условия

Активация на акаунт