Как побеляват косите?

  • 6 409
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
Гени, да. Баща ми е на 56 и има най-много 10 бели косъма, като му избива сигурно по 1 годишно. Май малко съм го ядосвала Wink А на приятелката ми от 5ти клас й избиха първите бели косми Shocked ... майка й е от 30-годишна вече беше с 80-90% бели коси.
Скоростта на побеляване е относителна.

А косъмът наистина се състои от мъртви клетки. И по филми от типа на "От местопрестъплението" дават как като изследват косъм от човек например, ако е бил тровен с нещо в период 3-4 месеца - в участъка от косъма, израстнал през този период се съдържа самата отрова. Примерно от 20-сантиметров косъм можа да има отрова в 4-сантиметров участък от него...
Големи примери, голяма работа... Wink

И не може да побелее коса за 1 нощ изцяло. В корените да, но надолу по косъма пигмента не може да се изпари.

# 16
  • Мнения: 7 640
да, аз това имах предвид Wink

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Карен, след толкоз обяснения, че чак CSI намесихте hahaha, да ти кажа как процедирам аз съсм самотните 4-5 бели косъма, които виждам годишно.
Отскубвам.
Туто финито.
Какво ти тук боядисване заради някакъв си бял косъм?!

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 945
Аз съм на 27, и тук-там чат-пат намирам самотни бели косми - но не като останалите, а къси и - чудно как - къдрави (косата ми е права). Някак съвсем различни изглеждат от останалите на скалпа ми.

Същата работа - къс и къдрав, ама от моята глава беше - заболя ме като го скубнах!  Laughing
Успокоих се, че до 1 месец няма  да съм с бяла глава  Hug, че другата ми алтернатива е боядисана и плешива.   Close

# 19
  • Мнения: 2 309
Аз почнах да побелявам на 16. Сега имам доста бели косми - почти като прошарена, но не ги бях виждала понеже вечно се боядисвах. Заради бременноста обаче спрях да се боядисвам, че от боята ми става лошо и ела да видиш на какво приличам. Ходя само с опашка, хубавото е,че сега предишните остатъци от бои израснаха и като родя ще се подстрижа късо и почвам с нови експерименти. Иначе - да ген си е , но не виждам нищо страшно. Като кажат някои- побеляването е признак на остаряване много се дразня, все пак съм на 23.

# 20
  • Мнения: 2 379
Момичета, днес и аз открих първия си бял косъм Confused Отскубнах го и го разгледах добре. Дълъг е 35 см (измерих го Laughing) и е бял от край до край!
Стана ми много кофти. Реших, че само на мен се случва толкова рано (на 23 съм), ама като гледам вашите отговори, направо си е нормално.
Чудя се само - и на майка ми, и на баща ми косите им започнаха малко по малко да се прошарват след 40 години - и какво тогава означава тоя мой бял косъм? Rolling Eyes Да го приемам ли за знак, че трябва да почна да се щадя повече откъм проблеми? Или по-добре да не се вглеждам много? Simple Smile

# 21
  • Мнения: 7 430
но доколкото знам освен ако не е причинено от голям стрес /познавам хора побелели за една нощ/ процесът е бавен.  Thinking
ей това не съм го виждала и не вярвам, че е възможно. Косата е мъртва и в краищата е образувана много отдавна.

Аз съм го виждала и вярвам. Мой приятел побеля за една нощ след като влак сгази братовчед му пред очите му и беше на 19 год. И до сега си е още с бяла коса на 24 год.

Ужас  Tired
Направо не мога да си го представя (а и не искам Sad)

За косите и аз мисля, че е до ген или ако се случи нещо стресиращо.
Надявам се да имам гена на баща ми, който е на 54 и има много малко бели косъма в главата си Peace но пък интересно, че мустака му е почти побелял newsm78

# 22
  • Мнения: 2 657
Аз до миналата година имах само няколко бели косъма и те ми се бяха появили от стрес,преди 7години CryОт миналата година имам доста пове4е бели косми и те пак ми се появиха от стрес,след като бяхме в болницата с детето.Та моето заклю4ение е,4е мойте се появяват от голям стрес Confused

# 23
  • Мнения: 7 640
относно побеляването за една нощ-
Говорих се дерматолози, те казаха, че е възможно при условие, че човекът има вече бели косми. От силният стрес окапват непобелелите и остават само белите, не запомних точно защо.
Човекът не изглеждал плешив, з-то космите са милиони и не знам какъв процент трябвало да липсва, за да се види.

# 24
  • Мнения: 5 475
Всичко е въпрос на ген.
Имах съученичка с наполовин бяла коса на 18 г., но също така познавам хора на по 60г. с нито един бял косъм.
Поогледай най-близките си роднини и ще разбереш навярно...

така е ,става обаче и при силен стрес...имам приятелка след преживяна тежка катастрофа побеля цялата на 20 години.

# 25
  • Мнения: 1 616
относно побеляването за една нощ-
Говорих се дерматолози, те казаха, че е възможно при условие, че човекът има вече бели косми. От силният стрес окапват непобелелите и остават само белите, не запомних точно защо.
Човекът не изглеждал плешив, з-то космите са милиони и не знам какъв процент трябвало да липсва, за да се види.

Аз четох същото обяснение от Елен Клодрер - авторка на книгата "Косите - корени на живота", която за мен е неоспорим авторитет в грижата за косата. Преписвам дословно:
"Но механизмът, който би довел до това побеляване така внезапно, не е обяснен научно. Някои учени отричат, че това е вярно - смятайки, че пигментите, съдържащи се в кератина не могат да изчезнат така внезапно - и обясняват по друг начин впечатлението за побеляването,създадено у свидетелите: хората, преживели много силен шок, могат да изгубят внезапно голямо количество коса и така да им остане побелялата коса. Тя се е забелязвала по-малко преди окапването, защото се е губела сред другата, сега става преобладаваща и създава това общо впечатление за побеляване."

# 26
  • Мнения: 7 640
ами май това исках и аз да кажа newsm78

# 27
  • Мнения: 1 616
ами май това исках и аз да кажа newsm78
Да де - отлично те разбрах! Просто исках да подкрепя постинга ти с цитат от специалист!   bouquet

# 28
  • Мнения: 410
Бях доста малка,когато си открих първия бял косъм и само си повтарях,че всеки бял косъм е едно хубаво преживяване Heart Eyes Но сега,доста години след това,белите косми растат(имам чуството всеки ден #Cussing out).Откакто родих моята дъщеря,все по често намирам нов бял косъм.
Но пък не съм и съгласна че е до ген,май си е индивидуално за всеки.
Баба ми(майка на майка ми) е побеляла за една нощ,когато брата на майка ми е бил болен от детско паралич (за щастие се е оправил),а майка ми на 16 години е започнала да побелява и то доста бързо.От доста млада се боядисва.Е,ако е до ген и аз трябваше вече да съм доста побеляла Mr. Green

# 29
  • Мнения: 763
Аз имам бяла коса от 20-годишна. Сега не мога да си позволя да съм с моя си цвят, защото ужасно много ми личи, а пък ако тръгна да скубя, ще оплешивея.

Общи условия

Активация на акаунт