И двете теми предизвикаха много спорове, като в нито един пост не се случи някой да приеме чуждата гледна точка.
Както се разбра, а и не само от посочените теми- в някои семейства е на почит домашната храна, но задължително приготвена от мама, в други/ като моето/ домашната храна също е издигната в култ, но това занимание "най-великодушно" е предоставено на бабите, в трети семейства- важно е да се готви някак си и за кратко/ нищо че в една от темите беше дискутиран и доста нелеп пример/, в четвърти- топлата храна е закон, в пети- няма проблем да се яде салата и сирене/ и в тази категория влизам/
Не само за храненето, но и за празници, почивки, начин на отглеждане на деца и ред др. въпроси различните семейства имат различни "библии" на които се доверяват неотменно.
Въпросът ми е- как се преодоляват тези различия, когато двама млади от семейства с различни разбирания се срещнат ?
За моето семейство, което създадох- не зная дали е съдба, случайност, съвпадение, но сме отглеждани с мъжа ми в семейства с почти идентични разбирания и навици.
Затова ми е интересно в другите как е?Виждам в уж прости и обикновени дейности, разлики от земята до небето, това би ли било пречка един ден за здрава и щастлива връзка?