Да отведа ли на гинеколог дъщеря си?

  • 6 829
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27
Ако момичето е девствено, прегледът се извършва през ануса
И какво ще търси там? newsm78

Това е остарял метод , ако попаднеш на някой динозавър може и да го практикува още  Mr. Green
Едно време , така ме преглеждаха в Пирогов , не е най - приятният спомен , сега с тази техника няма такива емоции  Peace

# 31
  • Мнения: 1 064
Не съм лекар, казах само това, което ми обясни моето джипи. За повече подробности питайте вашите.  Mr. Green Дъщеря ми имаше хормонален проблем и по този повод ходихме на разни специалисти, включително гинеколог, та по този повод личната го спомена.

# 32
  • Мнения: 25 818
И като ходихте на гинеколог, как мина прегледът?
И защо изобщо не коментираш него, а плашиш хората с разказите на джипито ти?
И да се е навила някоя майка да заведе детето си на лекар, след твоите коментари със сигурност ще се откаже.

# 33
  • Мнения: 1 064
Как Сийке, изглежда не си проследила цялата тема.
Самоцитирам се:

Децата се гледат на ехограф, така че няма нищо страшно.

Другото го споменах допълнително като детайл, но то предизвика интереса.
А нашият преглед беше с ехограф, търсеха кисти  Peace

# 34
  • Мнения: 25 818
Видях и затова се ядосах.
Ако темата е пусната от майка с ниска здравна култура или от самото дете (най-вероятно), писането на подобни "страхотии" освен да ги откаже от прегледа, друго няма какво да постигне.
И без това здравната култура на нас, българките, е толкова ниска, няма смисъл да си подклаждаме взаимно страховете.  Peace

# 35
  • Мнения: 5 259
Ако бях момичето, пуснало тази тема, направо нямаше и да помисля за доктор след тези детайли.

B l a n k a, надявам се дъщеря ти да е добре  Peace

Важното е накрая да сложим акцента на това, че момичетата ги преглеждат с ехограф , просто за да няма шокирани.

# 36
  • Мнения: 1 064
Добре, повтарям с големи букви:

Ако момичето съобщи на доктора, че е девствена, ще я прегледа с ехограф.
Гинеколозите са внимателни към децата.
При гинеколог може да се отиде и само за консултация без преглед.

ПС При нас нямаше кисти и продължихме в посока - хематолог и ендокринолог.

# 37
  • На топло...
  • Мнения: 584
На гинеколог!
На мен ми дойде на дванайсет и половина, имах изключително нередовен цикъл, т.е. дошло ми е два-три пъти и после пауза от девет месеца.
Появиха ми се болки в областта на яйчниците и отидох с мама на гинеколог (на почти 14 години). Прегледът беше през ануса, не боли, само не е много приятно. Откри киста пред матката с опипването. Прати ме на ехограф - киста на левия яйчник - осем сантиметра в диаметър.
Последва болнична терапия, отделение за патологично бременни Simple Smile.
Но не е нищо страшно, важното е да има диагноза и да се вземат мерки!

# 38
  • Мнения: 341
8 САНТИметра? Извинявай, но това е почти колкото матката  Shocked

# 39
  • Мнения: 1 064
Нану, от кой град си?
Все пак ми се струва, че са можели да ти спестят част от прегледите...  Thinking

# 40
  • На топло...
  • Мнения: 584
Саниметра, да, по-голямо е от матката, затова и на ръка не определи гинеколожката точно къде се намира, с ехографа се изясни.

От Шумен съм. Точно преди двайсет години е "случката". Сега вероятно преглеждат директно с ехограф.
СПКЯ се оказа накрая диагнозата, имаше много варианти. Но ме хормонизираха и кистата изчезна сама. Иначе ме готвеха за операция, даже и час имах, ама ми дойде няколко часа преди него и ми се размина.

За мен беше по-важно да не ме "бръкнат" (това е разговорното понятие на пациентите тогава в отделението) някъде другаде Wink. Нищо страшно няма от един пръст в ръкавица и гел, само ме беше срам много.

# 41
  • Мнения: 21 648
 Предлагам потребителите да престанат да споделят спомени от прегледите си или приказки на джипито си, особено ако са за практики с 20годишна давност. За подобни неща има други подфоруми. Написаното на последните страници звучи ужасно за едно невежо дете, което се чуди да иде ли на лекар или не. Освен това знаете, че причините за нередовен цикъл са безкрайни и абсолютно не е необходимо да ги прочете тук всичките, та да се пита дали и при него не е нещо подобно. Защото най-вероятно не е.

  Авторката, просто отиди при джипито и не чети форуми.

# 42
  • Мнения: 7 162
Авторката не е била от доста време онлайн и не се включва в темата.
Дано е послушала съветите ви да посетят гинеколог заедно с дъщеря си.

Общи условия

Активация на акаунт