Зимата полека се изнизва СЕПтемврийче за пюренце се облизва !

  • 57 622
  • 410
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета!
Аз най-накрая намерих време да се разпиша при вас, ако ме искате, разбира се Simple Smile)) Макар да не съм писала, през цялата бременност и след раждането четях темите съвсем редовно и ми бяхте много полезни.
Накратко за нас: имам момиченце, Матеа, родена на 11.09.2013г., 3100г, 49см. Сладуранката е вече на 4 месеца, изцяло на кърма и наддава добре - на последната консултация беше 5660г. Имам и по-голяма дъщеря на 8 год.
На ортопед я водих на три навършени месеца при д-р Драганов във ВМА. Доволна съм, много колоритен лекар Simple Smile
Ние пропуснахме ваксините през втори и трети месец, защото първо каката беше нещо болна, после и малката имаше хрема и сега имаме да наваксваме.
Много дълъг пост стана, но благодаря ви, че ви има и да са ни живи и здрави бебоците!

# 106
  • Мнения: 931
Уф, е ние сме наникъде с ваксините - имаме само хепатитната на1м и един пентаксим. А сега заради АД сигурно педи ще откаже да му сложи другите... чудя се и аз как да реагирам.

# 107
  • Мнения: 74
Lulu25 нашата ЛЛ не ни е отлагала ваксините /а би трябвало/ заради АД и подозрения, че сме с АБКМ. Аз съм на диета, но малкия прави късни реакций към ваксините и 10-тина дни след ваксина се появява обрив, колики. Имаме изписана хомеопатия и така заедно с диетата се бори с АД. ще се захранваме късно. За отлагане на ваксините мисля, че се ходи на комисия.

# 108
  • Мнения: 931
Моята последниа път видя обривчето (а понеже малкият се скъса от рев, то беше ярко червено, а иначе едва се вижда) и каза, че в този вид няма да го ваксинира и ни прати на кожен. Аз не съм убедена, че искам тези ваксини. Ако се окаже, че има проблем, може и да ги откажа срещу подпис... Това ми звучи много кофти, че малчо реагира при вас...

А на хомеопатходихте ли и къде?

# 109
  • Мнения: 74
Да Lulu25   ходим освен при ЛЛ и при лекар хомеопат, който е и педиатър тук в Ст. Загора. С каката много ни помогна, защото тя направи АБКМ след имунопрофилактика със Синагис /родена е недоносена/ и също беше с късни реакции. Явно при нас има наследствен момент.

# 110
  • Мнения: 7
Здравейте,
мм нова тема браво Туити   bouquet много хубаво заглавие.
На нас ни отложиха само втората болезнена ваксина декември месец,и то защото я нямаха.Но януари си ни я биха.Говорих с ЛЛ дали няма начин третата да я пропуснем,Каза ,че може ако направи реакция .Той я прие добре,така че няма да се разминем с третата

# 111
  • Мнения: 0
излизате ли в този студ?
Педито ни каза да не излизаме при минусови температури, ама вече не ме свърта вкъщи. Мисля си, че като не духа и ако я облека повече може да излезем за 30мин. Какво мислите? Laughing

# 112
  • Мнения: 2
И аз се чудя дали да я извеждам при минусови температури, но май ще пробвам, че трябва да отида до аптеката за някакво гелче за венци. Снощи такава драма ми направи, явно я мьчат зьбките. Голям рев беше. При вас как минава зьборастежа? Wink

# 113
  • Мнения: 126
Аз не смея да го изкарвам при минусови температури (единствено ако нямам друг вариант). Иначе зъбите го мъчат нон-стоп и мажа с гелче на Бочко, поне мога постоянно да го мажа. И да го похваля вече почна да се обръща по корем Simple Smile

# 114
  • Мнения: 0
Аз мажа с пансорал само вечер:) незнам дали й помага. Долният венец е подут и се буди през час през нощта, затова си мисля че я мъчат зъбките

# 115
  • Мнения: 268
Мамчета имам проблем Blush налага се да оставя малкия за 1ден и се чудя как ще го нахранят,той е само на кърма и е забравил да яде с биберон,а имам замразена кърма,аз капките вит. Д ги давам с капкомер но цяло хранене малко бавно ще стане,а с лъжичка невъзможно Mr. Green приемам предложения  bouquet

# 116
# 117
  • Мнения: 4 585
Вашите бебета слагате ли ги седнали вече? А обръщат ли се? Симо го мързи.

# 118
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета!!!!До сега бях активен четател,но малкия ми принц заемаше всичкото ми свободно време и нямаше как да пиша,сега вече всичко е нормално и спокойно и мога да взимам участие по всички вещи за мен теми Simple Smile.Сега за нас аз се казвам Бояна на 25г и съм от Пловдив.Моето ангелче се казва Мартин роди се 3.000 кг и 47 см на 30.09.2013 г. по нормален начин.Расте с пълна скорост-вече сме 7.200 кг.Марти е мойта сбъдната мечта,не мога да си представя живота без него.Единственото което  пожелавам на вас и вашите бебоци е да сте живи и здравички,винаги усмихнати и позитивни.Поздрави и целувки от нас с Марти  Heart Eyes

# 119
  • Мнения: 3 222
Добре дошли на новите попълнения!

Не съм влизала не помня от кога и тази нова визия ще ми избоде очите  Crazy

За крустите и аз нищо не предприемам. Ще си паднат самиички.

el 8004, има едни като спринцовки задаване на лекарства - моят син направо я зацоква нея, а е ял досега само от гърда, което ме навежда на мисълта, че му е удобна.

lkambourova, ако сложиш дъждобрана на количката, нищо няма да мустане на детето. Mr. Green

За ваксините - педиатърката ни "изгони" от кабинета заради грипния сезон. Дори не го мери/тегли и пропуснахме третия прием на двете ваксини.

Общи условия

Активация на акаунт