Зимата полека се изнизва СЕПтемврийче за пюренце се облизва !

  • 57 599
  • 410
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 60
Мами от Пловдив помагайте. Къде мога да намеря АМ Лактана био? Имам някакви спомени, че в Кауфланд съм виждала, но не съм сигурна.

# 226
  • Мнения: 931
Добре дошли на новите мами Simple Smile

Да побутнем малко дискусията, да ви запитам и тук. Какви социални умения имат бебетата? Дават ли боц, правят ли браво, чао, здрасти;  как се държат "в обществото" и такива разни Simple Smile

На мен ми е много забавен малкият как следи всичко и го имитира ( за сравнение, баткото никога не е имитирал директно, че и до ден днешен). Много ми беше чудно защо играта с дрънкалките е да я вземе, да се разтресе целия и да я метне настрани (много рядко я опитва). Докато в един момент схванах, че той така се опитва да я разклати. Гледа ме мен какво правя с дрънкалката - хващам я, разклащам я и му я подавам. Съответно той я хваща, разклаща се целия (още не му стига координацията само за едната ръка) и я подава на неизвестно кого  hahaha

# 227
  • Мнения: 5
Ех от кога не съм влизала , а само две странички са изписани ...
Още сме далеч от боц и браво, но се научи да удря играчките една в друга, за да се чува звук - много е смешна , защото ги удря и затваря едновременно очи , защото и е силен шума  Laughing
Когато някой я погледне или и заговори, тя се усмихва лееееко и навежда глава все едно се засрамва, много е сладко  Blush
Да попитам на шест месеца правеше ли се изследване на урина  newsm78

Със захранването сме до 50 -60 грама пюре на обяд, засега съм дала тиква и картоф,. Мисля от утре да предложа тиквичка, но се чудя да я смеся ли с картоф, защото иначе няма ли да е много водниста ??

# 228
  • Мнения: 180
Здравейте и от мен!От 15-ти септември и аз съм мама на едно прекрасно момиченце на име Ивания.Така като гледам тя е единственното бебче тук,което е родено на 15-ти Simple Smile.До сега съм изчела всяка една тема,но като бременна от чисто суеверие така и не събрах смелост да пиша...Термина ми беше на 19-ти септември,малката се роди 3150г. и 54 см.Родих нормално.На последната консултация малката беше 8 кг. и 68 см.Виждам,че бебчето на една мама се казва Иванина  Simple Smile,ние много се колебахме между Ивания и Иванина,но в крайна сметка Ивания надделя. GrinningОще не сме се захранили,само на кърма сме и до сега не е кусвала нищо друго,но скоро и аз мисля да захранвам,че е време вече.Доста си играе с играчките,но боц още не прави...Инъче много обича да гледа телевизия,очите и все там...

# 229
  • Мнения: 0
LULU, добре че ме светна  Laughing аз се чудех, защо мойта умница хвърля всички играчки назад....а тя ги подавала  Joy Joy иначе и тя ме имитира за всичко май....има страшен гъдел и постоянно я гъделичкаме, за да се смее с глас. Та и ние покрай нея......и двамата с мъжа ми мразим да ни гъделичкат, ама защо си тормозим детето да питаш Wink
боц и браво не прави, ама само като почна буба лази и настава страшен смях

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 483
mariel4eto_88, в Кауфланд, във Вис Виталис мисля също има.
Моят със социалните умения е като цинге. Смее се на който го закачи, а даже и му говори, особено ако и другият говори, дори и да не е на него. Дава боц, а за дрънкалките е същата работа. Благодаря, Lulu25 че ме светна. Въобще не се бях замисляла. Научил се е да мляска с уста когато някой яде нещо и хората се чувстват неудобно.  hahaha Издава всеки ден някакви нови звуци, добре че спря поне да пищи.

# 231
  • Мнения: 327
Хайде и аз да се вклю4а. Всеки ден си ви 4ета, но ми липсва муза за писане.
Бебка се радва на вси4ки. Боц, браво и подобни не прави. Мисля си, 4е е много малка.
Захранихме се преди 15 дни с оризова каша. Днес добавих и тиква. Дадох й първо 3 лъжици тиква и след това кашата. Ще захраня около седмица и с тиква. После седмица с друг зелен4ук и ще оставя зелен4уковото пюре за обяд и ще изместя кашата.
Има и две зъб4ета.

# 232
  • Мнения: 931
Още един пресен пример на имитация от тази вечер, много му се смяхме. Много обича да стои по голо дупе и вечер обикновено го оставям поне около половин час да се проветрява. Вече ще му слагам памперса, но го хванах изправен и той ми го взе от ръцете да си играе с него. В един момент дядо му забеляза, че както го размахва пред себе си и си вдига крачето, като че ли се опитва да си го обуе  hahaha Жалко, че не успя, иначе с удоволствие щях да го оставя сам да си сменя памперсите Simple Smile

# 233
  • Мнения: 15
Мама голд, ти си си родила първолаче Simple Smile

# 234
  • Мнения: 327
15 септември си бях избрала за дата на секциото, но бебка беше на друго мнение и подрани.

# 235
  • Мнения: 180
Да точно на първия учебен ден,дано да е и любознателна с такава дата. Grinning Аз всъщност отидох да я раждам на 14-ти сутринта,обаче раждането се проточи доста и се роди на 15-ти в един през нощта.Жули,аз до колкото знам на шестия месец се пуска кръв и урина,също така се прави и ехограф на бъбреците,ама не знам ехографа дали се плаща от здравната каса...На четвъртия месец ходихме на ортопед да и прави ехограф на тазобедренните стави и прегледа си го платихме ние. Sad Освен това съм и взела направление да и правят микробиология,че понякога има слуз в акото,а знам,че не е хубаво.Другата седмица ще я заведа или ще занеса пълен памперс и така ми казаха,че ставало.Ние също имаме две зъбчета! Simple Smile Видях ги още в началото на февруари,когато още нямаше и пет месеца.Според мен е малко раничко,ама какво да се прави... Thinking

# 236
  • Мнения: 27
Баба Марта днес разнася
пълна кошница с цветя,
и на всеки на ръката връзва някаква мечта.
С пожелание за здраве, радост
и много сбъднати мечти!
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!

Добре дошли на новите мами   bouquet
Lulu25 за сега раздаваме усмивки , пресен пример- Мая държи лъжичка , аз давам каша с друга и след всяка лъжичка и тя налапва нейната  feeding  , а Алекс чака с отворена уста Joy
На 6 м се прави урина , на Мая така и не успях да взема и защо аз трябва  Thinking

# 237
  • Мнения: 26
Честита Баба Марта!

Добре дошли на новите мами! От кои градове сте?

Малката вчера направи 6 месеца, зъбки още няма, на последния преглед преди 10 дена беше 8,650 кг- 68см. Пюре хапва пащърнак и морков, не сме заместили хранене още. Захранвахме се една седмица, но спряхме заради дрисък  Laughing Сега продължаваме. Мен, да си призная, много ме изнервя мазалището като яде.Преобличаме се от горе до долу и чистя пюре и от ушите на детето. #Cussing out

Туй то, друго не се сещам newsm78

# 238
  • Мнения: 9
Момичета да попитам с какво редувате панадола за сваляне на температура?Аз от нурофена не съм доволна, а не се сещам за друго с ибопрофен.За хексалгина съм в краен случай.А сироп за кашлица пиете ли?Нашето педи казва, че е малка.

# 239
  • Мнения: 931
За кашлица и на 2м му давах Стодал - билков е и с него няма проблем.
Панадола с Нурофен. А от панадола са по-ефективни свещичките Ефералган.

Общи условия

Активация на акаунт