Зимата полека се изнизва СЕПтемврийче за пюренце се облизва !

  • 57 563
  • 410
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 931
pandachina, имам и от двата вида. Едната е голяма, удобна, маневрена и преминаваща всички терени и...тежка. Тя ми е от баткото, който се вози почти 3 години в нея, после возеше бебето и в момента вози братовчедка им, която е вече на 2 месеца. Нищо не съм й поправяла.
Аз сега ползвам другата - BabyMax или нещо такова й е марката - възможно най-простата лятна количка, за нещо от типа на 80лв. Също ми е от баткото, но той много малко се е возил в нея, бебчо е в нея от 2 месеца, засега не се е счупила, но един път возихме баткото (16кг) по един леко неравен терен и малко се огъна. Много ме дразни, че ужасно запъва на всяка дупка, кара се много трудно по разбити улици. Затова пък се сгъва и разгъва с една ръка. Спокойно мога да държа бебето в една ръка и с другата да я извадя и разгъна от багажника на колата с другата. Или пък, ако има стълби някъде, да я вдигна и да я пренеса - дали с бебето вътре или  с бебето в една ръка и количка в друга.
Лично мен това ме устройва, защото освен количката обикновено мъкна и някаква дивотия на баткото, или най-малкото, трябва и на него ръка да давам. От друга страна, количка ползвам основно по парковете, ако имам да ходя до някъде си ходя с колата, така че карането по разбити и неравни улици е по-скоро изключение и част от разходката, а не с цел да се придвижа някъде. В този смисъл ми е по-важно количката да е лека, отколкото да е маневрена.

Не знам дали бях полезна с това обстоятелствено мнение Simple Smile

# 361
  • Мнения: 3 220
въпросът ми е дали сте ползвали такива с малки колела и как се справят те по лунните пейзажи? Също така олекотената им структура би ли издържала едно бебе, което постоянно се друса в количката, държейки се отстрани?

Аз съм с Nuna. Колелата са малки, но много здрави, ужасно маневрена е и минавам там където колички-танкове не могат без никакви усилия, бутайки с една ръка. Има 3 амортисьора и на бебето му е много кофортно, а е над 11 кг вече. Самата количка е 6 кг - лека, лесно се сгъва и разгъва, заема място колкото куфар на колелца и може да се влачи по същия начин.  Mr. Green

# 362
  • София
  • Мнения: 9 532
Благодаря за отговорите, дами!   bouquet Междувременно имаме развитие. "Танкът" ни, който толкова харесвах и се кълнях в него се счупи.  Shocked Надигнах предните гуми, за да се кача на тротоара и изведнъж дръжката се откърши, а коша тръгна да се обръща с все бебето вътре. Сърцето ми спря като си представих какво може да се случи, но се мобилизирах и каквато съм кекава в ръцете успях някак да го задържа и да извадя малката ми светулчица от количката. За щастие тя и не разбра какво се е случило, изобщо не реагира. Звъннах на майка ми и дойде да ни помогне да се приберем. Докато я чаках, на 10 метра от нас спря един татко с количка с бебе на около 2-3 годинки. Той нещо се замота с някакви  торби с покупки, а бебето се наведе и количката се обърна. Преди това аз бях успяла да стабилизирам нашата количка и оставих Ема вътре, хукнах и му помогнах да си вдигне количката, малкото му човече си беше ОК, само уплашено и ревящо, но му мина бързо за щастие.  Явно днес не е хубав ден за количките в нашия квартал.  Crazy
И така, официално утре тръгвам да си купя количка. Реших да не е днес, че явно ми е крив ден, но утре съм на обиколка. Много си обичах "танка", само където тежеше и по тази причина обмислях да си взема по-лека количка, но нещата се разрешиха от самосебе си - вече е належащо да си купя количка, че малката е без разходки до тогава.  Sad

# 363
  • София
  • Мнения: 14
Струваше ми се много бързо, но очевидно не е...и аз счупих количка по същия начин преди два дни, само за беб нямаше опасност, защото в горна част.В момента на ремонт, дано не бавят много, че резервна е много не маневрена и неудобна в сравнение с друга newsm78

# 364
  • Мнения: 23
Здравейте, имам питане кога давате плодово пюре на вашите мъници.  newsm78 Педиатърката ми каза да го давам между храненията, но малката отказва или и се повдига и повръща?

# 365
  • Мнения: 327
Слагам около 50гр. в кашата следобед.

# 366
  • София
  • Мнения: 9 532
Аз плодовото пюре го давам в различни комбинации. Понякога го слагам в кашата или в киселото мляко. Също така правя бърканица от АМ с плодово пюре и натрошавам сухарче вътре - обожава го това моята ламичка. Понякога пък в самото плодово пюре намачквам бисквити или сухар. Всички тези варианти г идавам като самостоятелно сутрешно или следобедно хранене. Иначе може да даваш чисто плодово пюре между храненията, както ти е казала педиатърката, или за десерт след зеленчуковото/месното на обяд например.

# 367
  • Мнения: 23
Благодаря, днес сложих в кашата следобяд и мн и хареса. Simple Smile

# 368
  • Мнения: 931
Аз следобед давам плод или плодово пюре, а каша вечер.

# 369
  • Мнения: 398
Здравейте, мами Simple Smile))
Не бях писала и аз вече не помня от кога.
За да не е само поздрав ще се изкажа и аз по последните теми Simple Smile)
Нищо не давам между храненията. Плодовото пюре го добавям към кашата, а по натам и към киселото мляко ще добавям.
Лятна количка и аз мисля да взема. Тип чадър, най-евтината и обикновена, да я ползвам, когато ходя някъде с колата и за разходки из морската.
Хубав ден от нас   bouquet  bouquet  bouquet

# 370
  • Мнения: 2
Здравейте,
имам няколко въпроса, на които не намерих отговори във темата..

- ако давате попара на бебето си, с какво сирене (козе или краве, марка) и чай (на хип или обикновен)я приготвяте? Колко масло слагате?

- използвате ли кенгуру? Нашето вече е неудобно на бебето, защото порасна бързо Simple Smile та как сте решили този пробем?( имам и слинг но от него се изплъзва).

Благодаря

# 371
  • Мнения: 74
Зависи какво е кенгурото, с нашето нямам проблем, може би вашето е за по малко бебе.

Попара още не съм давала.

# 372
  • София
  • Мнения: 9 532
Нашето кенгуру все още й става на принцесата. Слинг също имам, много е удобен моя, но е тип шал и проблемът ми е, че навън не мога да го връзвам, затова го ползвам само когато отиваме на място, където ще съм сигурна в хигиената (например на гости) и ще мога да го вържа спокойно, без да се притеснявам, че ще омета боклуците по тротоара.

Относно сиренето - задължително е краве. Вземам от фирмен магазин на мандра "Ситово" и съм доволна.  Маслото също е от там. Слагам колкото по-голямо грахово зърно. Чай давам обикновен, на ХИПП са вкусни и стават бързо и лесно, но нищо повече. Предпочитам да "изгубя" време да сваря липов цвят например (донесоха ни познати от село), отколкото да давам някакви гранулати от ХИПП. Скоро се наложи да сваря чай от копър, защото имаше жестоки газове и плачеше. Сварих пресен копър и дадох водата да изпие, а самото копърче сложих в пюрето на обяд. Пробвала съм чая от копър на ХИПП още в началото за коликите, но нямаше ефект. Този, който аз й сварих веднага подейства - след 30 мин коремчето омекна и детето спря да пръцка.  Simple Smile

# 373
  • Мнения: 931
Попара давам с обезсолено краве сирене, каквото имаме вкъщи и за нас (обикновено на Лесидрен), с маслото съм щедра, защото го обича,и повече от грахово зърно отива. Чай правя от наличните вкъщи билки - обикновено от липов цвят и шипка.

С кенгуру много ми е тежи, а голямо и шавливо бебе ме мързи да връзвам в слинг, така че когато се налага, просто го нося на ръце.

# 374
  • Мнения: 3 220

- използвате ли кенгуру? Нашето вече е неудобно на бебето, защото порасна бързо Simple Smile та как сте решили този пробем?( имам и слинг но от него се изплъзва).

Благодаря
Аз съм със слинг откакто е роден, а вече е над 11 кг и се носим всеки ден. Само за дълги разстояния съм с количката, но винаги слинга е с мен. Първого  носих в слинг шал, после с халки, а сега с мей-тай (или по-скоро хибрид, наподобавящ ергораница)
Как така се изплъзва от слинга? Какъв тип е твоя?

Общи условия

Активация на акаунт