Зимата полека се изнизва СЕПтемврийче за пюренце се облизва !

  • 57 549
  • 410
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4
Здравейте и от нас Simple Smile
Хайде да побутнем темичката Simple Smile
Ние имаме 6 зъба ,не вървим без помощ Simple Smile
Кръстихме я ,поканихме роднините и най-близките приятели,а за рождения ден ще купим торта и ако е хубаво времето ще се почерпим сред природата на BBQ
Това с прожекцията на тавана ме заинтригува ,може ли линк ?

# 391
  • София
  • Мнения: 9 524

Това с прожекцията на тавана ме заинтригува ,може ли линк ?

http://www.hippoland.net/produkti/detski-igrachki/bebeshki-igrac … -spjaschoto-meche

Нашето е друго, но не го откривам в нета. Аз очаквах, че картинките ще се сменят сами, но се оказаха само две и трябва някой да ги сменя с едно копче. Иначе си има музика и звуци на морски вълни. Като цяло е глезотия, без която спокойно може да се мине. Ако знаех, че не се сменят картинките, нямаше да си го изпрося.
               
 
Аз много се чудя за тортата?С другите двама майка им прави торта Добуш ама сега я няма....На мен нещо не ми се получават тортите на външен вид...Ще се радвам ако споделиш рецептата може да се пробвам да я забъркам.


С удоволствие ще дам рецепта, но сега нямам време да я преписвам, защото не е в компа, а в една стара тетрадка с изпитани рецепти. Ако забравя да я дам, подсети ме без притеснения.  Laughing

И нас ни мъчат зъби. Тръгнали са 4 едновременно, един вече изби, чакаме останалите. Има температура и ака по-често от обикновено, малко е кисела, но като цяло не е толкова драматично колкото избиха първите 4 зъба. Страх ме е от кътниците, ама аще ги преживеем и тях, нямаме избор.

# 392
  • Мнения: 4
Благодаря много  Hug за линка

# 393
  • София
  • Мнения: 9 524
Ето и обещаната рецепта за торта, на която се спрях за РД. Компилация е от две други рецепти и си няма име, но всеки път става много вкусна, поне според моето семейство. Малко ме притесняват белтъците от яйцата, както и шоколада в крема. Шоколад може и да не сложа, а белтъци понякога слагат в супите от детската кухня, така че се надявам да се броят за въведени вече. Ще й дам и на малката да пробва няколко залчета, затова исках аз да си направя тортата, за да съм сигурна какво има вътре.

За блата:
6 яйца, 1 кис. мляко със захар ( на вкус) и 1 кис. мляко без захар, 1/3  кофичка от кисело мляко с олио, 3 каф. лъж. сода, 2 кофички от кисело мляко с брашно (тези кофички аз ги замествам с една подходяща чаша със същата вместимост, но в рецептата са описани така продуктите, затова и аз ги посочвам по този начин, за да се придобие представа за количеството).
Продуктите се смесват последователно и се пекат. Аз ги разпределям в две тавички и пека на два пъти. Може и наведнъж, а после да се разрежат блатовете, но така не съм я правила и не давам гаранция за добро изпичане, ако много бухнат.

За крема:
4 яйца, 50 гр. захар, 110 гр. 2 с.л какао или 50 гр. шоколад ( според оригиналната рецепта, но сега може и да не сложа ), 1 1/2 пак. масло, 1 ванилия 1 с.л ром

За карамела ( за поръсване е, но се колебая дали и той да присъства сега ):
 4 с.л захар и 10 гр. масло

Кремът се приготвя като яйцата се разбиват със захарта на слаб огън до сгъстяване и към сместа, след като изстине, се примесват ( какаото или шоколадът, разтопен на слаб огън ) и ванилията. Маслото се разбива на пяна и към него се прибавя лъжица по лъжица от яйчената смес при непрекъснато разбъркване. От крема се отделя малко за намазване на тортата. Изпечените блатове се намазват с останалия крем и се нареждат една върху друга.
Оформената торта се намазва отгоре и отстрани с отделения крем и се поръсва със ситно натрошен карамел ( ако сложа карамел, ще го смеля в чопъра, за да е на трохи заради малката, но се съмнявам да стане красиво, затова още го мисля).

Ако не греша, рецептата за крема е от торта "Добуш", но вече не помня, защото съм записала всичко в една тетрадка. В оригиналната рецепта имаше повече захар, но на нас ни се стори твърде сладко, затова я записах с количеството захар, което съм посочила. Ако я прави някой друг, може и да му се стори малко захарта, много е индивидуално. Рецептата за блатовете е от друга торта, която съвсем не помня каква беше. Важен  е крайният резултат. Дано и този път се получи.  baby_neutral

# 394
  • Мнения: 60
Много се радвам за раздвижването в темата   bouquet Аз не мисля да правя детски рожден ден. С прохождащите ни деца ми се струва трудно да може някоя от мамите да може да се спре. А и най-вероятно заедно с рождения ден ще направим и прощапулката.
Как са малките дупета в тия жеги с памперси? Ние сме с постоянни пъпчици от претопляне, а от днес е и подсечен. Оставям го да пощурее поне за малко без памперс.

# 395
  • Мнения: 931
Мммм, прияде ми се торта, като четох Simple Smile Аз още не съм решила, най-вероятно и аз ще си направя сама тортата, понеже не предвиждам някакво кой знае колко специално празнуване.

За памперса - гледам да го държа максимално дълго без памперс. Преди да проходи обаче беше по-лесно, сега все ме е страх да не стъпи в локвичката и да се подхлъзне, та го държа за по десетина минути без памперс и то под надзор.

# 396
  • Мнения: 9
Много благодаря за рецептата .Аз може също малко да я поизменя, че какаото, шоколада, рома и карамела не са ми от любимите герои.Ще го измисля.
За памперса ние нямаме проблем, а откакто намерих http://apteka.framar.bg/30035107/%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B1%D0%BE% … 100-%D0%BC%D0%BB-  реших си проблема с кожата на малката, а какво чудо беше .........Доколкото знам върши работа и за много други неща.
Ние утре отиваме на море - аз и трите деца не ме питайте дали ми се ходи.Всъщност ходи ми се но ме е малко страх да не се случи нещо неприятно.Баткото и каката искат и как да им откаже човек......
Ние нали сме мързелчета, а и сме най-малки в групата още се страхуваме да мърдаме много - все на сигурно залага.Много се забавлявам като я гледам как измисля начини да си докопа това което иска, но и да не рискува много.Днес й взех памперс гащички, че са ми по удобни през деня като я слагам на гърне обикновените се разпадат.Гащичките са кофти когато се на акат, но какво да се прави.Ще пиша когато се приберем поздрави на всички.

# 397
  • София
  • Мнения: 9 524
Аз проблемът с жегата и памперсите засега го разрешавам с гърнето. Слагам я редовно и памперсът рядко остава мокър. Допълнителен плюс е, че тя много се забавлява с гърнето и така елиминираме факторът стрес, който при някои бебоци е проблем по време на приучване към гърне.

# 398
  • Мнения: 9
Ето ни отново тук.Почивката ни мина прекрасно даже ми се искаше да останем още, но уви...Децата много слушаха и помагаха и аз се чувствах като на почивка.Ами това е лятото свършва и се приготвяме за училище.

# 399
  • Мнения: 9
Леле момичета страшно сме не сериозни.Как никой не се обърка да драсне два реда - рождените дни на повечето минаха.можехме да се почерпим виртуално за поводите.Честито на всички пораснали.Повечето сигурно са и проходили?Има толкова неща които да споделим.Как и с какво се храните?Леле колко много неща можем да обсъдим, а идва и зима - скука, вируси и пак скука.Хайде пишете.Нека се забавляваме.

# 400
  • Мнения: 60
Ние отпразнувахме вече първият рожден ден. Няколко дни след това проходихме. И след още няколко дни пипнахме вирус. Първото разболяване е повече паника за мен и татко му. Яд ме е на педи, че веднага изписа антибиотик, но и мен ме достраша и го дадох. Помощните лекарства поне давах хомеопатия.

# 401
  • Мнения: 9
Аз не съм твърдо против антибиотиците.Стига да е изписан точния.Няма вариант да не се разболяват, но на мен ми е страшно мъчно като ги гледам как се мъчат, а антибиотиците действат много по-бързо.Надявам се да сте вече по-добре и всичко при вас да е наред.

# 402
  • София
  • Мнения: 9 524
И при на горе-долу като при Мариелчето се получи. Проходи на 4ти ден след годинката, 2-3 седмици след това лепнахме вирус едновременно всички у дома. Беборанчицата се измъчи с хремата 3 нощи подред, но се справихме без антибиотик. Кашлицата я борихме със сиропче, което понякога отказваше да пие и ми се изчерпаха хитринките, с които да й го давам, но приключи и тази мъка. Изпорязах си пръстите при отварянето на ампулите Вит. С и се чудя защо вече не ги продават с ножчета, толкова лесно и безаварийно беше преди.  newsm78
Нещо откъм хранене преминаваме на противоположната страна - май ще става злояда, а досега всичко ядеше. Обожава от нашата храна да й отделям преди да съм добавила сол и остри подправки, но все още вземаме и детска кухня. Яде, но в малки количества и не всичко. Само мляко не отказва, но не може единствено на мляко да се живее.

# 403
  • Мнения: 9
При повечето деца се получава така след болест.При някой е само временно.Честно казано си мисля при нас как ще е защото ние сме от всичко ядните и то в количествени размери.Нямам нищо против да си е злояда стига да не стане слон.Изобщо не искам да има проблем с кг. после диети ограничения а бе мъка си е.Кака и си беше злояда, но никога не съм вървяла с лъжицата след нея и сега съм така като е гладна яде каквото и колкото и се яде.

# 404
  • Мнения: 23
Здравейте, ние проходихме 10 дни след рождения ден и после ни метнаха едни сополи вече 3та седмица, лекувам я с хомеопатия, почти спряха вече. Имам питане, какъв ви е режима на хранене, спряхте ли сутрешното мляко? От 3 дни се опитвам да махна млякото в 6. Режима досега беше:
6-6:30 -200мл АМ
9:30-10:00 попара, пълнозърнеста каша със сирене и масло, кисело мляко с бисквити
13:30-14:00 основното от кухнята с малко от десерта
18:30-19:00 супата + остатъка от десерта
21:30-22:00 230 мл АМ

Според педиатърката ни трябва да имаме следобедна закуска - десерта от кухнята, но просто няма къде да я вмъкна. Затова реших да спра млякото сутрин за да може да изместим часовете на останалите хранения и да вмъкна десерта като следобедна закуска. Притеснявам се, че  ще стои гладна от събуждането към 7 до закуската в 8, 8:30.

Общи условия

Активация на акаунт