КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 31-ва тема

  • 46 816
  • 760
  •   1
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ами аз също като mamаden, смятам, че не е съвсем точно да се говори за ниски/високи потенции по принцип. Понеже за един една потенция може да е висока в някакво състояние или по принцип, ако реактивността и чувствителността му са силни. Не знам дали силни е точната дума тук, но вероятно става ясно какво искам да кажа... Crazy
Не би ли било по-точно да се говори за точно подбрана/неточно подбрана потенция и с оглед на това за по-висока/по-ниска от необходимото потенция... newsm78
Не че тези теоретични уточнения са чак толкова важни за нас като пациенти, но все пак...

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 1 124
веднъж при остро хомеопата беше казал че съм за 30,но имах 15,и тя каза че ,ми е ниска и ще трябва повече приеми ,ако беше 30 щях да го пия по-малко пъти.
Т.е. тя обвърза потенцията с броя приеми- и тя е класически ,и си спазва абсолютно всички изисквания .
За детето веднъж каза да поръчам Туберкулин 1М,но имах 200,и каза че ще нагласи приемите според потенцията която имам.
По един единствен прием без повторения детето е пило нозод.

# 347
  • Мнения: X
Да де, ама тук не говорим кой как възприема потенцията, нали съществува това определение ниска/висока потенция, значи все пак има яснота по принцип кое е ниска и кое висока, пък вече на определен човек дали високата потенция му е ниска или ниската висока е отделен въпрос  Peace

# 348
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
beauty, да, да, аз просто разсъждавах принципно, взимайки за отправна точка думите на мамаден. Тоест доколко изобщо може да става дума за висока/ниска потенция по принцип...
Иначе ето какво казва А. Гълъбов по въпроса:
Скрит текст:
Потенциите се изписват като цифра след името на лекарството, което е на латински, например: Arnica 30, Influenzinum 15CH, Ignatia 200C и т. н. Независимо дали има само цифра или са налице и буквите C или CH, това означава, че имаме стотично разреждане (1:100 = изходно вещество : разтвор), например ARNICA 30 = ARNICA 30C = ARNICA 30CH. Освен стотичните разреждания има и десетични (означават се с латинките букви D или X след цифрата) и т. нар. LM потенции. Колкото по-голяма е цифрата, изписана след името на лекарството, толкова по-голямо е разреждането, по-висока е неговата потенция и съответно по-мощно действието му. Например разреждане 6С е по-слабо от 30С, независимо, че второто е много по-разредено.

# 349
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Разбира се, че има ниски и високи потенции. За високи се смятат долу горе от 30 или 200 C нагоре.А за LM знам, че е 50 000 разреждане, и макар че е висока, по принцип се понася много добре и даже съм чувала, че ако не знаят каква потенция да изпишат за по-сигурно дават LM. И при нас е прилагано това, ако имам по-малка потенция-повече пъти, ама май не е много правилно.  newsm78

# 350
  • Мнения: X
Юлинга, Диди - мерси много   bouquet  bouquet на мен два пъти ми е изписвано LM и ако беше потенцията 200 или 30 горе-долу се ориентирам, ама така като няма цифра се замислих дали е висока или ниска

# 351
  • Мнения: 32
Здравейте Simple Smile Ще се възползвам да задам един въпрос, но преди това малко интро.. Не съм ходила да си изследвам хормоните, но в най-близко време ще отида. Имам повишено окосмяване, което с времето се увеличи, и козметика ме посъветва да изследвам хормоните. Повечето лекари лекуватъ с разни ДИАНЕ и т.н., от които освен че чета -"няма ефект" а има и качване на килограми ..
Не виждам да има друга причина за това, та въпроса е може ли хомеопатията да се справи  с моя проблем? Praynig

Последна редакция: вт, 18 фев 2014, 22:45 от maribelka

# 352
  • Пловдив
  • Мнения: 1 395
Моето мнение, е че няма такова определение като ниски или високи потенции, или поне то не следва да се приема буквално в  принципите на класическата хомеопатия. Съобразена или несъобразена потенция - ДА. Изборът на точната потенция е не по-малко важен от изборът на ХЛ. Колкото по-подобно е ХЛ, толкова по-голяма вреда може да нанесе неправилна потенция. В този ред на мисли ми е малко странно как един хомеопат, казава " в момента си за 1М, но след като имаш 200С, ще го нагласим Shocked".

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Mamaden, и аз така мисля на база моя опит и прочетеното...Но пък може и да греша, все пак не съм хомеопат... newsm78

# 354
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
И аз мисля, че има значение каква потенция приема всеки човек, на някои ниските потенции не им действат, за други пък високите са непоносимо високи и ги доказват , всичко е според пациента, но самите хомеопати ги наричат ниски и високи, ето тук много добре е обяснено и за потенциите и за честотата на приемане, и за начина на приемане. http://www.homeoint.ru/homeopathy/essence/deschepper5.htm И не помня дали точно в тази статия беше, но точно този хомеопат препоръчва на начинаещите практикуващи хомеопати, когато не са сигурни в лекарството да започнат с някоя по-ниска потенция, да наблюдават реакциите, и ако се уверят че е правилното лекарство, но има още малко какво да се желае- да качват, защото ниските потенции, под 30 почти не могат да ти навредят дълготрайно и качествено, но високите могат, дори с един прием...

# 355
  • Мнения: 20 124
Колкото по-подобно е ХЛ, толкова по-голяма вреда може да нанесе неправилна потенция[/b]. В този ред на мисли ми е малко странно как един хомеопат, казава " в момента си за 1М, но след като имаш 200С, ще го нагласим Shocked".

Ако потенцията  по-висока от необходимото, тогава може да нанесе вреда. Назад имаше сравнения на ЖС с пружина. Силните потенции ще я натиснат повече и ако е несъобразено силно, тя може да се деформира и повече да не възвърне първоначалното си положение.
Ако потенцията е ниска и има симилимум, стимулът ще е твърде лек и няма да има необходимия ефект от л-вото. Затова ще се наложат по-чести приеми. За остро състояние, докато се набави правилната потенция, според мен може да се направи изключение.

Чувала съм за хомеопати, които дават потенции CM дори при обикновена травма, тип падане и нараняване. Това не мога да си го обясня по никакъв начин.

# 356
  • Пловдив
  • Мнения: 1 124
mamaden  еми това с потенцията и мен лично тогава ме учуди,но хомеопата беше един от имащите се за много добри и ще напиша и коя е -Само за малко.10 години стаж,преподавател беше ,би следвало да ги разбира нещата.А и ставаше въпрос за нозод Туберкулин.

Но все пак да кажа ,че когато по телефон от разстояние хомеопата каже от какво лекарство има нужда пациента ,а пациента няма от къде да го вземе или го има,но в друга потенция ,съм останала с впечатление,че има начини и не е грешно да се даде потенцията която имаш,но приемите вече се съобразяват с конкретната потенция.И други известни хомеопати го правят,дето се имат за всемогъщи GrinningА и учещите така ги учат,като няма 30,може и 9.
Обаче никога не са ми казвало ако нямам 30 да дам 200,или 1М!!!
аз не казвам кое е правилно,и кое не,а какво на мен ми е казвано през годините, и какво са правили на практика.
В книгите по хомеопатия обаче се споменават термини като ниски и високи потенции........
Докато пишех сте писали-и съм напълно съгласна с писаното от Диди и Сънчо.

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 1 395
Колкото по-подобно е ХЛ, толкова по-голяма вреда може да нанесе неправилна потенция[/b]. В този ред на мисли ми е малко странно как един хомеопат, казава " в момента си за 1М, но след като имаш 200С, ще го нагласим Shocked".

Ако потенцията  по-висока от необходимото, тогава може да нанесе вреда. Назад имаше сравнения на ЖС с пружина. Силните потенции ще я натиснат повече и ако е несъобразено силно, тя може да се деформира и повече да не възвърне първоначалното си положение.
Ако потенцията е ниска и има симилимум, стимулът ще е твърде лек и няма да има необходимия ефект от л-вото. Затова ще се наложат по-чести приеми. За остро състояние, докато се набави правилната потенция, според мен може да се направи изключение.

Чувала съм за хомеопати, които дават потенции CM дори при обикновена травма, тип падане и нараняване. Това не мога да си го обясня по никакъв начин.
"Ако потенцията  по-висока от необходимото, тогава може да нанесе вреда." - Безспорно, точно това написах и аз Peace, това важи  обаче, когато е точно подбрано ХЛ.
"Ако потенцията е ниска и има симилимум, стимулът ще е твърде лек и няма да има необходимия ефект от л-вото. Затова ще се наложат по-чести приеми."   - Тук не съм съгласна. Ако е симилиум, повярвай, ще има ефект и то много добър. Друг въпрос е на колко хомеопати им се отдава да подберат симилум. Според мен в повечето случай се добливават до семиле Thinking. Ако хомеопата знае какво прави един единствен прием в ТОЧНО определената потенция на правилното ХЛ, ще е достатъчен, и няма да се наложат чести приеми Peace.
"Чувала съм за хомеопати, които дават потенции CM дори при обикновена травма, тип падане и нараняване. Това не мога да си го обясня по никакъв начин." - Няма никакъв проблем да се даде потенция СМ, и каквато и да е друга, ако е съобразено с индивидуалноста на този, който ще я приема( било то и за "обикновена травма, тип падане и нараняване" Wink). Тя потенцията не се предписва с оглед от какво страдаш, а кой страда. Другото е алопатия Wink.

# 358
  • Мнения: 2 382
budiko, и аз това исках да попитам- как тогава се практикува дистанционна хомеопатия Peace.
Защото в повечето случаи пациентите имат пряк достъп до боаронските хл, които са масово до 30. Хайде, да кажем, има си конституцията и някое друго лекарство в различни потенции, които са му дадени от хомеопата и до там.
И какво като се определи точната потенция, но пациентът няма как да я приеме? Докато я получи на другия ден, картината вероятно ще е съвсем различна.

Иначе съм съгласна с всичко, което сте написали, но мисля, че действителността доста се различава от идеалната теория.

# 359
  • Пловдив
  • Мнения: 1 395
Аз не съм превърженик на "дистанционно" лечение, пред него бих предпочела алопатично такова.

Общи условия

Активация на акаунт