Къде в Пловдив? - 48 тема

  • 57 202
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Балчик
  • Мнения: 740
Някой скоро да е вадил свидетелство за съдимост да ме подсети,какво се носи,колко струва и за колко време става?

Носиш акта за раждане оригинал,лична карта.Става веднага,ако си родена на територията на община Пловдив,нямаш предишни дела и свидетелството не е за работа в чужбина.Струва 7.5 лв.Като влезеш от централния вход на съда на 6 ти септември,точно на входа е банката.Първо плати там и после на гишето за свидетелствата.

beauty_,в Писанец са отврат за децата
И още една опция за добиване на свидетелство за съдимост , ако имаш електронен подпис издаден на твое име , свидетелството за съдимост може да се извади и онлайн , таксата е 3.00лв.  Peace

# 31
  • Мнения: X
Да, прави сте, до лаборантка си е. Някой питаше в предната тема за 7.62. Да кажа мнение  Mr. Green наскоро разбрах за кафето /не съм ходила с ваучерите/. Та детския кът е готин, единственото тъпо е за такива като мен с по-малки деца, че има само няколко маси, които имат изглед към детския кът и ако няма места там, реално не става /поне аз не мога да го оставя така без да го виждам/, но ако са по-големи и разбират е супер. Персоналът е много учтив, цените са ок. Ние вече ходим доста често, че за деца под 2 год. няма избор на затворено къде да го пускам да играе  Crazy

# 32
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Здравейте и в новата тема! Елфита, благодаря   bouquet
Някой правил ли е всички изследвания за градина в ДКЦ 7 на Събота пазара?

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Благодаря за новата тема   bouquet

за лабораториите и аз да кажа Mr. Green
В Писанец-а, който е срещу 5 ДКЦ правим изследванията на дребусите - досега не съм останала разочарована - и трите лаборантки са много мили и внимателни Peace и да - остъргват пръстчето в епруветката, но щом децата ми не плачат при тази интервенция - какво значение има по какъв начин им взимат кръвта Mr. Green
В Хронолаб няма да стъпя повече (в Тракия)
Скрит текст:
- там пуснахме изследванията за ДГ септември месец - уж ставали по-бързо... На третия ден проверявам online - това за паразитите не е  готово... На 4тия - пак Rolling Eyes вече какво ли не ми мина през главата... На 7мия ден отново изследването не беше готово Crazy Качих се на колата и отидох до лабораторията да видя какво става... От там любезно ми обясниха, че някой забравил да го нанесе в системата #2gunfire И атака на пожар, защото за ПККто вече изтичаше срока, ги занесох в градината и сина ми започна 3 дни по-късно от плануваното... Няма проблеми - в майчинство съм и мога да си позволя, да си остане вкъщи, но ако бях на работа?!?
[/color]

# 34
  • до Пловдив
  • Мнения: 278
С какво се ходи от Кършиака до Гладиатори в Кичука?
11, 12, 16, 20 - нещо от тези  newsm78

16 ката.36 също върви по Южен,но май не минава покрай Гладиатори

с 7 - точно пред Гладиатори спира

# 35
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Някой скоро да е вадил свидетелство за съдимост да ме подсети,какво се носи,колко струва и за колко време става?

Има бланка по образец на място. Задължително - лична карта и удостоверение за раждане. 5 лв. по сметка на Районен съд Пловдив. Би трябвало вече да имат постерминал на гишето, така че да се избегне плащането на 3,50 лв. такса на банката.
Ако си раждана в Пловдив, разпечатват свидетелството за съдимост веднага.

ПП - държавната такса по тарифата е 5 лв. за 1 брой! Няма промяна от години. 3,50 лв. е банковата такса за превода. Сметката на Районния съд е в Сибанк, които имат изнесено гише в съдебната палата.
Така че вариантът плащане през банка за 1 брой свидетество за съдимост, е 8,50 лв. общо. С кредитна/дебитна спестявате комисионната на банката.

Последна редакция: пт, 10 яну 2014, 13:06 от `ТуиГ

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
`ТуиГ сигурна ли си за свидетелството за съдимост,че може да се изважда във всеки районен съд?Баща ми миналата година си вади (живее в Русия,трябваше му за паспорта) и понеже е раждан в Шумен,ходи до там да си го вади  newsm78 Сигурно вече е променено  Party

# 37
  • Мнения: X
Аз наскоро си изваждах свидетелство за съдимост. Родена съм в София, но си го подадох тук в Пловдив, просто си го взех след 5 дни мисля, а не както е по принцип на същия ден  Crazy

# 38
  • Мнения: 1 516
С какво се ходи от Кършиака до Гладиатори в Кичука?
11, 12, 16, 20 - нещо от тези  newsm78

16 ката.36 също върви по Южен,но май не минава покрай Гладиатори

От изброените нито един не спира пред Гладиатори. Автобус 16,може да свърши работа,но трябва да се ходи около 5-10 минути пеша. Маршрутка №6 е по-добър вариант.

# 39
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Да, може от всеки районен съд да се пусне искането, но ако си роден в друго населено място, не си взимаш веднага съдимостта, а ти казват да дойдеш след няколко дни. Системата вече е централизирана и имат интернет връзка с всички бюра за съдимост.

И още нещо - пускането е лично или с нотариално заверено пълномощно, но за получаването може да отиде и друг.

Забравих да кажа, че когато е за работа в чужбина се вадят два броя наведнъж. Това изрично трябва да го посочите в заявлението! Има ред, на който се пише за къде/какво ви трябва.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Много благодаря,`ТуиГ!Много полезна информация! Hug

# 41
  • Мнения: 2 280
Но когато се вади от друг град искат акт за раждане  Peace

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Но когато се вади от друг град искат акт за раждане  Peace

И да не е от друг град,пак не става без акта за раждане-оригинал.Един господин на опашката опита с ксерокопие.Не става  Grinning

# 43
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
ВИНАГИ искат Удостоверение за раждане като причината за това е, че в заявлението за издаване на свидетелството за съдимост се вписват имената на родителите. А тези данни ги няма в личната карта на лицата. Имената на майките понякога се различават като фамилия, защото е имало един период, в който са вписвали майката с бащината й фамилия, а не с тази по мъж.
Така че не мислете, че ще ви направят компромис, ако отидете без тези документи на гишето.

Последна редакция: пт, 10 яну 2014, 15:51 от `ТуиГ

# 44
  • Мнения: 2 011
Някой скоро да е вадил свидетелство за съдимост да ме подсети,какво се носи,колко струва и за колко време става?

Ако платиш с карта няма такса за банката. Аз платих направо на гишето, където подавах документите с дебитна карта. Тъй като съм родена в друг град, чаках 3 работни дни.

Общи условия

Активация на акаунт