Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - 6

  • 51 308
  • 890
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 2 837
Не разбрах какво значи, че не иска нищо?
Причините бебето да отказва сукане могат да са различни - никнене на зъби, болки в гърлото, запушено носле, промени в количеството и вкуса на млякото (ако си около цикъл), и т.н. Възможно е и струята да е намаляла доста, което да е повлияло на интереса на детето към кърменето.
Какво можеш да направиш - можеш да опиташ да кърмиш в просъница, във фазата на лекия сън, тогава децата са най-кооперативни; да пробваш компресия, за да увеличиш струята; да пробваш с контакта кожа до кожа, без да насилваш бебето....
Успех!

# 856
  • Мнения: 642
Здравейте,
ще започваме захранване, на 4 мес и половина, удачно ли е първо с оризова каша с кърма? А после като започна да замествам кърмене с пюрета, трябва ли да се изцеждам? И до колко месеца първо да кърмя, а след това да давам друга храна?

# 857
  • Мнения: X
Здравейте,

бих искала да попитам дали някоя от вас си е поставяла брекети в периода на кърмене?
Ще ми се наложат рентгенови снимки, а може би и вадене на зъби с упойка, евентуално прием на антибиотик, обезболяващи.
Бебето ми е на 10 месеца, твърда храна на практика не яде и отбиване скоро не се очаква, а в същото време лечението е наложително и дълго отлагано. Чудя се как да постъпя.

# 858
  • Мнения: 2 837
Писах преди надълго и нашироко, но форумът се бъгна и затри всичко Simple Smile
Затова сега няма да рискувам с дълги и пространни постове. Накратко - няма нужда да отлагаш лечението - снимките и упойките въобще не са проблем дори  и при по-малко бебе. Добре е да обсъдите със зъболекаря (или с лекар и фармацевт, подкрепящи кърменето) такава опция за АБ и болкоуспокояващо, която да е съвместима с кърменето.
Виж това, това, това.

Последна редакция: вт, 17 юни 2014, 17:30 от Ана2

# 859
  • Мнения: 12

Не разбрах какво значи, че не иска нищо?


Нищо значи нищо-пропуска последното хранене. Ето и сега пак не иска. Днес е яла към 17 и 30. и сега заспива. Събужда се сутринта към 6 и 30. Аз се притеснявам да не се отбие. В момента гърдите ще ми се пръснат-така ги чувствам. Ще трябва пак да се цедя-няма как.
А за другите причини може да е всичко за да отказва. И при първите зъби имаше период на отказ, но не като сега. Ако в момента не иска, предлагах по късно-но сега изобщо. Здрави сме, и не съм около цикъл. Затова питам какво да правя. Ще изчакам още ден два и ще ходя при педито да видим какво да правя.Ако не иска ще трябва да се отбиваме. Не ми се иска, но май детето си знае.

# 860
  • Мнения: X
Писах преди надълго и нашироко, но форумът се бъгна и затри всичко Simple Smile
Затова сега няма да рискувам с дълги и пространни постове. Накратко - няма нужда да отлагаш лечението - снимките и упойките въобще не са проблем дори  и при по-малко бебе. Добре е да обсъдите със зъболекаря (или с лекар и фармацевт, подкрепящи кърменето) такава опция за АБ и болкоуспокояващо, която да е съвместима с кърменето.
Виж това, това, това.

Благодаря много, сега ще разгледам и линковете.

# 861
  • Мнения: 2 837

Не разбрах какво значи, че не иска нищо?


Нищо значи нищо-пропуска последното хранене. Ето и сега пак не иска. Днес е яла към 17 и 30. и сега заспива. Събужда се сутринта към 6 и 30. Аз се притеснявам да не се отбие. В момента гърдите ще ми се пръснат-така ги чувствам. Ще трябва пак да се цедя-няма как.
А за другите причини може да е всичко за да отказва. И при първите зъби имаше период на отказ, но не като сега. Ако в момента не иска, предлагах по късно-но сега изобщо. Здрави сме, и не съм около цикъл. Затова питам какво да правя. Ще изчакам още ден два и ще ходя при педито да видим какво да правя.Ако не иска ще трябва да се отбиваме. Не ми се иска, но май детето си знае.
А как реагира на контакт кожа до кожа - например да легнеш до нея и да се гушкате, без да предлагаш кърмене? И какво мислиш за включване на кърмене по друго време на денонощието, когато би била по-склонна да суче?

# 862
  • Мнения: 12
Да, тези дни пробвах и през деня, защото по рано даже си търсеше и през деня. Но по никакъв начин не ме отразява. Виж само това не съм пробвала-допир кожа с кожа. Утре ще пробвам. Дано стане.

# 863
  • UK
  • Мнения: 4 311
А да пробваш през нощта, докато спи? Лягаш при нея на голо и предлагаш. Пробвала ли си?

# 864
  • Мнения: 12
Може да се пробва още после.
Благодаря за съветите.

# 865
  • Мнения: 105
Да попитам на какво може да се дължи повишена чувствителност на зърната?От преди да родя още намаля чувствителността им,а след като родих и започнахда кърмя съвсем.Сега от около 2дни са много чувствителни.

И още нещо - налага ни се в събота да сме на сватба и съответно ще трябва да оставя бебока при майка ми със съответните количества изцедена кърма.От днес започнах да се подготвям,но не мога да изцедя повече от 20-30 мл от двете гърди.Как да процедирам?

# 866
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Ох,ние ще ходим на сватба..през септември е,но от сега ми треперят краката Whistling

# 867
  • Мнения: 105
Ами нашето човече е на 4 и половина месеца,така че не се притеснявам.

Ама на сега пак се изцедих(малкият спи и не е ял) и от двете гърди общо изкарах 70мл.Нормално ли е?Не съм ползвала помпата от повече от месец,та не ми е навик да се цедя,ама нали сега се налага...

# 868
  • Мнения: 44
Здравейте отново,
Аз отново съм с безумните си питания, но вече ще откача.
До преди 3 дни се хранехме на всеки 3 часа от 1 гърда и после доизцеждах само нея, на следващото хранене същото, но с другата, докато преди 3 дни не ме заболя адски едната и не вдигнах над 39 градуса. Бях на гинекологичен преглед там, където раждах и уж нямаше запушване, но тя си ме болеше. Пуснахме ПКК, левкоцити и ЦРП и се оказа, че последните 2 са завишени, даже искаха да ме вкарват в болница, но аз отказах и сега съм на Зиннат на 12 часа. За мен е по- добрия вариант, защото не мога да си позволя да си изоставя 20- дневното бебе.
Позната акушерка ме посъветва да й давам и от двете гърди по 10 мин и после да доизцеждам и двете. Но малката по този начин суче около 40 до 50 мин. Аз се цедя още 20- тина и до час тя плаче, че е пак гладна. Стигнах до извода, че ми намалява кърмата, но това може да се дължи и на температурата. Доизцеждах само по 20- 30 грама от двете заедно ( при положение, че на другия режим изцеждах след хранене минимум 50 мл само от едната).
Та същината на въпроса ми е... От тази нощ започнах пак да й давам само една гърда. Страх ме е, че от толкова цедене ще си докарам свръх лактация. Мислите ли, че е редно. Не знам някак усещам, че трябва да е така. Дано не доведе до запушване, защото така все едно изцеждам всяка гърда на 6 часа. А и нали все още съм на АБ, та докато го пия още да предприема тази крачка.

Моля дайте ми съвет.
И се извинявам много за дългия пост, но трябваше да обясня някак ситуацията.
Благодаря ви и дано успеете да ми помогнете, както досега.

# 869
  • UK
  • Мнения: 4 311
Аз съм водила сина ми на сватба, по-голямо бебе беше, но нямаше нито на кого да го оставя, нито шишето и биберона бяха вариант. Лятна сватба е, така че предполагам ресторантът ще е на открито, нали така? Стига да е на открито или с добра вентилация няма никакъв проблем бебето да спи в количката там при вас. Поне моят не се впечатляваше от шумове, и досега спи при всякакви условия. Е като се изпонапиха всички и започна чалгията (в широкия смисъл на думата) си го взех и се прибрахме. Simple Smile
Искам да кажа, че все пак вариантът да вземете детето с вас не е толкова немислим, ако го планира човек като трябва. Неудобството е, че не може да се пие алкохол, но се преживява.
Плюс това от днес до събота има достатъчно време, за да заделиш количества, които да ти стигнат за 2-3 хранения. Е, няма да можеш да отсъстваш цял ден и после да пиеш цяла нощ, но все пак няма да изтървеш целия купон. Simple Smile
Sianchys, възможно ли е да си около МЦ или овулация? И без да кърмиш в тези дни чувствителността е повишена. Възможност за нова бременност има ли?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт