как се прави Рататуй

  • 2 023
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Търсих в Интернет , но има много и различни рецепти и не знам коя е оригиналната рецепта за Рататуй.Моля Ви , ако някоя от вас е правила и знае някоя хубава рецепта да сподели Simple Smile) Не мога много да готвя , но искам да изненадам приятеля си , та се надявам да успея да го направя вкусноо Simple Smile)

# 1
  • Мнения: 945
А този филм гледала ли си го? Mr. Green - http://www.imdb.com/title/tt0382932/

# 2
  • Мнения: 6 214
Почти не намирам разлика с нашенския гювеч.

# 3
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 694
Ако не търсиш този от филмчето, ето моята рецепта: http://marmottesetchocolat.blogspot.fr/2011/09/ratatouille.html
(изпитана многократно, правих я дори миналия уикенд).
Допълвам: не знам, обаче, дали през този сезон ще успееш да намериш необходимите зеленчуци  Peace

Последна редакция: пт, 10 яну 2014, 08:45 от Роца

# 4
  • София
  • Мнения: 474
Напиши в чичко гугъл рататуй и ще ти излезе доста инфо.

# 5
  • Мнения: 25 710
Цитат
Вашата прабаба е знаела какво да готви през коледните пости и какво през великденските. Ако тя е била българка, в летните дни, когато месото не е препоръчително, понякога слагала в гърнето олио и зеленчуци, за да сготви на слаб огън афтаномия.
Ако другата ви прабаба е била провансалка, тя слагала в гърнето зехтин и същите зеленчуци, за да сготви на слаб огън рататуй. Не зная откъде идва рататуй. Зная, че афтаномия идва от автономия, но историята мълчи по въпроса.

Продължението - тук  Laughing

# 6
  • Мнения: 9 991
Kато гювеча нашия , но само с пресни зеленчуци , нарязани на кръгчета и не се слага вода като се пече. Същото го има и в Гърция , но под името Бриам.

# 7
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 694
Според мен, не е съвсем като нашия гювеч, понеже се използват само чушки, тиквички, патладжан и домати  Peace.
Аз лично като правя гювеч, слагам и картофи, моркови, грах, бамя, които не се срещат в традиционния рататуй.

# 8
  • Мнения: 9 991
Според мен, не е съвсем като нашия гювеч, понеже се използват само чушки, тиквички, патладжан и домати  Peace.
Аз лично като правя гювеч, слагам и картофи, моркови, грах, бамя, които не се срещат в традиционния рататуй.

Кой каза не се слагат , картофи . Картоф, тиквичка, патладжан , лук чушка , морков , риган , зехтин и се пече.

# 9
  • Мнения: 114
Ето го и моят вариант за Рататуй . Изключително лесно е, а много вкусно Simple Smile

# 10
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 694
Според мен, не е съвсем като нашия гювеч, понеже се използват само чушки, тиквички, патладжан и домати  Peace.
Аз лично като правя гювеч, слагам и картофи, моркови, грах, бамя, които не се срещат в традиционния рататуй.

Кой каза не се слагат , картофи . Картоф, тиквичка, патладжан , лук чушка , морков , риган , зехтин и се пече.

На мен лично - французите  Mr. Green. От 15 години живея във Франция, досега рататуй с картофи и моркови не съм яла, включително и в Прованс.

Како Сийке, мерси за статията  Laughing

# 11
  • Мнения: 9 991
Според мен, не е съвсем като нашия гювеч, понеже се използват само чушки, тиквички, патладжан и домати  Peace.
Аз лично като правя гювеч, слагам и картофи, моркови, грах, бамя, които не се срещат в традиционния рататуй.

Кой каза не се слагат , картофи . Картоф, тиквичка, патладжан , лук чушка , морков , риган , зехтин и се пече.

На мен лично - французите  Mr. Green. От 15 години живея във Франция, досега рататуй с картофи и моркови не съм яла, включително и в Прованс.

Како Сийке, мерси за статията  Laughing

Значи бъркам , че е идентично с гръцкото , което се прави както съм го описала .

Общи условия

Активация на акаунт