Очакваме с копнеж, Мартенски бебевалеж!

  • 42 464
  • 775
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6
И аз съм със запушен нос и съответно хъркам доста  Embarassed , но не съм предприела мерки, просто често си го почиствам в банята, за съжаление обаче нощно време няма как.

Момичета днес забелязах, че корема ми е започнал да пада... имам и болки като при мензис и от време на време съответно ме свива... побиват ме тръпки, още е рано за раждане, а в главата ми е само това, а ме очаква не малко местене Sad
На вас как са ви коремите... има ли от какво да се опасявам, каквото и да чета все срещам противоречиви мнения.

# 61
  • София
  • Мнения: 183

Моята док ми е заръчала да й се обаждам, ако имам комбинация от болка и стягане, продължаваща известно време. Може и нищо да не е, но каза по-добре излишно да те прегледам отколкото да е трябвало, а да не отида. Бих пила 2 бр. нош па + 2 магнезия да видя дали ще отшуми. И пълна почивка. Ако не подейства, бих се обадила на док. Не сте ли обсъдили в какви ситуации да звъниш?

# 62
  • Мнения: 226
И аз да благодаря за новата тема!   bouquet
Явно това ще ни е  последната като бременни мадами  preggo Нека я изпълним с позитивизъм и добри новини за доносени и родени бебоци!  Praynig lovekiss

# 63
  • някъде там
  • Мнения: 97
Благодаря за новата темичка  newsm51

За праховете-Сано Максима,Персил сензитив и Тео бебе/намалиха му грамажа,но го направиха по коцентриран,някой се оплака по-назад от това Simple Smile /
За козметиката още не съм решила,най-вероятно в самото начало,докато не е топло ще ползвам преварен зехтин/на каката много добре и влияеше/,нещо за измиване на Мустела,за подсичане преди ползвах Нивеа,сега сигурно Судокрем.
И моят нос е запушен от седмица,но сигурно защото настинах.Засега си капя  само сребърна вода.

Дано ни се размърда  малко темата,че с този фейс забравихме да пишем тук  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 6

Моята док ми е заръчала да й се обаждам, ако имам комбинация от болка и стягане, продължаваща известно време. Може и нищо да не е, но каза по-добре излишно да те прегледам отколкото да е трябвало, а да не отида. Бих пила 2 бр. нош па + 2 магнезия да видя дали ще отшуми. И пълна почивка. Ако не подейства, бих се обадила на док. Не сте ли обсъдили в какви ситуации да звъниш?

имам много спокойна бременност, общо взето си ходя само на датите мерят ме и това е.
Радвам се, че има интернет за да се осведомявам, иначе не коментираме нищо всичко е нормално за тях... а така ми е бяха прехвалили акушерката, но може просто и аз да не задавам правилните въпроси, че да получа правилните отговори.
Сега на 18ти съм на ЖК и ще ми издадат вече и болничния лист за майчинство, та смятам да разпитам по-подробно, но болките в кръста са постоянни, както и тези ниско в корема, като при ПМС и с падналия корем ... малко ме тревожи.
Ще пробвам с но-шпа дано помогне, ако не отивам на док. преди ЖК
Simple Smile

# 65
  • Мнения: 5
Цоп и аз в новата темичка, хубави новини и здрави бебчета Hug

# 66
  • Мнения: 1 540
Aine, аз бих пила 2 ношпа и бих отишла на преглед при първа възможност. И както са казли мамите - почивка Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 460
Запис и от мен в новата тема. Рядко се разписвам тук, по-редовна съм във фейсбук Simple Smile
За козметиката- с баткото ползвах "Бюбхен", сега пак купих за бебето измиващ гел за коса и тяло на "Бюбхен", а тялото в началото ще го мажа с преварен зехтин.
Прах за пране ползвам на Тео бебе или Сано максима.
Памперси този път взех на Либеро, защото доста ги хвалят, а и на Памперс нямаха малък пакет. Иначе с баткото ползвах белия Памперс.

# 68
  • Мнения: 0
Благодаря за новата темичка. Поздравления за чудесното заглавие и дано да я изпълним само с положителни новини.
Рали, Aine, никакво бързане.  Naughty Има още време до март.  Wink
Аз пък реших да пробвам един нов течен перилен препарат - бебе 750 мл. Chante Clair. Италиански е. Открих го в продавалник. Взех и омекотител от същата марка.
За козметиката съм привърженик на Бюбхен. Взех гел за миене на глава и тяло и олио, макар че може и аз да започна с преварен зехтин. Мисля, че вече съм споделяла, но и аз имам горчив опит от козметиката на Джонсън и не я препоръчвам. За подсичане ползвах правено кремче в аптека и нищо друго не ни помагаше. За мамите от Варна - правят го в аптеката на ул. "27-ми юли".
Не съм взела още памперси. Със сигурност ще са №1, а разликата между премиум и зелените пакети била само в това, че белите са по-меки.
За кърпичките – и аз с баткото ползвах още от раждането и ми ги искаха още в болницата.
За спането ще трябва да се оплача. На 2-3 нощи - по една нормален сън. През останалите като се кукна в 2:00 ч. и така до сутринта. Лежа, място не мога да си намеря, а бебка не спира да рита.

# 69
  • Мнения: 226
Момичета, само аз ли имам проблем с откриването на памперси "единица"  newsm78 Вече за 4-ти път търсих в "Била" и нямаше... П.П. А какъв точно шампоан/душ гел на "Бюбхен" ползвате, защото сега ги разглеждам и има доста видове?

# 70
  • Мнения: 1 482
Добро утро мами!  preggo Исках да ви питам-като започне бебето да хълца (това май са тези ритмични движения) колко време продължава при вас?  newsm78  Снощи ми се стори ,че почти 5 минути хълцаше...  Rolling Eyes

# 71
  • София
  • Мнения: 2 817
ЙоТо, те по-трудно се намират - може да пробваш в аптеките. Или в други големи магазини.
Аз мисля да взема направо двойка - и без това младежът върви по-голям, ако се роди близо до термин, сигурно 2-ката ще му е добре.

# 72
  • Мнения: 774
Момичета, само аз ли имам проблем с откриването на памперси "единица"  newsm78 Вече за 4-ти път търсих в "Била" и нямаше... П.П. А какъв точно шампоан/душ гел на "Бюбхен" ползвате, защото сега ги разглеждам и има доста видове?

Йо, пък аз мислех, че проблема е само в малките градове.... От една седмица нищо немога да купя от това което съм харесала. Първо бях решила да са Памперс Премиум кеар, ама абсолютно никъде няма, сега раших да са залания пакет тъй като са най-разпространени, но за първи размер не може и да се говори  #Cussing out

За козметиката и аз съм решила да е Бюбхен, вече проверих в една една аптека имат техни продукти. Спрях се на това
http://apteka.framar.bg/30015171/%D0%B1%D1%8E%D0%B1%D1%85%D0%B5% … -400-%D0%BC%D0%BB
Аз пък да питам, задължително ли се ползват мляко за тяло, олио, бебешка пудра и т.н.....?

# 73
  • Мнения: 226
Ох, причината не е в "моя телевизор"  Crazy Joy Трябва и аз в аптеките да проверя, но направо да реша и какъв шампоан ще ползвам, за да ги взема наведнъж  newsm78
~Анджела~ , аз няма да съм от "най-модерните мами"  Peace Ще къпя бебчо с някакъв шампоан /сега проучвам/, после ще си я мажа с преварен зехтин, няма да ползвам нищо друго! Евентуално, ако й се случва да се "подсече", ще използвам крем "Здраве бебе", никакви пудри, лосиони и куп други неща, които даже не мога да запомня  Crazy

# 74
  • Мнения: 774
Йо, права си, цялата тая козметика може би е излишна, аз тотално се обърках като разглеждах. Със сигурност ще купя кремче против подсичане и това измиващо нещо от по-горе.
За преварен зехтин от форума разбрах, тук при нас масово цапат бебетата със свинска мас. В момента и аз се мажа /смесена с невен защото иначе мишире ужасно  Sick/, гърдите ми се нацепиха, въпреки ежедневното използване на олио Икаров, но някак си за бебето не ми се ще... Как точно се преваря зехтина и трябва ли да бъде Екстра Върджин?

Общи условия

Активация на акаунт