Полша

  • 38 172
  • 319
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 529
Бих добавила като много интересни места в Полша също Люблин и Кажимеш Долни Simple Smile

После ще пиша повече

# 31
  • Мнения: 811
Има туристически портали в полските интернет страници, които могат да дадат информация, но са на полски език.
Кажете какво би представлявало интерес за вас, тогава ще мога да подам по-точна информация и аз къде и какво може да се види и посети.
Например аз бих препоръчала посещение в зоологическа градина - в сравнение с тази в София, са много по-красиви, по-близко до природата - зеленината е абсолютно навсякъде, удобни и приятни за разходка и с много повече животни. Отделно си имам и подробна туристическа карта на Полша, но има толкова много неща, че незнам какво да добавя, основните дестинации вече са споделени.

Любимо място за зимна почивка на поляците е Zakopane, лятото ако не са на Мазурските езера, ходят на море в чужбина Simple Smile
Zakopane:


Mazury: общият брой езера е 2700 бр. на площ от повече от 1 хектар.


# 32
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
На мен всичко ми е интересно  Mr. Green Така че, каквото прецениш ти. 

# 33
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Dominika, направо ми олекна след кулинарната част   bouquet
Успокоих се, че няма да умрем от глад  Hug (еле пък аз, с тези изкушения дето си показала)

Момичета, докато се ровех в нета, ме заинтересуваха едни интересни дървени църкви. Построени без нито един пирон (има ги и в други страни), но в област Malopolskie са с по-особенна архитектура и интериор. Даже са включени в списъка на Юнеско. Някой знае ли къде точно се намират и ако има лични впечатления, ще съм благодарна.  Blush

 

Последна редакция: пт, 17 яну 2014, 00:56 от Radika

# 34
  • Мнения: 2 849
Нямам лични впечатления. /виждала съм подобни в Норвегия/

В Rownia, планината Bieszczadyge:

http://carpathianwoodenchurches.blogspot.be/2010_12_01_archive.html

Този сайт е за Карпатите, намират се в Полша, Словакия, Румъния и Чехия.

# 35
  • Мнения: 743
 в краков е много красиво,подредено и най-вече ЧИСТО.
не съм виждала такава чистота и в швейцария,останах много приятно изненадана,противно на моите очаквания ,има много неща да се видят между които фабриката на шиндлер и катедралата (не си спомням името и но е много красива)
има автобуси до аушвиц но там човек трябва да отиде и види..не може да се опише.

цените са много ниски в сравнение със западните страните,но като архитектура,култура,история и организация са на не по-ниско ниво.
браво на поляците!

# 36
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Нямам лични впечатления. /виждала съм подобни в Норвегия/

http://carpathianwoodenchurches.blogspot.be/2010_12_01_archive.html

Този сайт е за Карпатите, намират се в Полша, Словакия, Румъния и Чехия.

Благодаря зя сайта, zon, ориентирах се къде може да ги търсим.   bouquet

Как стои въпроса с парите, дали да купя злоти на място или от Бг да си нося?
В обменни бюра или банки?
Dominika, какъв е курса ориентировъчно?

# 37
  • Мнения: 811
Дървените църкви най-вероятно са в планинските райони - в Карпатите, от чиято част са полските Татри. Като цяло в градовете в строителството на църквите се набляга на бетона и тухлите Simple Smile
Аз си нося евро и обменям в обменни бюра. Курсовете в МОЛ-овете са прецакващи, най-добре е да се обменя в търговски комплекси в предградията на градовете. Ако в един МОЛ курсът е 4.10 до 4.12 злоти за 1 евро, то в търговските комплекси в предградията курсът е 4,19 - 5 злоти за 1 евро.
Грубо 1 лев е 0,48 злоти, курсът е променлив.
Аха, в обменните бюра приемат и обменят и български левчета за злоти Wink

# 38
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Аз искам да споделя една фирма за супер евтини превози в Полша:
http://www.polskibus.com/
Намират се и евтини билети Варшава-Берлин, а скоро гледах Варшава-Краков за 4,19 злоти (което е 2 лв и малко от където и да го погледнем  ooooh!)

И в допълнение една любима моя песен  Heart Eyes
http://www.youtube.com/watch?v=r_ADtyQqTSc

За интересуващите се от замъка - Zamek Czocha
http://www.zamekczocha.com/

# 39
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Благодаря, Dominika! Ще се оправим, значи  Peace

Шебек, хареса ми песничката  Heart Eyes
Покрай замъка от горния пост, се поразрових за други такива и направо се изумих колко много замъци имат в Полша.
http://pol-and.eu/EN/Castles.html

Иначе ми направи впечатление този замък-руина, Zamek Mirów:
 

Последна редакция: сб, 18 яну 2014, 19:20 от Radika

# 40
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
А можете ли да ми препоръчате някой красив и заслужаващ внимание град в близост до чешко-полската граница? Такъв, за който ще ми стигне един уикенд, заедно с пътуването с влак.

# 41
  • Мнения: 811
joy_r , пътуването с влак отнема минимум 2 дни в едната посока, зависи откъде ще мине влака. По-бързо придвижване от пътуване с автобус или автомобил няма (освен със самолет, разбира се).
Навремето, когато сме пътували с влак от София до Варшава в спални вагони от по три легла в купе, влакът минаваше през Румъния и Украина, и се путуваше 3 дни. Ужасно беше уморително. Най-близо до чешко-полската граница от големите градове е Вроцлав - много голям и страхотен град.

# 42
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
В момента по Травъл дават филм за южна Полша, природата е много красива.

# 43
  • София
  • Мнения: 388
Записвам се и аз в темата. Полша и на мен много ми харесва. Две поредни лета пътуваме до Краков с кола на екскурзия. Съчетаваме я със Словакия. По пътя от Закопане към Словакия имаше няколко селца с дървени църкви и къщи, едното беше със сигурност в Словакия, имаше билбордове на пътя. Другото е точно на границата с Полша в Татрите.

# 44
  • Мнения: 765
Здравейте!
 Имам да изнасям нещо като доклад за някоя държава в Европа и се спрях на Полша.Не съм ходила,но имам позната,която е ходила и ми разказа няколко неща.Реших да се поразровя и в интернет за снимки и друго и съм меко казано очарована.Много ми хареса и си пожелавам да я посетя.
 Това,което трябва да представя,трябва да е свързано с традициите и културата на поляците.Моля,ако някой знае нещо по-интересно свързано с някой техен празник да ми разкаже.Прочетох,че има обичай "анжейки",който се празнува на Андрееведен,но не мога да открия нищо повече. Simple Smile

Dominika ,ще се радвам да се включиш,защото виждам,че знаеш много за Полша.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт