Полша

  • 39 200
  • 319
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 392
В мината температурата е  постоянна около 14-15 градуса. Трябва си връхна дреха. Аз бях лятото по къси панталони и туристически сандали. Навън беше 35 градуса. Втория път навън беше 7-8 градуса и бях с дънки и яке. И двата пъти през август   Laughing

# 76
  • София
  • Мнения: 461
Предварително ли си купувате билети за посещение в солната мина? Сега видях, че има опция on-line tickets

# 77
  • Мнения: 1 036
Ако знаеш категорично датата, това е най-дорото решение, защото при нас не беше сигурна и мнооого чакахме. Имай в предвид, че можеш да избораш група с водач, който разказва на различни езици.

# 78
  • София
  • Мнения: 461
Три дни съм в Краков и съм планирала датата за посещение. Ще купя предварително. На място трябва да покажа на касата номера за потвърждение на поръчката, те съответно да ми дадат билетите. Не разбирам обаче дали трябва да се редя на голямата опашка или има друга опашка за такива с е-билети.

Часовете за закупуване на билети по интернет са 8:30, 9:25, 17:25, 18:00. Малко ми е рано сутрин. Чудя се дали да не е следобед.

Последна редакция: ср, 10 юни 2015, 14:24 от Kristal

# 79
  • Мнения: 2 860
Кристал, така дават часовете, обаче като се опиташ да резервираш и се оказва, че за сутринта не може он-лайн, обаждахме се, казаха на място.

# 80
  • София
  • Мнения: 461
Кристал, така дават часовете, обаче като се опиташ да резервираш и се оказва, че за сутринта не може он-лайн, обаждахме се, казаха на място.

С една дума, не може да си купим билети през интернет. Направо на място чакаме на дългата опашка.

# 81
  • Мнения: 2 860
Може, но само за определени часове, които нас не ни устройваха. Мъжа ми каза, че имало посочен адрес в Краков и да отидем предния ден на място и от там ще се опитаме да купим.

# 82
  • Мнения: 875
Предполагам,че ранните часове са изкупени предварително за групи,а не, че не ги пускат за продажба он- лайн.От моите скромни наблюдения като самоорганизиран турист съм си направила извода,че по принцип ТА си организират първо мероприятията,а после свободно време,така че аз точно обратно предпочитам късните часове.Това си е мое впечатление,не твърдя,че непременно е така.
По отношение на транспорта до мината как се организирате?Четох в сайта начините за предвижване,но ще се радвам на още мнения.

# 83
  • София
  • Мнения: 461
По отношение на транспорта до мината как се организирате?Четох в сайта начините за предвижване,но ще се радвам на още мнения.

Аз мисля да използвам влак като транспорт до солната мина. Избрах го, защото в сайта на мините пише, че при идване с автобус трябва да се слезе на място малко по отдалечено заради ремонт. А и предпочитам да избегна евентуален трафик.

Относно часовете, в сайта са посочени само четири варианта. Рано сутрин 8:30, 9:25 и следобед 17:30 и още един, който забравих. И все още не ми е ясно, при закупуване на е-билет по интернет ще чакам ли на опашката за касата. Трябва на касата да се представят е-билетите и те ще ни дадат действителните за влизане. Ако ще се чака, какъв е смисълът от закупуване на билети по интернет.
Видях, че туристическия офис на солните мини в Краков е точно до хотела ни, така че предния ден ще ги попитам. Не вярвам там да продават предварително билети, но може и да греша.

# 84
  • София
  • Мнения: 461
За тези, които пътуват до Краков да споделя една информация, относно хранене,ако не сте го обсъждали още. Ровейки се из интернет намерих две ресторантчета в стария град с много ниски цени. Отзиви на посетители четох в Tripadvizor, посетителите са доволни от храната и цените.
Единия ресторант е Chimera (św. Anny 3, http://chimera.com.pl/en/). Разделен е на две части. Едната на самообслужване, с голям салатен бар. Другата - с обслужване от сервитьор, на долен етаж се намира, доколкото разбрах.
Другия ресторант е Restauracja Cechowa (Jagiellońska 11). Тъй като се намира на улица, малко встрани от площада, малко туристи го забелязват. Има добри отзиви за вкусна храна и ниски цени. Обстановката и WC доколкото разбирам не е връх, но за обяд става.

И двата ресторанта са много близо до Rynek Glowny Grand Square.

# 85
  • Мнения: 1 036
Аз от личен опит мога да препоръчам Kuchnia u Babci Maliny като има няколко ресторанта, но ние бяхме на адрес Szpitalna 38, Kraków. Намира се в стария град близо до Флориантската врата.
Обръщам внимание, че на етажа на който се влиза в заведението и на горния е на самообслужване, а на подземния е със сервитьр. Естествено поляците сядат на самообслужване, защото цените са почти два пъти по-ниски и ние седнахме сред тях. Много вкусно беше- ядохме пелмени /различни видове/, джолан, гъбена супа в чиния от хляб, серник /чийзкейк/, маковец и др.

# 86
  • Мнения: 2 860
Утре живот и здраве тръгваме. Сега се колебаем какво да посетим парка Лазенки или двореца Виланов, ще имаме време само за едното. Кажете си мнението моля  Hug

# 87
  • Мнения: 2 861
Утре живот и здраве тръгваме. Сега се колебаем какво да посетим парка Лазенки или двореца Виланов, ще имаме време само за едното. Кажете си мнението моля  Hug
Гала, само в парка Łazienki и двореца там съм била; искаше ми се и двореца Wilanów (по-отдалечен е), но нямаше достатъчно време в програмата ни; парка Łazienki го избрах заради Шопен концертите на открито, които се организират (безплатни) лятото. За следващ път ще е, когато пътуваме през Варшава  Simple Smile

Разгледай снимки в нета и избери, което ти хареса и влече повече.

# 88
  • Мнения: 2 860
А от къде мога да намеря инфо за тия Шопенови концерти на открито?

# 89
  • Мнения: 2 861
А от къде мога да намеря инфо за тия Шопенови концерти на открито?

инфо: http://www.facesofwarsaw.com/Galleries,Piano-Concerts-in-Royal-Lazienki-Park.html

програма 2015: http://www.estrada.com.pl/1645_

  от 17 май до 27 септември, всяка неделя от  12ч и 16ч, вход свободен

(ако искате да заемете по-предна позиция - седящи/лежащи на тревата или на място на пейка, отидете по-рано)

Общи условия

Активация на акаунт