Майчинство и второ дете 2

  • 128 494
  • 429
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 41
Ще се застъпят с няколко дни. Така се получава,че първото е родено на 04.04 а второто е с термин 01.04

# 166
  • София
  • Мнения: 8 131
В момента на излизане в 45-дневен в отглеждане на първото дете ли сте още?
Пантера много добре е обяснила. В такъв случай ще взимате колкото с първата година на първото дете.

# 167
  • Мнения: 41
Да, в момента на излизане в 45 дневен , със сигурност ще съм във втората година отпуск За отглеждане на първото

# 168
  • софия
  • Мнения: 17
Записвам се да следя темата. Аз съм втора година по майчинство за отглеждане на дете и правим опити за второ. Ако забременея преди да навърши 2 годинки, как ще се изчислявт болничните и новото ми майчинство, тъй като съм получавала 340лв  през втората година, тя ли се смятя за дохода ми през последните месеци или ще е колкото първите ми болнични и майчинство? Благодаря

# 169
  • София
  • Мнения: 8 131
На последните няколко страници има няколко пъти отговорите, които търсиш.  Peace

# 170
  • Мнения: 45
Здравейте,не е точно по темата,но предполагам тук мога да получа отговор.Аз съм със застъпено майчинство и в момента получавам половината от майчинството за първото дете.Въпросът ми е ако го пусна на ясла преди да е станало на 2 год.,трябва ли отново да подавам декларация за промяна на обстоятелствата и ще ми спрат ли нацяло майчинството?

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
.Въпросът ми е ако го пусна на ясла преди да е станало на 2 год.,трябва ли отново да подавам декларация за промяна на обстоятелствата не и ще ми спрат ли нацяло майчинството? не

Пускаш си детето на ясла и нищо няма да се промени

# 172
  • Мнения: 45
Благодаря много за бързия отговор.И аз така си мислех,но счетоводителката на фирмата,в която работя е на мнение,че ще ми го спрат.

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря много за бързия отговор.И аз така си мислех,но счетоводителката на фирмата,в която работя е на мнение,че ще ми го спрат.

Нейн проблем,че не познава закона.Ще продължиш да си взимаш 170 лв месечно от НОИ до 2 г на детето

# 174
  • Мнения: 910
Здравейте, изчетох темата, но искам да проверя дали правилно съм разбрала  Simple Smile
Детето ми скоро става на годинка, планираме 2ро, но не искам д бързаме. Затова като навършим годинка ще се върна на работа и ще получавам освен заплатата и по 170лв от майчинството. Така след 1,5-2 години базата ми за майчинство за 2рото дете ще е само нетната ми заплата, нали?

Има ли смисъл д прехвърлям майчинските за отглеждане на дете до 2рата година на баба пенсионерка? Тогава ще изплатят ли пълната сума? Това ще се отрази ли на бъдещите ми майчински за 2рото дете?

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, изчетох темата, но искам да проверя дали правилно съм разбрала  Simple Smile
Детето ми скоро става на годинка, планираме 2ро, но не искам д бързаме. Затова като навършим годинка ще се върна на работа и ще получавам освен заплатата и по 170лв от майчинството. Така след 1,5-2 години базата ми за майчинство за 2рото дете ще е само нетната ми заплата, нали? базата ще ти е заплатата.гледат и брутото,и нетото.170 то лв няма да ти влизат в изчисленията

Има ли смисъл д прехвърлям майчинските за отглеждане на дете до 2рата година на баба пенсионерка?да,защото тя ще взима 340 лв.назначете я във фирма на приятел,отработва 1 ден и излиза в майчинство Тогава ще изплатят ли пълната сума? да Това ще се отрази ли на бъдещите ми майчински за 2рото дете? не

Последна редакция: нд, 04 окт 2015, 22:30 от ♥Elfita♥

# 176
  • Мнения: 219
Момичета,смятам да се върна на работа,когато детето е на 1 и 1/2г. Ако родя дете,когато първото е на 2г и 1/2 как ще се изчисли майчинството ми? Кой е най-удачният варинт за високо майчинство при второ дете?

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета,смятам да се върна на работа,когато детето е на 1 и 1/2г. Ако родя дете,когато първото е на 2г и 1/2 как ще се изчисли майчинството ми? Кой е най-удачният варинт за високо майчинство при второ дете?

Най-удачният вариант е 45 дневния за второто да ти започне докато си по майчинство с първото дете.Защото тогава обезщетението за второто ще е колкото е било за първото дете.
Ако 45 дневния започне,когато първото е на 2 г и половина ще ти правят базата от 24 те месеца преди 45 дневния ти.Втората година майчинство за първото дете ще ти я взимат на МРЗ

# 178
  • Мнения: 219
Благодаря ти,Елфита!
Другият вариант е да работя 1г и 5 месеца и да изкарам 7 мес в болничен за бременност примерно-нали така ще взимам пълно майчинство?

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря ти,Елфита!
Другият вариант е да работя 1г и 5 месеца и да изкарам 7 мес в болничен за бременност примерно-нали така ще взимам пълно майчинство?

Пак няма да е толкова,колкото ако би работила 24 м,защото за месеците в болничен базата ти е 18 м назад.Т.е ще ти влязат няколко месеца от втората година с първото дете.Но няма да е голямо влиянието,защото ще са само 2- 3 месеца

Общи условия

Активация на акаунт