"Майчин дом"-Варна тема 6

  • 64 834
  • 768
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Правят ли задължително клизма преди секцио в МД?  newsm78

Нито клизма, нито катетър предварително. Предполагам, че след поставянето на упойката са ми сложили катетъра. Ако е от значение и аз при Максим Яков раждах.

# 421
  • Варна
  • Мнения: 611
Правят ли задължително клизма преди секцио в МД?  newsm78

Нито клизма, нито катетър предварително. Предполагам, че след поставянето на упойката са ми сложили катетъра. Ако е от значение и аз при Максим Яков раждах.
Не са ми правили клизма, казаха ми да пия разхлабително предния ден и нямах проблеми. А катетър пък изобщо не са ми слагали.  newsm78  Аз бях при Борис Яков.
Имам чувството, че тая работа с клизмите и катетъра зависи повече от това коя акушерка те приема.

# 422
  • Мнения: 481
Хубаво е че не слагат катетър без нужда.

# 423
  • Мнения: 5 258
От какво зависи колко време след операцията ще ти дадат бебчето? Radina, доколкото разбирам от разказа ти трите пъти са ти ги дали по различно време.

От теб самата по принцип. Вторият път ми го дадоха малко по късно, защото имаше някакви майстори да оправят дограмата в реанимация. Те 200 пъти ми се извиниха, за неудобството, даже тъкмо бях излязла от операционната и за да не ме местят ми бяха сложили параван. Сега си я поисках веднага. За първия път преди 10 години няма да коментирам, че си се ядосвам сама на себе си. Дадоха ми го също веднага, то се обърна детето инстинктивно да суче, но аз още неориентирана...

Нито катетър, нито клизма са ми правили. Документите и част от изследванията се правят предния  ден, на следващия ден в деня на секциото се прави теста за упойката и останалите прегледи. Ако пък секциото е по спешност всичко се прави на момента.

# 424
  • Мнения: 2 562
За първия път преди 10 години няма да коментирам, че си се ядосвам сама на себе си. Дадоха ми го също веднага, то се обърна детето инстинктивно да суче, но аз още неориентирана...
Ох,Радинка,аз също бях така:( Много дълго след това,дори и сега ми е гадно че съм била такава идиотка.Нищо не знаех,нямах никакъв опит.Дори бебе не бях виждала на разстояние по-малко от 2 метра Blush Моята ми я носеха,тя се обръща да суче,зяпа милата,после рев,а аз...защо ревяла Sad Ако сега пак имам бебе,всичко ще е безкрайно различно.Няма да се отделя от бебето си.

# 425
  • Мнения: 5 258
Бубе, така е, още се ядосвам и съжалявам. Не че на следващия ден вече не го кърмех, но всичко продължи само 20 дни. Втория път и сега нито за миг не съм се отделила от децата. Предупредих в МД, че не искам да ги хранят с АМ. Питаха ме искам ли за през нощта да ги вземат при тях, но отказвах. Съобразяваха се с всяко мое желание, много съм доволна.

# 426
  • Мнения: 2 562
Радинка Peace Hug

# 427
  • Варна
  • Мнения: 65
С първото бебче май винаги е така. Аз изчетох две книги, ходих на лекции за кърмене, за грижи за новороденото и мислех, че съм подготвена отвсякъде. Родих със спешно секцио и като ми го донесоха го гледах като голям камък, нито кърменето се получаваше, нито смяната на памперсите, вечер им го давах, за да мога да се поуспокоя. В крайна сметка нещата си дойдоха на мястото, кърмих успешно 1г2м, гледаме си го успешно сами с ММ. Живот и здраве със следващото бебче ще съм по-спокойна. Успех, бъдещи майчета, в добри ръце сте Simple Smile

# 428
  • Мнения: 5
И аз на 14.7.2014 родих секцио в Майчин дом при Е.Георгиева, нито клизма, нито катетър, казаха, че няма смисъл да ме натоварват и аз много се зарадвах де...Сутринта си сложих свещичка Ева кю и това беше, успех на бъдещите мами Simple Smile

# 429
  • Варна
  • Мнения: 4 962
Клизма не правят на никого при планово секцио. Катетър и дренаж на разреза зависят от лекаря. Бяхме 4 в реанимация и само една имаше катетър, а друга дренаж и всички бяхме при различни лекари. Имаше и такива, които се оплакваха от последствия от упойката и бяхме при различни анестезиолози.
На жената с катетъра и го бяха сложили преди упойката.

# 430
  • С изглед към морето
  • Мнения: 63
Здравейте! Някой знае ли как стои въпросът със запис на тонове в Майчин дом след влизане в 9 месец?  Практика ли е да се правят всяка седмица или това е само при проблемна бременност? Наблюдаващият ме лекар и акушерката нищо не са казали по въпроса, а чувам, че в някои болници в София например е задължително за всички бременни.

# 431
  • Мнения: 47
Мен ме викаха всяка седмица на тонове в 9 месец,предполагам,че е практика ,тъй като не се водех рискова и бях на  платена консултация.

# 432
  • С изглед към морето
  • Мнения: 63
Аз съм по ЗК - може би заради това не се престарават.

# 433
  • Мнения: 5 258
Това с тоновете не е вярно, не са задължителни. Обикновено се правят след преносване и те се заплащат. На мен всеки път на консултация ми слушаха тоновете, 2 пъти ми правиха запис и един при приемането преди секциото.

# 434
  • Варна
  • Мнения: 4 962
На платената консултация в цената си е включен запис на тонове всяка седмица от 34г.с. По ЗК записи са предвидени чак след преносване, така че не е въпроса 'някой да ти се престарава', а какво се полага в ЖК, която си избрала. Ако искаш винаги може да отидеш отделно и да си ги заплащаш. Има си различни ЖК с различни прегледи, изследвания и т.н. включени в тях, така че не може да се сравнява на всяка какво са и правили. Правят това, за което си плащаш. Аз лично съм ходила и извънредно на прегледи и записи и не съм плащала, но това си е част от пакета на платената ЖК. Доколкото знам плащането по ЗК е за допълнителни ехографаки прегледи и изследвания, а не за неща, които ЗК не предвижда и предлага в ЖК. Затова се и предлагат други пакети, които иначе биха били безмислени.

Общи условия

Активация на акаунт