Помощ искам да сменя цвета на паркета, но как

  • 15 492
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Аз съм в основен ремонт на апартамент в стар панелен блок. Искам хола да ми е различен и модерен и вече си купих секция в черно и бяло  Laughing винаги съм си мечтала за такава. Цветовете за стените ги избрах, но изобщо не съобразих че пода е със стар светлокафяв паркет. Тъй като всички ме съветват да не махам паркета реших да го оставя. Обаче на черно белия ми хол изобщо няма да отива  Sad Мога ли по някакъв начин да му променя цвета да стане много тъмен- почти черен ?
Благодаря предварително за помощта.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
На естествения паркет цветът му се променя само с лака.Избираш най-тъмния възможен лак.Циклиш и лакираш на ново.Препоръчвам корабен лак.Железен е и водоустойчив

Друг вариант ти е да сложиш мокет в желания цвят.Така ще тушираш паркета изобщо

# 2
  • Мнения: 9 991
Има в нета подобни смики, никак не седи грозно. Има и бял лак прозначен за дърво, също може с доста тъмен да го направиш. Аз съм фен на белия, ще стане разкошно.  Peace

http://junakastore.com/productv/1604/leko-lazuren-lak-za-darvo.html

Бреза, ебонит, вишна или череша  можеш да направиш.

Последна редакция: чт, 04 дек 2014, 01:23 от adelinda

# 3
  • Мнения: 380
Може с байц да се потъмни, но преди това трябва много хубаво да се махне всякакъв стар лак, защото на лака байц не хваща.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Паркета ако искаш и зелен може да го направиш. Обаче трябва да се изцикли.

# 5
  • Мнения: 15 217
Препоръчвам корабен лак.Железен е и водоустойчив


Яхтен лак не се слага на паркет, защото не издържа на триене. Има хубави паркетни лакове. Цвят се променя с байц, но не знам дали си заслужава, особено за дъбов паркет, който изциклен и лакиран стои много красиво.

С лазурен лак също се променя цвета, но преди това направете проба, защото мострата в магазина, най често е на чам, а същия лак да бук или дъб има друг цвят. Върху лазурния лак се нанася пак лак за паркет.

# 6
  • Мнения: 30
Здравейте,
Използвам темата, защото и аз имам въпрос за паркет. Започнахме основен ремонт и в момента избирам какъв точно паркет да сложим. На мен ми се иска да е максимално естествен и за това бях решила естествен паркет с омасляване. Но разбрах, че поддръжката е по-трудна и по-лесно се наранява - и за детските стаи не знам дали е подходящо,защото малко или много там ще има повече цапане и разливане на течности/вода - има ли някой, който може да каже от личен опит как се държи. Другия паркет, който ми хареса е корковия на Егер, но той е ламиниран. За мен ламиниран значи изкуствен, но този май е корк и дървесина, принт върху корка за желания цвят и лакиран - е не разбрах от обясненията им в магазина дали този принт е изкуственото и с какво всъщност се прави. Гледах и естествен корков паркет лакиран, но той е с шарката на корка, а тя никак не ми харесва и няма да слагаме такъв.
Освен това навсякъде в магазините ми обясняват как лаковете за паркети са абсолютно безвредни, а мен ме съмнява да е точно така.
Въобще няма с кой да се посъветвам - в магазините ми предлагат наличното, а съпругът ми е казал каквото избера. Благодаря предварително, ако някой реши да се включи със съвет.

# 7
  • Мнения: 50
Има в нета подобни смики, никак не седи грозно. Има и бял лак прозначен за дърво, също може с доста тъмен да го направиш. Аз съм фен на белия, ще стане разкошно.  Peace

http://junakastore.com/productv/1604/leko-lazuren-lak-za-darvo.html

Бреза, ебонит, вишна или череша  можеш да направиш.
Няма ли много светло да стане с бял лак ? Аз мисля колкото се може по-тъмно да стане. В този линк видях че има почти черно. Дали ако се изцикли и лакира с този лак ще стане подобен цвят?

# 8
  • Мнения: 9 991
Има в нета подобни смики, никак не седи грозно. Има и бял лак прозначен за дърво, също може с доста тъмен да го направиш. Аз съм фен на белия, ще стане разкошно.  Peace

http://junakastore.com/productv/1604/leko-lazuren-lak-za-darvo.html

Бреза, ебонит, вишна или череша  можеш да направиш.
Няма ли много светло да стане с бял лак ? Аз мисля колкото се може по-тъмно да стане. В този линк видях че има почти черно. Дали ако се изцикли и лакира с този лак ще стане подобен цвят?

Ще стане. Ебонит за тъмно и бреза за бяло. Лака белия не седи като блажна боя, личи си дървото отдолу. Много  красиво седи, ако си виждала мисля по-светлия цвят по би ти харесал.  Peace

# 9
  • Мнения: 50
Има в нета подобни смики, никак не седи грозно. Има и бял лак прозначен за дърво, също може с доста тъмен да го направиш. Аз съм фен на белия, ще стане разкошно.  Peace

http://junakastore.com/productv/1604/leko-lazuren-lak-za-darvo.html

Бреза, ебонит, вишна или череша  можеш да направиш.
Няма ли много светло да стане с бял лак ? Аз мисля колкото се може по-тъмно да стане. В този линк видях че има почти черно. Дали ако се изцикли и лакира с този лак ще стане подобен цвят?

Ще стане. Ебонит за тъмно и бреза за бяло. Лака белия не седи като блажна боя, личи си дървото отдолу. Много  красиво седи, ако си виждала мисля по-светлия цвят по би ти харесал.  Peace

търсих из гугъл но нещо не мога да се ориентирам  newsm78 ако имаш някакви линкове или снимки бих била мнооого благодарна Blush

# 10
# 11
# 12
  • Мнения: 9 991
Фирмите като циклят и лакират, обикновено лакират с техен лак за да спечелят повече пари. Гледай да се договориш за фирма, кочто ще го прави с лак по твой избор или си го лакирайте сами, за да си сигурна, че ще се получи търсения резулат. Peace

# 13
  • Мнения: 30
Лаковете за паркет по принцип са по-здрави от обикновените - по очевидни причини. Направени са по тях да могат да ходят хора, да се местят мебели. Затова може би не е добра идея да се използва цветен лак, предполагам, че много бързо ще се износи или надраска.
Ако наистина държите да променяте цвета, може би ще е най-добре първо да изциклите паркета (така се маха старият лак и новото покритие може да се хване здраво, иначе няма да може да попие), сетне да използвате някакъв байц в нужния цвят - само боичка, без лак и чак накрая да сложите няколко ръце лак за паркет.
Аз не го препоръчвам, дървото си е красиво, когато стои естествено, но всеки решава сам за себе си.
И си е много работа - байцът трябва да се слага с четка, паркетче по паркетче, винаги по посока на жилките на дървото. Иначе ще стане на петна заради жилките. Също така ако човек не е свикнал и мацне някъде повече, ще излезе неравномерно, една паркетина ще бъде по-тъмна от другата. После, ако има чворове, около тях ще попие повече (т.е. ще стане като черен ореол), другаде по-малко и може да се наложи ново мацане, докато се изравни цветът. Хич не го препоръчвам, но знам какво е да го сърби човек да сменя интериора, така че ако се решите - успех!
И задължително пробвайте първо на отделно паркетче, за да си прецените дали си заслужава и как ще стане.

# 14
  • Мнения: 9 991
Виждала съм с бял лак да се лакира сепаре в заведение на плажа. Щом е подходящ да издържи слънце и влага, вероятно ще е подходящ и за под. Ако е добре изциклено дървото не е нужно толкова мазане. Говоря за алкиден лак не за такъв на водна основа, който е напълно неподходящ за паркет разбира се, а и е плътен като блажна боя. Като постигне цвета, после може да мине с специален безцветен специално за паркет.

Общи условия

Активация на акаунт