Априлчето е виден акробат, тренира всеки ден шпагат :)

  • 28 860
  • 736
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 154
Dao, това зависи от теб:)

Аз стерилизирах шишета и помпа за кърма само първите 15-20 дни, след това спрях да се занимавам. Същото беше и с гладенето - само при първоначалното приготвяне на нещата на бебето, преди да родя, докато имах свободно време и ентусиазъм Simple Smile изгладих всичко. След това гладех неща само от естетически съображения, извънредно рядко.

Според мен е малко прекалено да се инвестира твърде много време в стерилизиране, гладене и подобни неща. Добро ниво на хигиена (лична, на бебето и на къщата) за мен е достатъчно. Все пак бебето няма да живее в стерилна обстановка и е добре да се климатизира полека-лека. Но както вече казах, това е въпрос на личен избор и усещане - както ти считаш че трябва да постъпиш, това е правилния начин за теб:)

# 61
  • София
  • Мнения: 873

Ние вчера обикаляхме магазините за играчка,която е музикална,ако може и да свети ,която да се закача за кошара,но уви не намерихме,те повечето са за легло ,а тези които стават за кошара са механични,а нас това не ни устройва.Въпреки,че незнам до колко ще ни е нужна тази играчка,уж по-лесно заспивало бебчето,пък ще видим.
Погледни в Премамам.Там има едни уникални на Томи мисля бяха.Със звуци от природата или с класическа музика. Много са красиви, но и цените са леко височки де.Да те предупредя.Ние имахме такава и си я ползвахме до последно.
Момичета стига се тюхкахте за тези килца. И това дето всяка казва "само  да родим и после ще се приведем във форма". Ама ако кърмите диети ли ще спазвате? Щото не е добре това.Иначе кърменето може и да помогне да отслабнете, но може и още малко да качите.При мене ги имаше и двата ефекта:) За сега ги следя килата, но колкото толкова.Верно, че като родим ще смъкнем едни 4-...кила, но то това дето ни се е полепило по бедра, коремче и дупе няма да се свали веднага.Така, че въоръжете се с търпение.По-важното е леко раждане, здраво бебче и да сме щастливи.Има време да сваляме килца.
Аз пера с Тео бебе в момента. И с каката бях с него и съм доволна.Не сме имали проблеми. По едно време ползвах някакъв био, но се  отказах.Не мисля, че тези био прахове са кой знае колко био.Иначе ползвам доста био неща у дома.
аз дрешки гладя понеже не обичам да са смачкави.И до ден днешен на каката гладя доста от дрешките, но не мога да я гледам да ходи измачкана.На бебо също ще гладя тези които са памучни и са намачкани.Но само отвън.
Относно стерилизирането- ми това със стерилизаторите в микровълновите печки мислите ли, че е добро? Аз не мисля.От доста време не ползвам МВ печка камо ли да топля вода или нещо в което има вода /примарно по-течна манджа или супа/.
А при бебешките шишета има марки, които са без вредни добавки като Томи Типи.
Козметика- според мене бебето няма нужда от козметика първите месеци.Единствено ползвах зехтин за масаж и крем за подсичане /когота това се случеше/.Къпането първите месеци беше на мивката и само с вода.Няма нужда да натоварваме и без това крехтите организми още от първият ден с химия.Щото колкото и да са био препаратите вътре пак си има химия.

Последна редакция: пн, 13 яну 2014, 12:26 от Bunnie

# 62
  • София
  • Мнения: 1 402
anna_p, най-вероятно ще направя като теб  Laughing просто не мога да си представя да съм залепена за ютията - ненавиждам да гладя, да не говорим, че това е едно от най-безсмислените неща в домакинството (с изключение на дрехи, които наистина го изискват)

Bunnie, има продукти, които са с изцяло натурални био съставки, вече е въпрос на отговорност на търговеца да каже какъв процент са био-съставките, какъв - натурални и какъв - химическите, на мен би ми било неприятно детето да мирише на зехтин, ще взема със сигурност козметика без аромати - urtekram са супер добри, за чувствителни кожи, но трябва да проверя дали имат серия за бебета

иначе стерилизирането и на мен ми се струва прекалено, а микровълнова никога не съм ползвала и няма да ползвам, точно шишета Томи Типи съм харесала; разбира се нищо не съм пазарувала още, събирам линкове и после онлайн юруш ще направя

видях легълцето в Икеа и масата за повиване - чудесни са - масивни, широки/високи, удобни

# 63
  • Мнения: 395
Относно стерилизирането - мисля да го прескоча. Ако толкова ми се наложи - ще изварявам в тенджера.
Еко и био - доста съм пристрастена, да не кажа вманиачена. Съпругът ми се смее и казва, че поне хобито ми е здравословно. Преди 5 години за бебето ползвах козметика на Weleda, изчаках да мине май месец след раждането. Сега още не знам, може би някое масло. Няма да издържа и сигурно ще купя нещо или от био магазини, или онлайн . В този ред на мисли препоръчвам една книжка - "Мамо, не ми купувай това". Мисля, в спиралата я имаше в електронен формат за сваляне.
За килограмите  - моето успокоение е, че излязох от болницата с -10 кг. Другото ми успокоение - все още не ми се налага да купя по-голям номер бременнски дънки  Laughing

Последна редакция: пн, 13 яну 2014, 19:43 от N.M.W.

# 64
  • Мнения: 1 674
Алена, благодаря, повече от изчерпателна както винаги!  Heart Eyes
Всъщност кръвното ми е ниско цяла бременност, но го меря през 4-5 дни, ще зачестя. Ще се консултирам за омега-та с лекаря или ще я започна на собствена отговорност в краен случай.

Темата за перилните и козметични продукти е полезна, аз не съм толкова запозната с био и еко нещата и ми е интересно да ви чета.  Peace

# 65
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Това, че кръвното е ниско е чудесно  Blush по-малкото зло  Blush но е хубаво да го мериш  Blush

Надявам се само Омега 3 и селен да са достатъчни  Peace Ако има вариант сега по телефона да попиташ и да ги взимаш до другата контрола след 15 дни ще е най-добре.

Също, ако има трети специалист, на когото да се довериш - лекар с опит  Peace

# 66
  • Мнения: 8
Някой с положителен резултат за гестационен диабет? Tired

# 67
  • Мнения: 18
N.M.W. - с теб сме на една вълна Simple Smile Ние миналия път купихме стерилизатор, но не сме го ползвали. Нямаше какво да се стерилизира просто, може би някоя и друга гризалка в първите месеци на гризането.
Гладих бебешките дрешки до 6-тия месец, но ми беше изключително противно занимание. Сега вероятно ще гладя само бодита и ританки в първите няколко месеца.
Ние ползвахме и още ползваме Мустела, много съм доволна. А моето дете е с много чувствителна кожа, даже казаха Атопичен дерматит по едно време, но отшумя и май не беше това. Сухотата на кожата обаче ако не сме я предизвикали, то поне сме я засилили, с всекидневното къпане, дори и само с водичка и без препарат. Затова сега съм решила да мокря цялостно бебето през 2 дни, за да не се отмива естественото омазняване на кожата. Също ще го мажа с кокосово масло, пристрастих се към него и го ползвам във всичко.

И друго - педиатърката ни беше много ларж за нещата, които една кърмачката може да яде. Каза ми, че може от всичко по малко, да не се органичавам. Но млякото, ядките и шоколада определено му влияеха чрез кърмата и се обриваше, макар че не съм прекалявала с тях. Затова сега смятам изцяло да изключа всичко млечно, шоколадово и кафе още месец преди раждането. А след раждането и бобови, зеле, цитруси....Просто имаме лош опит с алергии и този път ще съм по-предпазлива, не казвам, че е нещо задължително  Wink

Този модел нощници НЕ ги препоръчвам - http://conti-bg.com/product/1256/noshtnitsi-za-bremenni-i-karmac … -s-kas-rakav.html - копченцата са прекалено малки и се разкопчават сами постоянно. Иначе не е лоша, но трябва да се пришият по-големи копчета или да се сложи цип, безсмислено е при наличието на други модели Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 2 660
Sun~shine, аз точно тези гледах. Благодаря, че сподели. А можеш ли да препоръчаш някой друг модел? В болницата предоставят нощници, но не знам дали не е по-добре да си нося своя.

# 69
  • Мнения: 395
Аз препоръчвам тези пижами. Ползвала съм модела с копчета отпред в средата (не кърмаческите) и съм доволна.

# 70
  • Мнения: 18
Sun~shine, аз точно тези гледах. Благодаря, че сподели. А можеш ли да препоръчаш някой друг модел? В болницата предоставят нощници, но не знам дали не е по-добре да си нося своя.

За съжаление не мога, нямам друга Simple Smile
То тази не изглежда зле - http://conti-bg.com/product/1717/pizhama-za-bremenni-i-karmachki … lag-rakav-bg.html , пижама е обаче. Вероято по другите магазини ще има повече избор, в този сайт са само такива.
P.S. Иначе този път не смятам да купувам нощница, не защото имам, а защото не я ползвах. В болницата с техните, а в къщи спя по потник или тениска и не ми пречи нощем да я вдигам  Peace
Имам тази блузка и съм доволна от нея, но аз кърмех навсякъде и по всяко време, та се наложи  - http://conti-bg.com/product/1181/bluza-izi-tyutyun.html . И в H&M при намалените стоки измъкнах една кърмаческа за 10лв, намалена от 40, преглеждайте ги...

Последна редакция: пн, 13 яну 2014, 15:08 от Sun~shine

# 71
  • Мнения: 738
Извинявам се, за въпроса, но в коя болница дават нощници? Колко съм зле, не съм предполагала, че има такава практика - предполагам, че е частна болница, но все пак да знам  Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 2 660
Извинявам се, за въпроса, но в коя болница дават нощници? Колко съм зле, не съм предполагала, че има такава практика - предполагам, че е частна болница, но все пак да знам  Mr. Green
Аз имам предвид "Надежда"- София, но предполагам, че във всички частни болници е практика.

# 73
  • София
  • Мнения: 120
И аз мисля че само в частните болници осигуряват нощница, иначе трябва да си носиш своя  Peace

# 74
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Извинявам се, за въпроса, но в коя болница дават нощници? Колко съм зле, не съм предполагала, че има такава практика - предполагам, че е частна болница, но все пак да знам  Mr. Green

В Токуда нощниците са изключително удобни  Peace и ги сменят по колкото пъти на ден се наложи  Peace Спалното бельо също  Peace

Общи условия

Активация на акаунт