Примерна схема за захранване - 33

  • 92 026
  • 828
  •   1
Отговори
# 615
  • Sofia
  • Мнения: 4 487
Аз съм за елда. Ако искаш да даваш банан, дай го пресен. МЕсо- пуешко, заешко.

# 616
  • Мнения: 2 052
Елда, след нея просо. Не ми се струва логично да се дават плодови каши при положение, че плодът може да се изяде пресен. Лично аз съм давала само зърнени.
Месо - пуешко или заешко, може и пилешко.

# 617
  • Мнения: 606
Момичета, след няколко дни смятам да захраня. Само на кърма сме, давах и сок от ябълка няколко дни. Мисля да дам картоф. Как го приготвяте и добавяте ли мляко? Колко дни се дава, кога мога да добавя морков, например?

# 618
  • Мнения: 607
Момичета, след няколко дни смятам да захраня. Само на кърма сме, давах и сок от ябълка няколко дни. Мисля да дам картоф. Как го приготвяте и добавяте ли мляко? Колко дни се дава, кога мога да добавя морков, например?

Ти вече си захранила със сок. Давай картоф 7 дни, за да може да свикне детето с лъжицата и с новия начин на хранене. По желание можеш да добавиш кърма. Счита се, че по този начин се прави по-плавен преход към твърдата храна. Иначе можеш да слагаш от водата, в която си варила, за да не е много гъсто като консистенция. Можеш да го приготвиш и на пара, но става по-бавно. Започваш с 1 лъжичка и всеки ден увеличаваш с по една. На 7-мия ден съответно ще си дала 7 лъжички, което приблизително е около 50-60 мл. После започваш с морков. Можеш да постъпиш по два начина. Даваш 1 лъжичка от моркова отделно или смесено с картофа. Най-добре с картофа, като постепенно увеличаваш моркова за сметка на картофа. Втория зеленчук е хубаво да въвеждаш поне 5 дни. По принцип комбинацията картоф-морков е запичаща, така че е добре да го имаш предвид. Може като втори зеленчук, вместо морков, да дадеш тиква или пащърнак например. Най-добре редувай запичащ с разхлабващ.

# 619
  • По света и у нас! Най - често у нас!
  • Мнения: 69
Мами моля за съвет,
Как трябва да изглежда режима на хранене на 6м бебе.
За сега храня така:
6.00 - кърма
- до 8с.л плодово пюре
9.30 - 10.00 кърма

13.00-14.00 - зеленчуково пюре
17.00 - кърма - скоро ще въведа оризова каша
20 - 21.00 кърма
 ( а има и нощно хранене към 3- 4)

Моля за съвет, дали е добър режима, опитван се да влезна във схемите, който сте използвали, но е сменена паролата и не мога. Благодаря!

# 620
  • Sofia
  • Мнения: 4 487
Бих изчакала още за въвеждане на още едно твърдо хранене. Моят син беше с подобен режим на 8 месеца, но е и захранен по-късно.

# 621
  • Мнения: 160
Зравейте мами,

бихте ли ми казали как да отворя примерните схеми на захранване от първата страница? Има емейл и парола, но не ми ги приема. Ако някой има линк към други примерни схеми бих била много благодарна.

Хубав ден и благодаря предварително   bouquet

# 622
  • По света и у нас! Най - често у нас!
  • Мнения: 69
Зравейте мами,

бихте ли ми казали как да отворя примерните схеми на захранване от първата страница? Има емейл и парола, но не ми ги приема. Ако някой има линк към други примерни схеми бих била много благодарна.

Хубав ден и благодаря предварително   bouquet
И аз се присъединявам към питането. Моля ако някой знае паролата моля да сподели.

# 623
  • София
  • Мнения: 1 833
Някой е променил паролата, но и аз не знам защо и как. Профилът принципно е на Никки Иванова и предполагам от нея идва промяната.

# 624
  • Мнения: 606
Момичета, след няколко дни смятам да захраня. Само на кърма сме, давах и сок от ябълка няколко дни. Мисля да дам картоф. Как го приготвяте и добавяте ли мляко? Колко дни се дава, кога мога да добавя морков, например?

Ти вече си захранила със сок. Давай картоф 7 дни, за да може да свикне детето с лъжицата и с новия начин на хранене. По желание можеш да добавиш кърма. Счита се, че по този начин се прави по-плавен преход към твърдата храна. Иначе можеш да слагаш от водата, в която си варила, за да не е много гъсто като консистенция. Можеш да го приготвиш и на пара, но става по-бавно. Започваш с 1 лъжичка и всеки ден увеличаваш с по една. На 7-мия ден съответно ще си дала 7 лъжички, което приблизително е около 50-60 мл. После започваш с морков. Можеш да постъпиш по два начина. Даваш 1 лъжичка от моркова отделно или смесено с картофа. Най-добре с картофа, като постепенно увеличаваш моркова за сметка на картофа. Втория зеленчук е хубаво да въвеждаш поне 5 дни. По принцип комбинацията картоф-морков е запичаща, така че е добре да го имаш предвид. Може като втори зеленчук, вместо морков, да дадеш тиква или пащърнак например. Най-добре редувай запичащ с разхлабващ.


tkirilova

 Hug   bouquet Благодаря ти!!!

# 625
  • По света и у нас! Най - често у нас!
  • Мнения: 69
А може ли да споделите как се приготвя кашата, когато захранвате, както пише на инструкциите ли или 1с.л разредена в 100мл АМ или кърма (четох го в нета 5% каша се разрежда и се дава по една две лъжици). Може ли да се въведе оризова  след това просо.

# 626
  • Мнения: 4 708
Кашата приготвям, като сложа вода, колкото за захранване примерно 20мл ако е първият ден и слагам от сместа, докато заприлича на каша  Mr. Green винаги е на око, после разбира се количеството се увеличава, докато накрая стигна 190мл вода, с каша колкото поеме  Laughing
Елда: 7 м. (ако се въвежда заради желязото) или след 8 м. (за разнообразяване на менюто)
Просо: от 8-9 м.
Така че зависи колко е голямо детето, аз въвеждах първо оризова, после банан с ориз, и след това елда.

# 627
  • Мнения: 2 052
Винаги на око съм приготвяла кашите. Слагам кърма/вода и после добавям каша до желаната гъстота.

# 628
  • Мнения: X
А може ли да споделите как се приготвя кашата, когато захранвате, както пише на инструкциите ли или 1с.л разредена в 100мл АМ или кърма (четох го в нета 5% каша се разрежда и се дава по една две лъжици). Може ли да се въведе оризова  след това просо.
Първо бих въвела ориз, след това просо


# 629
  • По света и у нас! Най - често у нас!
  • Мнения: 69
Благодаря Ви mysti и Dafi,  а какво ще ме посъветвате за схемата за хранене - часови диапазон и храна? Упоменала съм ги по - нагоре.

Общи условия

Активация на акаунт