Отговори
  • Мнения: 4 841
Съжалявам, ако темата ще наруши естетическото чувство на уважаемите съфорумки, и то точно след вечеря, но днес за пореден път се изумих от феномена "горичка-тоалетна" и не мога да се сдържа да не "изокам" призива си в един от най-посещаваните форуми на страната.   ruporuu

Уважаеми "туристи" (кавичките не са случайни!), любители на скара на открито, разхождащи се в околностите на София (и не само!), природата не започва и не свършва с Вас.
Разбирам, и няма нищо неестествено в това, след обилното ядене и пиене, да Ви напънат и позиви за изхождане, но за Бога - трансформирането на миризливото Ви л***о в полезна тор не е мигновено, а е дълъг процес, по време на който множество други туристи (и с, и без кавички) и техните деца и домашни любимци се натъкват на оставените от Вас купчинки и салфетки, и повярвайте ми, последното, което Ви изпращат, са положителни мисли  Twisted Evil

Разрешението на проблема е съвсем простичко - взимате една пръчка, разравяте малка ямка, изхождате се, и после грижливо заривате съкровището. Сигурно сте виждали как го правят кучетата и котките - нищо трудно и невъзможно няма.


Не направих снимки по принципни съображения, но следващата седмица ще направя, и ще ги кача тук - в цялата им прелест и изящество. 20 квадрата горичка, 1000 салфетки върху горди купчинки... Егати и възпитанието, и образованието, и чистническите фобии от съседните теми, като няма неодрискано кътче... И не ми обяснявайте, че това са "другите", невъзпитаните, неоразованите илитерати... Вие сте, уважаеми. И вместо да се оправдавате, просто си прикривайте екскрементите.
Благодаря предварително.

# 1
  • France
  • Мнения: 726
Къде са "съкровищата"?  Embarassed

# 2
  • Мнения: 1 384
Бляя гадно .С дъщеря ми и кучето ми ходим всеки уикенд на походи до местните хълмчета и гори.До сега не сме се натъквали на такива неща , но колко шишета и чинии за еднократна употреба и опаковки и чудо сме събрали не е истина .
Моля Ви хора не давайте лош пример на децата си !

# 3
  • Мнения: 3 139
Котките си го зариват, но кучетата май са като хората. Едно куче не съм видяла да го прави.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 283
Ако за находките в гората има някакво оправдание, то за същите из подлезите и под терасите такова няма...там е още по-гадно ! Подкрепям темата.

# 5
  • Мнения: 341
На мен ми се струва, че уличните кучета се изхождат по скришни места, но домашните ги спират насред тротоарите и там си вършат работите.

# 6
  • Мнения: 15 379
Вероятно се имат предвид поляните на Витоша. Осеяно е с миризливи купчини и всякакъв отпадък.
Щом се стопли времето, хората се юрват да оставят физиологичните и битовите си отпадъци по планините.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 703
На мен ми се струва, че уличните кучета се изхождат по скришни места, но домашните ги спират насред тротоарите и там си вършат работите.
Мда и не само по тротоарите ами навсякъде дефакто,а как ми се набива това в парка не е истина,минно поле , понякога не успявам да изчистя обувките на детето ooooh! един не съм видяла да събере говното на кучето си и да го изхвърли. bowuu
....та само човешките да бяха...всичко е една голяма тоалетна в нашата страна Tired

# 8
  • Мнения: 28
Малко е гнусничка темата Sick Laughing
Но авторката е права напълно,подкрепям!

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Почуствах облекчение  Embarassed
 че вече не ми се налага да виждам такива неща ......



п.п.




Разрешението на проблема е съвсем простичко - взимате една пръчка, разравяте малка ямка, изхождате се, и после грижливо заривате съкровището. Сигурно сте виждали как го правят кучетата и котките - нищо трудно и невъзможно няма.




Уви не е така  Rolling Eyes
редом с човешките е пълно и с кучешки акита  Confused Rolling Eyes

     Паркове , площадки  и т.н. навсякъде е минирана зона  Sad а в много жилищни входове , ъгли на сгради лъха на урина  Confused




Последна редакция: пн, 13 яну 2014, 04:26 от Desss

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
И не ми обяснявайте, че това са "другите", невъзпитаните, неоразованите илитерати... Вие сте, уважаеми. И вместо да се оправдавате, просто си прикривайте екскрементите.
Благодаря предварително.

Ми то като с кучешките , уж всички стопани ги прибират в торбичка ,  а е пълно с акита  Whistling
Та нека и хората ачкащи сред природка, на открито  - прибирайте си ги в торбичка !  Rolling Eyes интересно салфетки имат да ги затрупат а пликче или нещо от сора не ,  Thinking не ми се вярва  Sunglasses

# 11
  • Мнения: 2 099
Бе те кенчетата от бира си не прибират,ти лайната!Айде едно лайно и хартия ще се разтвори там след време,ама алуминиевото кенче няма.Обелки от кроасани,вафли,найлон,зрънчо.Навсякъде са!Нямам търпение да ни стане готова къщата и да се изнеса(строим дето ми е градината) и да се махна от тъпия блок!Валят от балконите найлони,боклук и манджа.Хвърлят се гащи долни в тоалетните,та да се затлачи и да извират и лайна от ВЦ то.Мизерници и половина.И навсякъде е така.
Муцита и мацуранките им с претенции ,а толкова мизерни като навици и поведение,че ми се гади да ги срещна!Плющяли се по спалнята и джаснали пълния кондом на перваза на прозореца ми.Гнус отвсякъде.И простака си е простак и вкъщи и навън.Ще се наяде и ще се изсере на пътеката дето минават всички,като че толко няма храст да се издруса там!Пуу!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 998
Сред природата е гадно, но още по-неприятно е из подлезите. Миналия месец ми се наложи да мина с количката през един подлез под Цариградско, щях да повърна, беше като обществена тоалетна.

# 13
  • Мнения: 28
Охх,защо отворих темата толкова рано сутринта Sick Laughing
Иначе аз съм сигурна,че ССФ не може да е отговорна за нито едно от незаритите "съкровища".ССФ не ака Laughing

# 14
  • Мнения: 1 384
Охх,защо отворих темата толкова рано сутринта Sick Laughing
Иначе аз съм сигурна,че ССФ не може да е отговорна за нито едно от незаритите "съкровища".ССФ не ака Laughing
какво беше ССФ ?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт