Поликистозни яйчници - 2

  • 73 551
  • 764
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 390
На мен ми се беше появила такава киста, но лекарката ми не обича да изписва антибиотици и е за билковото лечение. С Мастофит я разсеях и на прегледа след 3 месеца нямаше и помен от нея. Сега пия Прим Ойл /вечерна иглика/ профилактично, което между другото виждам, че влияе благоприятно и върху нарушения в цикъла.

# 31
  • Мнения: 1 787
И аз имам киста и ми казаха, че е следствие от ПКЯ.Мажех с прогестогел.

# 32
  • Мнения: 361
Значи не е било мое внушение...  Tired
Остава да се надявам да претърпят обратно развитие, ако изобщо е възможно при толкова много и дребни кистички. Прогестогел колко време се маже ? На мен ми го изписаха, но като ми дойде и намаляха болките, го спрях. Не ми обясни колко дълго мога да го прилагам, по-скоро ми прозвуча като еднократно третиране, когато боли повече. Мажех 2 пъти на ден по 1 единица /едно деление на линийката/.

# 33
  • Мнения: 871
bybuHka, майка ми маже всеки ден от години насам. Тя е с мастопатия също.
Аз мажа от два месеца някъде, защото вече минавам на тримесечни курсове с Дуфастон, а не както досега да пия целогодишно.

# 34
  • Мнения: 20
Момичета, влязох да ви дам надежда, че с поликистоза се забременява, дори и да не се пият никакви лекарства понякога. Аз бях на фолиева киселина само лятото, когато забременях. Преди това съм била на дуфастон, после клостилбегит за 2-3 месеца в съчетание с прегнил, без да се стигне до забременяване. Най-важното е да сте спокойни. Не е лошо малко да спортувате (но не прекалено), да закусвате сутрин и да спрете да мислите за това положение. Иначе, за това дали има оправия някога - чувала съм, че след раждането нещата с цикъла и овулацията се нормализират и се надявам да е така. Само времето ще покаже.

# 35
  • Мнения: 441
Здравейте, момичета! Включвам се и аз да ви следя. От април миналата година опитваме да си направим бебче, след като 6 месеца бях прила ОК уж за регулиране на цикъла. МЦ така и не се регулира, а се удължи. В края на ноември ми казаха ПКЯ и да започна да пия Дуфастон по схема.  До тук - добре, обаче вече втори месец преди да започна да пия дуфастона получавам зацапване. Миналия път започна на 16-тия ден от МЦ и продължи до началото на следващия. Сега започна от 18-тия ден /на 17-тия ден имах + тест за О./. До колкото знам Дуфастона не се натрупва в организма, а и моето зацапване започва преди Дуфастона. Може ли да има нещо общо с ПКЯ? Някоя от вас изпадала ли е в подобно положение?
По повод на хормоните- миналата седмица си пусках на ЩЖ и всичко е 6, декември пусках Пролактин и тестостерон, като само тестостеронът ми е близо до горната граница. Мисля на 3-ти ден от следващия МЦ да пусна всички полови хормони, да видим как са нещата.
Пожелавам успех на всички в начинанията  Hug

# 36
  • Мнения: 180
Здравейте и от мен момичета Simple Smile И аз се включвам да следя тази тема и ако може да ми помогнете с добър гинеколог. Миналата година по това време бях ходила при Професор Гочев за преглед и той директно ми каза, че съм за операция заради 4см киста. Уплаших се и почнах да "тършувам" за добри лекари в София. Ходих при 3-ма и един ендокринолог и 4-мата ми казаха различни неща. Спрях се на доц Дянкова, която ми изписа лечение с Ясмин 3 месеца, а след трите месеца да продължа с Визане, но след като прочетох колко много странични реакции има реших да продължа на Ясмин и с билки.
Та накратко, ако може да ми препоръчате добър гинеколог и най-вече с добър ехограф, че се нагледах на ехографи с монитори от '60-та сигурно.

Rummy_P относно зацапване и на мен ми се получава от време на време. Доц Дянкова ми каза, че е заради кистите и по-точно така наречените шоколадови кисти причиняват зацапването преди цикъла. Но на мен ми се появи след като пих Дуфастон.

# 37
  • Мнения: 301
Здравейте, момичета, чета ви отдавна, но не съм писала  Simple Smile
Имам ПКЯ и от около месец и нещо пия глюкофаж. В края на седмицата ми предстои да ми правят цветна снимка.
Вчера се зачетох на листовката на хапчетата и пише "Трябва да преустановите употребата на глюкофаж за известно време преди и след изследването (рентгеново изследване или сканиране, свързано с интравенозното приложение на контрастни вещества, съдържащи йод)".
Някой да е имал такъв проблем и да знае дали трябва да го спра временно? 

# 38
  • Мнения: 441
Кали, при теб колко продължително беше зацапването?

# 39
  • Мнения: 180
Ами различно е. Един път може да ми продължи до седмица и след това да дойде МЦ. Този месец примерно ми беше 3-4 дена седмица и половина след МЦ.  newsm78 Много е неприятно  Sad

# 40
  • Мнения: 441
Наистина е неприятно, дори ужасно неприятно. Колко време след като започнеш Дуфастона се появява? Аз не мога да си обясня моята ситуация ... никога преди не се е получавало такова нещо, а не за първи път пия Дуфастон. Още по-объркващо е, че зацапването започва преди приема Sad

# 41
  • Мнения: 361
Аз докато приемах Дуфастон получавах едно такова едва забележимо розовеене на втория или третия ден след началото на приема. Дори се бях зарадвала отначало, защото реших, че това може да е от заветното закрепване, което обикновено е около седмица след оплождането.  Praynig Да ама не беше. Два месеца се появяваше, на третия го нямаше вече.

# 42
  • Мнения: 180
Честно казано не си спомням на кой ден започна при мен. Но преди никога не ми се е случвало и дори след като съм спряла Дуфастона си продължава да се появява, когато му скимне. Но и аз не мога да обясня факта, че при едни е след приема, а при други преди. Но както казах, Дянкова въобще не спомена, че се дължи на Дуфастона, а на самите кисти

# 43
  • Мнения: 13
Здравйте, момичета. Аз също съм с ПКЯ и ще споделя моят опит с лечението му. Откриха ми го преди около 3 години. Започнах лечение с цел забременяване. Първо една година бях на диане 35 - от него ми се изчистиха кистите. След това още една година на дуфастон и инофолик, заради нисък прогестерон и липса на ову (тук искам да вметна, че ако ви изпишат дуфастон, за да ви качат прогестерона, незабавно си потърсете друг лекар). На края реших, че кварталните гинеколози не могат да ми помогнат и се насочих към клиника по стерилитет. Там първото нещо, което ми направиха беше тест за проходимост на тръбите, след това стимулация с клостилбегит и след два месеца резултатът беше на лице - бременност. И сега август месец чакаме резултата  newsm30
Искам да ви кажа, че въпреки синдрома, може да се забременее, стига да се насочите към правилните лекари, не се лъжете и не си губете време с обикновени гинеколози. Пожелавам успех на всички  Hug

# 44
  • Мнения: 180
Браво ! Да ви е честито !  Hug Кажи моля те в коя клиника си била и при кои лекари.
Някой друг добър гинеколог може ли да препоръча?

Общи условия

Активация на акаунт