Солен кекс

  • 88 893
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 818
Да се запиша и аз в темичката  Simple Smile

Вчера за обяд направихме по една голяма салата ,а за вечеря  Пилешката фантазия на Лео   ...облизаха си пръстите моите мъже.Днес още не съм мислила какво ще правя...може би ще спретна нещо на планча-някой друг зеленчук и наденичка и ще направя таратор.

# 16
  • Мнения: 2 211
Да се запиша и аз в темичката  Simple Smile

Вчера за обяд направихме по една голяма салата ,а за вечеря  Пилешката фантазия на Лео   ...облизаха си пръстите моите мъже.Днес още не съм мислила какво ще правя...може би ще спретна нещо на планча-някой друг зеленчук и наденичка и ще направя таратор.


Ти май си объркала темата? Laughing

# 17
  • Мнения: 1 818
Ти май си объркала темата? Laughing

Да,така стана... Embarassed Съжалявам...Уж я публикувах в другата тема... newsm78 но какво стана,не знам...намирам я тук,без да съм отваряла преди...чак се зачудих като видях темичката в Нови отговори на моите публикации...Извинявам се още веднъж...

А рецептата за соления кекс е Супер и непременно ще я прибвам...Майчето,благодаря   
bouquet

# 18
  • Мнения: 3 251
Забърках го. Сега се носи приятна миризма от печенето му.
Малко по-късно резултата от дегустацията.
Благодаря, Майчето, за рецептата!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 576

би ли написала рецептата за кашкаваленото суфле?

Рецептата я "изкрънках" Joy от лелките от детската кухня, предполагам, че не е пълна, но от това което ми казаха се получава една малка вкуснотия.

Кашкавалено суфле

 кашкавал (около 300 гр.)
1 яйце
малко кис. мляко+сода (аз слагам малко по-малко от 1/2 чаша и по-малко от 1/2 чл. л сода)
брашно


Кашкавалът се настъргва на едро, и се смесва с останалите продукти. Брашното не трябва да е много, защото ще получите кекс, слагайте колкото да не е течно(но да не е много малко, че да не се получи разтопен кашкавал hahaha).Ама го обясних  ooooh! Пека го в правоъгълна форма за кекс както се пече суфле, т.е не отваряйте фурната докато се пече и не го вадете веднага след като се е опекло, за да не спадне. Не се реже докато е горещо.

 Става много приятно, кашкавала се е запекъл от горе, а като го нарежете се тук таме се тегли на конци . С него замествам обяда, а не го давам като десерт.

Дано да ви хареса  bouquet

На какви градуси печеш и предварително ли се загрява фурната?

Благодаря и за 2-те рецепти!  bouquet

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 686
И аз се записвам за темата!
Харесват ми рецептите и за соления кекс и за суфлето.

Само 1 въпросче:
Никога не съм правила суфле. Притеснява ме брашното... горе-долу колко е все пак? 1 чаша, 2 чаши ? Рядко като боза ли да бъде или като кексово тесто?

# 21
  • Мнения: 4 496
Благодаря   за рецептата!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 671
...обаче аз го правя с далеч по-малко олио около 1 ч.ч, ако не и по-малко и с около 2 ч.ч. кисело мляко.
9 с.л. олио са около 135 мл., а 1 ч. ч. е 240 мл., та твоята рецепта всъщност е с повече олио.

Искам да питам, ако намаля пропорцията или пропусна някоя от съставките сирене/колбас и кис. краставички, ще стане ли все пак рецептата?

# 23
  • Мнения: 4 496
Rumia,аз вчера не сложих сирене,пак се получи,но стана малко безсолно.

# 24
  • Мнения: 2 018
Това ще се пробва! красим страхотно изглежда Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
Ау, супер - ето какво ще направя днес   Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 934
Ще го пробвам след малко соления кекс!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз днес сефтосах новите си формички за мъфини с този кекс. Много е вкусен! Сложих магданоз, копър, сирене на око и маклко кашкавал. Седващият път ще прибавя и ситни парченца печена червена чушка, много ще върви  Peace

Да ви кажа това 2-3 ч.ч. брашно ме обърка доста, от какво зависи колко се слагат? На мен тестото ми се видя гъстичко и в крайна сметка сложих 2. А вие?

# 28
  • Мнения: 4 496
Аз първо сложих 2,но ми се видя рядко,може би краставичките си пуснаха марината,и добавих още половин ч.ч брашно. Flutter

# 29
  • София
  • Мнения: 2 671
аа, сигурно е заради краставичките! /аз нали не слагах и не ми се наложи да добавям брашно/

Общи условия

Активация на акаунт