Януари вече е наполовина,много попълнения от ИБ чакаме в нашата дружина-тема 14

  • 18 711
  • 771
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7 118
дадох витамина 10 мин преди да я нахраня и след около 15 мин повърна. В листовката пише за кърмачета да се дава с намазване по бузката, а не да се капе в устата директно. Да кажа пак, че давам Джеймисън.

# 721
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Така описано ми звучи невероятно повръщането да има общо с витамина, по-точно с начина на приемането му Confused Но щом пише, че може да се маже пробвай така, в крайна сметка на всяка консултация се следи и евентуално коригира дозата.

# 722
  • Мнения: 7 118
Месечко, детето е добре, няма никакви индикации да е от друго повръщането

# 723
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Зузе,
нямам предвид да е болна, възможно е да е физиологичен рефлукс, на много бебета се е случвало да повръщат на фонтан, включително на моето, без да им има нещо Grinning

# 724
  • София
  • Мнения: 4 144
Да, Витамин Д се дава сутрин на гладно, като слагах в млякото беше в първото за деня.
Май не споменах, вече 3-ти ден малката е с Т 37,4 незнам дали е болна или е от ваксината, мислех си да я водя на лекар. Нищо друго и няма, само Т.

Не се притеснявай. По принцип нормалната Т при малките деца е 37 - 1, 2. След като не е повече от това значи нищо и няма. Ако е 38 и над нея тогава вече може да се притесняваш и да потърсиш лекарско мнение.

# 725
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
нормалната за децата Т, даже е 37,5 ..

Зуз що не пробваш да капваш капчицата на бибката и да я даваш така?!

# 726
  • София
  • Мнения: 4 144
дадох витамина 10 мин преди да я нахраня и след около 15 мин повърна. В листовката пише за кърмачета да се дава с намазване по бузката, а не да се капе в устата директно. Да кажа пак, че давам Джеймисън.

Зуз,

Пробвай само сутрин да и го даваш преди ядене. Изчакай известно време и тогава я нахраних - ако имаш възможност де, че има деца, които не търпят да им се бави яденето.
Но аз и до сега и го давам директно в устата - капя 1 капка.
А за повръщането, може просто много бързо да се е наяла и да е нагълтата въздух и от това да е повърнала. Според мен също надали има общо с вит. Д-то.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Аз си разсъждавам лаишки, защото не съм спец, но първоначално помислих, че чисто физиологично на детето му се е пригадило от капката, дали като вкус и консистенция, дали като физическо усещане и е върнало веднага, обаче се оказа, че не е така, повръщането е много по-късно. Значи ако изобщо е от витамина, следва да се приеме, че е някаква непоносимост към него, в такъв случай дали ще се капне в устата или ще се даде с лъжичка, или на залъгалката не е ли все тая, ще иде в стомаха и реакцията би трябвало да е същата. Ако се маже на бузата къде отива след това - пак със слюнката в стомаха ли? Значи - пак същото. Излиза, че начинът на приемане няма никакво значение, ако става дума за непоносимост някаква (не знам дали изобщо е възможно да има непоносимост) Rolling Eyes

# 728
  • София
  • Мнения: 8 131
Е как се дава сутрин на гладно на дете, което яде през 3 часа. Кога е сутрин на гладно?
ЗУз, друг път повръща ли ти така?
Деско, радвам се че малката Кокоска е по-добре. Всъщност тя явно хич не е малка. Леле, а кога се роди...

# 729
  • Мнения: 7 118
Весе, един единствен път ми върна от храчка на гърлото, за която бях писала.

# 730
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Дестика, тя Ика сега е толкова килограми, само че е 84 см.  Mr. Green.

Иглика връщаше почти след всяко хранене било кърма или АМ, после го израсна.

# 731
  • София
  • Мнения: 4 144
Е как се дава сутрин на гладно на дете, което яде през 3 часа. Кога е сутрин на гладно?
ЗУз, друг път повръща ли ти така?
Деско, радвам се че малката Кокоска е по-добре. Всъщност тя явно хич не е малка. Леле, а кога се роди...

Весе,

Ами аз я давам сутрин тъй като ние няма нощни/среднощни яденета. Последното и ядене е към 21 - 21:30 ч. и след това сутрин към 8:30 - 9 ч. така, че преди да и направя яденето и да яде и давам вит. Д-то и след това си я оправям и отиваме да ядем.
При вас незнам как е с яденето. Но примерно ако яде към 6 - 6:30 (примерно) преди яденето около 10 мин. му дай вит. Д и след това го нахрани.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Доколкото знам на гладно се усвоява по-добре, затова се препоръчва да се дава сутрин на гладно. Аз не съм го спазвала много-много. Иначе на гладно значи точно това - преди хранене.

# 733
  • София
  • Мнения: 4 144
Доколкото знам на гладно се усвоява по-добре, затова се препоръчва да се дава сутрин на гладно. Аз не съм го спазвала много-много. Иначе на гладно значи точно това - преди хранене.

 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 734
  • Мнения: 7 118
 на мен ми е интересно понятието сутрин на гладно при кърмаче..то си яде денонощно на 3 чАса. Точно от витамина повърна, сега си е спокойна и се нахрани без да е връщала, както всеки път си яде. Ще си следвам инструкциите на листовката и ще намазвам с пръст бузката. Според мен пък така даден витамина спестява онова гадно мазно чувство, което предизвиква, понеже не се стича в стомахчето..не нзпразно хората са го написали как да се дава...чак се ядосвам на себе си, че се направих на много умна и реших да пренебрегна написаното.

Общи условия

Активация на акаунт