Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 435
http://prodavalnik.com/v-nalichnost-nova-detska-kolichka-za-bliznatsi-i29950849 - за мамите с близнаци Peace Peace Peace

Аз също се впечатлих от показания модел S-Line Galiani, но кошчето за кола ми е излишно, имам дори две в къщи. Незнам дали някъде ще може да се закупи без него  newsm78.

Да споделя за първата ни количка, която струваше 350.00 лева /Кангаро Виктория - комбинирана/. много бяха доволна, големи гуми, не друсаше на всяка бабунка, широка, удобна, и най-вече голям кош, който побираше какво ли не - от играчки и дрешки, до покупки, с които винаги се прибирах след разходка. Изкара три бебета, чак на третото имаше проблем нещо с колелото, което оправиха и я подарих на четвърто бебе, чиято майка нямаше възможност да си купи. Така че, и за тази цена може да се намери хубава и качествена количка. Така че, кой какво ще си купи всеки сам си преценя и зависи най-вече от финансовата възможност, няма нужда от спорове.  Peace

# 61
  • Мнения: 72
Здравейте и от мен. Мисля, че можеш да минеш и с Кристина (Тина от Златина и Крис от Красимира)...на мен лично много ми харесва това име, но нямаме консенсус с мъжа за него.
Как улучи, направо не знам. Точно това е едното женско име, което е фаворит, другото е Зара, третото Ива (много ми харесва). Така... женски имена бол, но мъжките.... Кристиян е хубаво и интернационално, ама толкова популярно, чак клиширано вече  Crossing Arms Моите фаворити са Антон и Никола на мъжа ми Мартин, но тогава няма да е кръстено на никой, а аз знам какво ще е изражението на бабите и дядовците, ако ги удостоим с тази чест  Blush

По повод мазането, аз ползвам Палмърс, вече 2ра тубичка. Доволна съм за сега, мазен е и бързо попива, прави кожата мека. Ефекта ще разберем в последствие. Мажа корема, гърдите, кръста и бедрата отстрани. Бедрата ми е най-уязвимата зона, вече имам бели стрии там от пубертета, майка ми каза, че от бременността там се е понацепила, а не корема. Мисля да си купя на Икаров маслото, ама все още се каня. За мен появата на стрии е до кожа, овлажняването е главно за изсушаването а кожата, поне мен понякога ме засърбява.

Количката си е сложна тема. От моето проучване вариантите ми са 2. Или количка за около 400-600лв с мутлифункционален кош и чувалче, коша да има пълно легнало положение и да се ползва за новородено, отделно се купува кош за кола. Другия вариант е количка за 1000-1200лв, която е 3в1, т.е. има седалка, която може и да няма пълно легнало положение, отделен кош за новородено и кош за кола. Както се вижда, разликата в цената идва от това, за което плащаш. Аз пари за марка нямам намерение да давам  Peace
Аз съм по-склонна да се спра на 2ри вариант, защото искам да имам кош за новородено. За мен е удобен, защото като се прибера дори бебето да спи мога да откача коша и да го оставя в хола напр. докато се разбуди, място за количка в разгунаво положение нямам. По-добре е направен и е пригоден точно за това, няма да се съмнявам, че на бебето ще му е неудобно ако прекараме цял следобед в парка. Друг е въпроса, че се дават още пари и след 6 месеца трябва да се складира някъде.

За водата, изобщо не съм се замисляла каква да пия. Сменяме ги често не мисля, че има някакво значение, каквото си пия по принцип пия и сега.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 197
Здравейте,
за три дни сте изписали ужасно могоооо #Crazy не съм насмогнала да ви прочета Rolling Eyes трети ден съм на легло и с двете деца болни из къщи Tired температури, кашлици, липса на всякакъв апетит ... ужас. днес съм малкоооу по добре успявам да стоя по 5 минути пред компютъра и да шетам по 10 минути из къщи. имах неблагоразумието да се кача на кантара и се изплаших - стартирах 84к свалих до 79 и започнах лека полека да качвам стигнах до 81+ сега като се качих 78 #Crazy добре че бебчето не спира да мърда, че много се стреснах. за сега това е от нас! желая ВИ здраве! това е най - важно. Peace

# 63
  • Мнения: 22
Добро утро   bouquet
Аз сега се мажа с олиото за бременни на Hipp.Иначе си правих в нас преварена свинска мас с невен и ванилия.овлажнява супер много, и не си мазен на другия ден,но на мен ми излязоха някакви малки червени точици на местата на които се мажех.И така престанах.
Фолиевата киселина още си я пия.Имам още половин опакова ще  си я изпия и няма да почвам друга спирам я.
За имената с моя мъж сме в спор и то само заради по една буква.Аз искам да са Валентино и Матео.Тои иска Валентин и Матей.На баща ми Валентин и на майка му Мария.До къде ще я докараме незнам.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 110
atadar,бързо възстановяване на всички ви - да не се мъчиш ти и малките мишлета. PraynigИ аз съм вирусна и такава кашлица бухам,че ми става жал за бебка. Sad


lili_rado_ - Валентин и Матео на мен много ми допадат Simple Smile

# 65
  • Мнения: 22
atadar,бързо възстановяване на всички ви - да не се мъчиш ти и малките мишлета. PraynigИ аз съм вирусна и такава кашлица бухам,че ми става жал за бебка. Sad


lili_rado_ - Валентин и Матео на мен много ми допадат Simple Smile
Може да се спреме на компромисен вариант Валентин както тои иска и Матео както аз искам.  smile3521

# 66
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен, честит празник на имениците и техните близки !
Atadar бързо оздравяване за всички  Peace
Относно имената и мойте любими са Кристиян и Кристина, и тъй като нашето ще е момиче, засега сме сме спряли на Кристина, защото е и близко до името на единия дядо, пък ние сме си традиционалисти. Някоч мама беше писала за имена на владели, поздравления много ми харесват такъв тип имена, определено всяват респект, все едно  бебето е орисано на Величие.

Питане !? Тези дни се очертава да идем с ММ на Спа, но доколкото знам аз май на нищо няма да мога да се насладя от предлаганите в Спа центъра услуги като басейн, сауна, масажи и т.н глезотии ... Споделете мнения  newsm78

За стриите досега се мажех с Бепантен, нещо не ми допадна, сега чувам мн добри отзиви за Елансил и Мустела, ама са скъпички, та още го умувам. Ако знам, че със сигурност ще предпазят от тази напаст стриите и 100лв бих дала, ама като няма гаранция  newsm78

И аз пия Девин с розов етикет.


# 67
  • Мнения: 72
Питане !? Тези дни се очертава да идем с ММ на Спа, но доколкото знам аз май на нищо няма да мога да се насладя от предлаганите в Спа центъра услуги като басейн, сауна, масажи и т.н глезотии ... Споделете мнения  newsm78
Името е супер  Mr. Green

За СПА-то, сауна, парна баня и всякакви горещи неща са забранени. Басейн аз не бих рискувала заради гъбичките, ако е минерален и не много горещ предполагам, че може. Иначе има масажи, тях може да си ги ползваш колкото искаш. Разни разкрасителни процедури, маски, пилинг мисля, че също няма проблем  Peace

# 68
  • Мнения: 18
Ние с ММ първият път докато стигнем до консенсус за името луда станах. Бях твърдо решена да не кръщавам на никой и така и направихме, но после ми стана гузно спрямо баща ми и доста време се тормозех ,че така съм постъпила. Сега се чудя дали все пак да не кръстим второто момче на него, но малко се притесявам да не ощетя първото дете така. Вие как мислите?

# 69
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета!
Тази сутрин ходих да давам кръв и урина. Мале, много неща..
Исках да ви попитам вие като давахте урина беше ли по-тъмна? стори ми се много тъмна, не знам дали е от бременността или нещо друго?

# 70
  • Мнения: 72
аз мисля, че по-добре пак да е на никой. Така ощетяваш не само първото дете, ами и останалите роднини (ако има такъв момент)
Ние сме 2 деца и от малки сме свикнати всичко да е по равно. Смятам, че така е правилно, но естествено това е само име  Peace

# 71
  • Мнения: 6
Запис и от мен! Simple Smile Честит имен ден на всички празнуващи! Гледам, че обсъждате количките и искам да споделя с вас, тази на която съм се спряла: http://www.bebelandia.bg/productv/50028/dizain-baby-detska-kolic … -siana-3-v-1.html Ще се радвам, ако споделите какво мислите за нея Simple Smile

# 72
  • Pb
  • Мнения: 1 183
За стриите, за съжаление, пълна превенция няма - или ти е предразположена кожата към тях или не.  

Ние през зимата обичаме да ходим на басейн в Хисаря и скоро сме се нагласили да го посетим, като аз евентуално ще влизам само в големия, където водата е с нормална температура.
Има жени, които са предразположени към гъбички и при посещението на общенствен басейн силно им се нарушава вагиналната флора. nolita06, ако не си от тях принципно няма опасност, но като цяло ще чуеш - за да ти е мирна главата, не влизай.
Лично аз през първата бременност в началото ходех няколко пъти седмично на басейн, а после сме ходили и по други, но при мен, може би, тялото ми е привикнало в някаква степен към тази среда (тренирала съм плуване) и проблеми с гъбички никога съм нямала.

atadar - скорошно окопитване!

Mimka_to, Когато дълго време не си пил течности - урината е тъмна

# 73
  • Варна
  • Мнения: 68
Мерси за отговорите за мазилата,ще поразгледам още в интернет и ще взема нещо...

slun4iceto Аз не мисля,че ще го ощетиш детето, а дядото ще бъде много щастлив ако има внуче кръстено на него. Ние при всички положения ще го кръстим на някой баба или дядо,защото знам колко искат и ще бъдат щастливи  Heart Eyes  Hug

Lidkata За количките не е задължително да е над 1000 лв за да е 3в1. Аз примерно съм си харесала Adbor S-line 3в1 за 690 лв. Рових се доста в нета и питах мами които са я ползвали и само положителни мнения до тук.  Peace

# 74
  • Мнения: 329
Привет, момичета  Hug
Голямо писане еей  Laughing

Мерси за темичката   bouquet  bouquet  bouquet

Да ви кажа нещо за имената за момчета - внимавайте и проучвайте как звучат на другите езици, защото някой бг мъжки имена са женски в другите страни. Като например Валери, като се сложи ударение на последната сричка става френско женско име, при това много популярно  Laughing. Мариян също е женско на друг език  Laughing

kety_2006 , моята дъщеря се казва София. В интерес на истината напоследък стана мнооого популярно, което ме дразни  Confused Ама много си го харесвам  Heart Eyes На почти всички езици има София, има имен ден, има хубава галена форма и най-вече значението на името. Харесвам имена които имат енергия, а не просто красиво съчетание на букви.
От старите бг имена за момче харесвам Крум. Кратко е помни се лесно и е силно име.

 atadar, съчувствам ти  Hug Дано скоро се оправиш  Praynig Hug

Общи условия

Активация на акаунт