Бебе в тежко състояние след домашно раждане

  • 61 995
  • 1 981
  •   1
Отговори
# 1 935
  • Мнения: 46 668
Аз не отричам АБ и пием, когато се наложи. Но масовото им изписване за всеки сопол докара това недоверие в хората.

Вярно е, че има усложнения, но вместо наблюдение и изследвания, не бива да предписват от първите дни без причина, защото и устойчиви стават гадините, и организмът се изтощава - все пак често боледуваме от вируси, наистина всеки може да доведе до нещо, но може ли за всеки да тръгваме с АБ?

# 1 936
  • Мнения: 2 761
По правило на деца се изписва слаб АБ на пеницилинова основа,обаче в Бг веднага почват с тежката артилерия...
Аз лично точно с алтернативи оправям до сега успешно,щото шанс да получа рецепта за Аб имам нулев,а без рецепта при нас не дават.Та и алтернативата е вариант(изключвам захарнитe топчета),обаче трябва да се действа наистина веднага,а не да се чака,защото нещата при определени условия могат да загрубеят.

# 1 937
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Гледам, че повечето доктори вече не изписват АБ за "здравей". Или поне докторите, които посещаваме ние.

# 1 938
  • Мнения: 19 388
Хайде стига бе Андариел. Шест дена. Ако назначават изследвания след втория ден на неподобрение, ще видят дали е вирусно или бактериално. Изписват аб като бонбони. Да не говорим за рекламите- срещу гърлобол хапче вкусен ефизол. В Германия съм ходила в спешното с щерката с диагностициран бронхит и казаха, че още не е за аб. Явно ние в Бг сме с това супер мега загрижено за добруването на пациента здравеопазване, а на други места мрат като мухи.

# 1 939
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не говоря за гентамицин,  а за всеки един все по "пречистен" антибиотик.

Ок за 2 годишно дете да не могат тест за алергии, та давай задължително антибиотик, щом не могат.

Моето дете е започнало живота си с антибиотици, но всичко под много строг контрол и слава богу нямаше поражения. А  изписване при първо кихане и хайде юрош при личната, дето не може да дойде до вкъщи при дете с температура. Защо да ходя при нея като тя не може да дойде. А по пътя, ако съм с градски транспорт, какво правим Колко народ още ще се натръшка покрай нас.

# 1 940
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Забелязала съм, че в "белите" страни достъпа до лекарства е ограничен. Тук можеш да си вземеш почти всичко от аптеката без рецепта. Crazy
В БГ е така - ако не ти го предпише доктора, в бг-мама ще ти го предпишат. Joy Joy Joy Даже ще ти дадат и няколко алтернативни варианта за всеки случай. Naughty

Dorothy , каза вече, че Аугментина беше изписан след изолиране на 2 злобни бактерии от секрет. Получи обрив, сега чинно напомням, че е алергичен към пеницилин.

# 1 941
  • Мнения: 2 761
Не е само в Бг, и в чуждите форуми се лекуват алтернативно. Simple Smile
А Аб има и във всяка ваксина,така че който им е фен да го има впредвид.

# 1 942
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Не е само в Бг, и в чуждите форуми се лекуват алтернативно. Simple Smile

Нормално, навсякъде все са хора.

# 1 943
  • Мнения: 9 936
Аз не съм против антибиотиците, но ако се злоупотребява с тях, какво става когато наистина са нужни?

Да не говорим, че лечението с антибиотик не се извършва и правилно. Масово пациентите спират приема след като се излекуват, а чесато приемът трябва да е по-дълъг, за да не развие резистентност към него.
А, да имат и странични ефекти.

# 1 944
  • София
  • Мнения: 62 595
Хайде стига бе Андариел. Шест дена. Ако назначават изследвания след втория ден на неподобрение, ще видят дали е вирусно или бактериално. Изписват аб като бонбони. Да не говорим за рекламите- срещу гърлобол хапче вкусен ефизол. В Германия съм ходила в спешното с щерката с диагностициран бронхит и казаха, че още не е за аб. Явно ние в Бг сме с това супер мега загрижено за добруването на пациента здравеопазване, а на други места мрат като мухи.

Ти тичаш ли винаги на втория ден за изследвания? И защо в спешното? Спешното не е ли за спешни случаи, а за останалото да има ЛЛ?
В България си има и някои добри страни. Не знам дали всички са супер-мега-загрижени, но аз съм загрижена за себе си и семейството си. Трудно ще приема някой да ми обяснява в спешното как детето с бронхит не е за антибиотик и да чакам. Какво да чакам, пневмония ли? А и за да съм в спешното, значи детето хич не е добре. Peace

Сега като се замисля, ако системата "там" е толкова затегната, че човек трябва да чака за преглед дни наред или да ходи в спешното и т.н., нищо чудно да си падат по алтернативите. На никого не му се иска да се гътне, докато чака да му дойде деня за преглед или докато лекарят седи и се чуди кога бронхит е за аб.

# 1 945
  • Мнения: 19 388
О,системата там няма нищо общо с джунглата тук. Ако не си я ползвала, моля не пиши наизуст. Отишла съм в спешното,защото вдигна т посред нощ, а не защото не съм намерила личната си лекарка. И детето се оправи само с инхалации. За протокола в Токуда и Педиатрия също лекуват бронхитите само с инхалации с Вентолин и сироп. Така че има някаква надежда и за Бг.
Аз пускам Пкк и црп 2-3дена след като видя,че няма подобрение. Последния път детето беше пет дена с т ,но от изследванията ясно се виждаше,че е вирусно. И о чудо, една педиатърка в Токуда и една от Педиатрия единодушно казаха,че не сме за аб, а за имуностимулатор. Личната обаче ни беше хакнала аб още на първия ден от т.

# 1 946
  • n/a
  • Мнения: 3 341
С прекалеността в лечението сериозно се залюля махалото
в обратна посока. Тази година, когото и да съм питала за ле-
куване на грипа, всички разказват само домашно справяне -
мед, чесън, лук, инхалации, алкохоли. Само един приема ле-
карства (АБ) (това в разгара на епидемията в София).

# 1 947
  • Мнения: 2 761
Точно така е-в Германия бронхит лекуват със сироп и инхалации-апарата се взема от лекаря или аптеката,а понякога направо се изписва да си го имаш вкъщи.
Иначе ЛЛ не приема деца освен в краен случай,ако няма педиатър наоколо.Практиките имат навика да хлопват кепенци в петък на обяд,а по закона на всеобщата гадост да са нужни в почивните дни или през нощта,за което се ходи в Спешния.Той пък не е съвсем спешен,щото при добър късмет се чака само 3-4 часа... ooooh!


Да не говорим, че лечението с антибиотик не се извършва и правилно. Масово пациентите спират приема след като се излекуват, а чесато приемът трябва да е по-дълъг, за да не развие резистентност към него.

Така знам и аз,въпреки,че проблема на лекарствата е,че не са съобразени индивидуално с конкретния
 човек,а слагат хората под общ знаменател-големи-еди какви си дози и дни,малки-друго.
Китайската медицина казва,че грип не се лекува 1 седмица,а цял месец(не с АБ де)-т.е. и след като отминат видимите симптоми,вероятно с цел да се избегнат усложнения.С което съм сколонана да се съглася впредвид личния опит от миналата година,когато тръгнахме да пътуваме с явно  недоизлекувано дете-сменихме климат,храна и пр. и явно си оказа влияние на дългото влачене...Поне си научихме и този урок.

# 1 948
  • София
  • Мнения: 62 595

 
Е, сори, ама вентолинът не е обикновен сироп за кашлица. Колко трябва да е зле детето, та чак да се задъхва, че да трябва вентолин? Изписват го при бронхит и астма, при остър задух.

Аз поне, никъде не съм казвала нищо за антибиотик от първия ден с температура. Обикновено се поизчаква, но родителят си опознава детето и може в доста случаи да усети накъде вървят нещата.

-----------------
ак действа лекарството
Лекарственото вещество сапбутамол принадлежи към група вещества, наречени бронходилататори. То отпуска мускулатурата на стената на малките въздухоносни пътища в белите дробове, като предизвиква тяхното разширяване. По този начин намалява стягането в гърдите, хрипове и кашлицата, което води до облекчаване на дишането. Продължителността на действието на салбутамол е от 4 до 6 часа.

За какво се използва Вентолин сироп
Вентолин сироп се използва за профилактика и лечение на пристъпите на бронхиална астма, хроничен бронхит и емфизем.
Вентолин сироп действа бързо и е подходящ за овладяване на острите пристъпи на задух. Може да се приема и профилактично преди физическо натоварване за предотвратяване на астматичен пристъп. Подходящ е за приложение при възрастни и деца, които не могат да използват инхалаторни форми.


Още за: ВЕНТОЛИН сироп 2мг. / 5 мл. 150 мл. (VENTOLIN syrup 2 mg. / 5 ml. 150 ml.), цена и информация
от framar.bg

# 1 949
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Анди, много често се предписва Вентолин.
За лечение на деца основно. И един тат-
ко ми сподели, че се пробвал на инхала-
ция с Вентолин и после се чувствал доста
зле продължително време. Обаче това го
е направил след като децата оздравели.

Общи условия

Активация на акаунт