Бебе в тежко състояние след домашно раждане

  • 61 993
  • 1 981
  •   1
Отговори
# 1 950
  • Мнения: 9 936
В Холандия изобщо не ползват Вентолин на сироп. Нямат го в аптеките. Само инхалации.

Вентолинът е доста опасен. Може и аритмия да ти докара. Трябва да се дозира правилно и да се спазват точно указанията.

# 1 951
  • Мнения: 7 171

 
Е, сори, ама вентолинът не е обикновен сироп за кашлица. Колко трябва да е зле детето, та чак да се задъхва, че да трябва вентолин? Изписват го при бронхит и астма, при остър задух.

Аз поне, никъде не съм казвала нищо за антибиотик от първия ден с температура. Обикновено се поизчаква, но родителят си опознава детето и може в доста случаи да усети накъде вървят нещата.

-----------------
ак действа лекарството
Лекарственото вещество сапбутамол принадлежи към група вещества, наречени бронходилататори. То отпуска мускулатурата на стената на малките въздухоносни пътища в белите дробове, като предизвиква тяхното разширяване. По този начин намалява стягането в гърдите, хрипове и кашлицата, което води до облекчаване на дишането. Продължителността на действието на салбутамол е от 4 до 6 часа.

За какво се използва Вентолин сироп
Вентолин сироп се използва за профилактика и лечение на пристъпите на бронхиална астма, хроничен бронхит и емфизем.
Вентолин сироп действа бързо и е подходящ за овладяване на острите пристъпи на задух. Може да се приема и профилактично преди физическо натоварване за предотвратяване на астматичен пристъп. Подходящ е за приложение при възрастни и деца, които не могат да използват инхалаторни форми.


Още за: ВЕНТОЛИН сироп 2мг. / 5 мл. 150 мл. (VENTOLIN syrup 2 mg. / 5 ml. 150 ml.), цена и информация
от framar.bg

Анди,
тя каза вентолин инхалации. Има огромна разлика от сиропа вентолин. В единия случай се приема системно, в другия системната абсорбция е много малка.  Но вентолин небулайзър си е класическо средство за лечение на остър бронхит при малки деца, когато има нужда (а щом детето е в болница, явно е имало нужда).  

По въпроса за антибиограмите, не винаги са нужни. Например, много лесно може да се диагностицира стреп ангина; знае се каква е чувствителността (пеницилин V е най-предпочитан, други пеницилини също стават, макролиди при алергии). По същата логика, има заболявания, които са със известен причинител, който си има специфично лечение. Антибиограма не е нужна. Има и ситуации, когато не може да се изчака - дават се широкоспектърни антибиотици.

# 1 952
  • Мнения: 7 171
Анди, много често се предписва Вентолин.
За лечение на деца основно. И един тат-
ко ми сподели, че се пробвал на инхала-
ция с Вентолин и после се чувствал доста
зле продължително време. Обаче това го
е направил след като децата оздравели.


Той явно го е предозирал. Ако се приема в предписаната си доза няма чак толкова продължителни странични ефекти. Предполагам е получил малко палпитацийки и тремор. Това е обикновено най-честия страничен ефект. Понеже вентолин не се ползва постоянно (ако се налага, значи заболяването не е под контрол), а само като rescue medication, не е чак такъв проблем.

# 1 953
  • n/a
  • Мнения: 3 341
sophiemmaspencer, ползвал е предписаната за по-голямото
дете доза. Може да е индивидуална непредразположеност
към лекарството. Да, приблизително така описа неразполо-
жението си.

# 1 954
  • Мнения: 9 936
В книгата на д-р Менделсон е посочена точно тази практика за лекуване на стрептококова ангина с пеницилин като погрешна, защото минава и без пеницилин, пеницилинът има сериозни странични ефекти и трето почти никой от пациентите не завършва лечението (т.е. не прави целият курс на лечение от 10 дни).

# 1 955
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Кой е този д-р Менделсон?

# 1 956
  • Мнения: 9 936
Американски педиатър.

# 1 957
  • Мнения: 3 818
sophiemmaspencer, понеже знам, че си специалист, искам да те попитам относно вентолина - какво е съотношението му полза/вреда спрямо антибиотика? По-добре е да излекуваш една кашлица с вентолин или с антибиотик? Thinking
Защото при нас дилемата обикновено е такава - ако включим вентолин, до антибиотик не се стига. Без вентолин обаче, задължително отиваме дотам.

За стрептококова инфекция в гърлото не знам, но стафилококова такава лекуваме успешно вече години наред само с локално третиране на гърлото. След като детето ми изпи света във вид на антибиотици и постоянно рецидивираше.

# 1 958
  • Мнения: 7 171
В Холандия изобщо не ползват Вентолин на сироп. Нямат го в аптеките. Само инхалации.

Вентолинът е доста опасен. Може и аритмия да ти докара. Трябва да се дозира правилно и да се спазват точно указанията.

В Европейските страни има вариации - някъде има таблетки, навсякъде имa HFA и дискус, навсякъде има и за венозно приложение.

# 1 959
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Американски педиатър.

Аха, някакъв нов капацитет като доктор Спок ли?

# 1 960
  • Мнения: 7 171
Американски педиатър.

По въпроса за антибиотика и стрептококовата ангиона, аз съм категорично ЗА, защото зная отлично какви могат да бъдат последствията. Много рядко в днешно време се развиват локални (абсцес на сливиците), но общите последствия могат да бъдат страшни - ревматизъм (днес е много рядко срещан), гломерулонефрит. Аз не бих рискувала бъбреците на детето си (или моите) и ВИНАГИ ползвам антибиотик при доказана стрептококова инфекция.

# 1 961
  • Мнения: 9 936
Американски педиатър.

Аха, някакъв нов капацитет като доктор Спок ли?

Не, стар Simple Smile. 77-ма е зилязла книгата му, тогава е бил с над 40 години опит Simple Smile. Т,е. актуална е за здравеопазването в Б-я към момента Simple Smile))).

Заглавието и е леко стряскащо : Да отгледаме здраво дете въпреки лекарите, но всъщност е доста балансирана, дава информация за страничните ефекти на най-честите лечения и съвети как да разпознаваме опасните ситуации, как да окажем първа помощ и т.н.

# 1 962
  • Мнения: 7 171
sophiemmaspencer, понеже знам, че си специалист, искам да те попитам относно вентолина - какво е съотношението му полза/вреда спрямо антибиотика? По-добре е да излекуваш една кашлица с вентолин или с антибиотик? Thinking
Защото при нас дилемата обикновено е такава - ако включим вентолин, до антибиотик не се стига. Без вентолин обаче, задължително отиваме дотам.

За стрептококова инфекция в гърлото не знам, но стафилококова такава лекуваме успешно вече години наред само с локално третиране на гърлото. След като детето ми изпи света във вид на антибиотици и постоянно рецидивираше.

Несравними са антибиотика и вентолина. Всеки си има място в лечението. Аз в момента говоря теоретично, конкретни съвети не мога да давам. Ако има алергичен компонент или елемент на бронхоспазъм, тогава има смисъл от даването на вентолин (поне в Канада никой не дава орален вентолин от години; само инхалации или аерозол). Ако е бактериална инфекцията, ясно е, че антибиотика ще е по-ефективен. При малките деца често има "кашличен" вариант на астма (не съм сигурна каква е терминологията на български), но детето кашля в продължение на седмици, обикновено вечер. Тогава има смисъл от лечение, но по-скоро с инхалационен кортикостероид. Обикновено се израства и не се налага продължително лечение.

# 1 963
  • Мнения: 9 936
Американски педиатър.

По въпроса за антибиотика и стрептококовата ангиона, аз съм категорично ЗА, защото зная отлично какви могат да бъдат последствията. Много рядко в днешно време се развиват локални (абсцес на сливиците), но общите последствия могат да бъдат страшни - ревматизъм (днес е много рядко срещан), гломерулонефрит. Аз не бих рискувала бъбреците на детето си (или моите) и ВИНАГИ ползвам антибиотик при доказана стрептококова инфекция.
Да, бяха описани последствията от невзимането на антибиотик. Според него ревматичните състояния са срешани при недохранени деца, затова днес са рядкост.

# 1 964
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Всъщност, АБ са точно за бакатрерии измислени и ги трепят.
При изолирани стафилококи в носа, малкия мина само локално с кремче, но при стрептококи пи АБ.

Общи условия

Активация на акаунт