АКО ПЪРВОТО РАЖДАНЕ Е ЧРЕЗ СЕКЦИО, МОЖЕ ЛИ ВТОРОТО ДА Е НОРМАЛНО?

  • 2 063
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 156
Ох. Аз все се надявам да мога да родя нормално след първо раждане със секцио. Лошото е, че ако отида без уговорка никой няма да знае, че съм раждала със секцио и да внимава. Много ми се иска да изчакам в къщи докато контракциите станат на 4-5 мин и тогава да отида да раждам. Не ми харесва стоенето в болницата.

# 16
  • Мнения: 1 555
Еииии, това ми е болния въпрос  Simple Smile задължително искам да родя нормално след секциото ми, но както не искам да чакам 2 години определено ще си е пак секцио  #Cussing out макар, 4е най-важното за мен е детето да е добре, естествено и аз !!! Но моята лекарка след като ми направи секциото, ми каза айде следващия път нормално (тя е много против секциото, но при мен беше спешно и затова нямаше как ) 

# 17
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
По принцип може,но в БГ много малко лекари ще се навият.
Както се вижда родих преди 2 месеца. Исках да родя нормално,но родова дейност не започна и ме срязаха. Оказа се че може би е нямало да издържа нормално раждане и са щели да ме срежат.
Цикатрикса(мястото на разреза) бил адски изтънен и матката ми е била пред руптура. Ако бебето е било малко по - голяма,ако беше почнала родова дейност...не ми се мисли какво можеше да стане.

За да раждате нормално след секцио,намерете много добър лекар,който да повери как стоят нещата с предипната операция.  И когато тръгнете да раждате да е ангажиран с вас,за да може ако се случи нещо да са готови за секцио,а не тепърва да търсят екип за секцио!

Успех!

# 18
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
По принцип може,но в БГ много малко лекари ще се навият....
За да раждате нормално след секцио,намерете много добър лекар,който да повери как стоят нещата с предипната операция. И когато тръгнете да раждате да е ангажиран с вас,за да може ако се случи нещо да са готови за секцио,а не тепърва да търсят екип за секцио!
Успех!
Eй това е самата истина. newsm10. На никой не му се поема "излишен" риск макар, че по това понятие доста може да се поспори ... риск винаги има, но всеки се надява всичко да мине добре. Прецизен преглед от професионалист и уговорка без поемане на излишни рискове са може би най-добрия вариант. Е, и аз искам нормално, ама като дойде момента може и да не стане. В крайна сметка най-важното е мамчето и бебчето да са здрави другото са глупости. newsm53

# 19
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз като трагнах да раждам и основно това ме вълнуваше (родих секцио, по ред причини, не по желание със сигурност от моя страна) - доктора каза, че поне 6-7год, трябва да минат между вдете раждания , за да родиш второто нормално.

# 20
  • Мнения: 2 481
А аз да питам по- знаещите дали може да се роди нормално след операция,която беше заради апандесит,но разреза не е на обичайното в дясно място, а е от пъпа на долу отвесно?Защото са се съмнявали за нещо гинекологично и се оказа че тръбата на яйчника е била възпалена и тя е притиснала и апандесита?!!!Та аз много се притеснявам дали ще може по нормален път да родя или ще е пречка тази операция? newsm78

# 21
  • Мнения: 105
Сега се връщам от доктора, понеже ми предстои второ секцио-разликата е 1,9м -доктора ме пита как ще искам да раждам сега-аз го погледнах очудено, защото съм чела че тярбвало да се чака 2-4 години, но той ми каза че това са отживелици и ако искам нормално няма проблем, проблематично било ако няма 1 година от предишното секцио.

# 22
  • София
  • Мнения: 676
И на мен така ми казват... все едно само от мен зависи, но аз някакси не мога да поема този риск. В смисъл, че според мен лекар трябва да прецени възможно ли и е или не...
Лошото е че никога не можеш да бъдеш сигурен, в края на краищата какво значи да "намериш много добър лекар"??? Добър, добър, ама накрая ако се случи нещо, ще се случи с мен и моето бебе...
Иначе съм раждала и по двата начина и определено съм за нормалното, макар че ме е страх

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
Има доста по темата. Ето някои от последните:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73311.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13980.0

Общи условия

Активация на акаунт