МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 6

  • 95 118
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 645
Моля за мнение

дни въздържание: 5
рН 8.5 ( по голямо или =7,2)
Обща концентрация на сперматозоиди/1мл: 33 M/ml (норма 15/
прогресивни движения     56%
бързи прогрес. движения   45%
подвижни на място 11%
неподвижни 44 %
кругер 11%

Обща консистенция на подвижните сперматозоиди 18 M/ml
Консистенция на бързоподвижните сперматозоиди 15 M/ml
Fonk. Sperm Kons. 3  M/ml

Среднa скорост 12 mic/sec
Индекс на подвижност  123

Общо сперма           164 М
Подвижна сперма      91 М
Бързоподвижна сперма    73 М
Фонкционална сперма    18 М
Morf. Normal Sperm    18 M

Овални клетки 2.6 M/ml

Консистенция на левкоцити  1.4 M/ml    реф. до 1 M/ml

Дано да съм превела разбираемо спермограмата, защото не беше на български. Лекаря каза, че резултата е задоволителен. И да изчакаме нещата да се случат естествено, въпреки че имаме и женски фактор, но бих искала да чуя и вашето мнение, понеже аз не разбирам от спермограма, а на повечето показатели няма референтни стойности.

Благодаря предварително.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 079
Има ли храни, които влияят добре - чета за жените за бразилски орех, белтъчини, тахан, ананас - при мъжете има ли такива неща?

За мъжете са полезни мурсалски (пирински) чай и бабини зъби. Три пъти на ден се пие, като една седмица ги пие, една - почива.

Малка поправка,не Мурсалски чай,а Магарешки бодил 2 с.л. и Бабини зъби 1 с.л. в 500 мл вряща вода Peace

# 47
  • Мнения: 63
Има ли храни, които влияят добре - чета за жените за бразилски орех, белтъчини, тахан, ананас - при мъжете има ли такива неща?

За мъжете са полезни мурсалски (пирински) чай и бабини зъби. Три пъти на ден се пие, като една седмица ги пие, една - почива.

Малка поправка,не Мурсалски чай,а Магарешки бодил 2 с.л. и Бабини зъби 1 с.л. в 500 мл вряща вода Peace

Мурсалски чай и бабини зъби, предписани от д-р Бъчваров от АГ "Д-р Щерев". Не съм се объркала. Предполагам, че и други билки оказват добро влияние.

# 48
  • Мнения: 2 140
Тези билки ги прочетих в някоя от темите и ги варя от време на време ... По-скоро се чудех за нещо друго - храни, ядки ... Благодаря все пак!  Hug

# 49
  • Мнения: 724
И за мъжете е добре да ядат белтъчини и бразилски орех. И да намалят сладкото. За билките има вариации, но общо взето се въртят около бабините зъби. Сусамът е полезен и за двата пола, още повече, че вариант на бърканицата с мед е и със сусамов тахан.

# 50
  • Мнения: 6
здравеите , мъжът ми има спермограма с диагноза asthenoteratozoospermia .  Стойности  - активни (%4-А) 3 ; бавни (%3-В)6 ; трептящи(%2-С)9 ;неподвижни (%1-D) ; подвижност индекс 30 ; прогресивни (%А+В)9 ; подвижност (% А+B+C)18 ; общо подвижни сперматозоиди - 10.9469 ; прогресивна степен -1 .
Обем на спермата (ml)4.2 ;втечняване (минута) 25 пълно ; вискозитет -нормолен ; концентрация (млн/мл)14.48 ;общ брой (млн/еякул) 60.816 ; въздържание 3 дена ; ph 8 ; цвят - нормален . Морфологията  - нормални форми (%)5 ; критерий - нестриктен , нормални бързи концентрация (мил/мл) 0.0217. На съпруга ми може ли да се подобри спермограмата с билки и лекарства и какви са те
Аз имам запушени маточни тръби . Може ли да се получе забременяване с тази спермограма .

# 51
  • Мнения: 1 726
Възможно е! Но кога и за колко време....  33uu един Господ знае!
И тук ти казвам, че най-добре е да дадеш СГ заедно с референтните стойности, за да ни е по-лесно да я разчитаме!
В клиника ли е правена?
Има подобрения и от билките и от лекарствата, но главно в подвижността, морфологията трудно се повлиява от нещо!

# 52
  • Мнения: 6
Възможно е! Но кога и за колко време....  33uu един Господ знае!
И тук ти казвам, че най-добре е да дадеш СГ заедно с референтните стойности, за да ни е по-лесно да я разчитаме!
В клиника ли е правена?
Има подобрения и от билките и от лекарствата, но главно в подвижността, морфологията трудно се повлиява от нещо!

ова са референтките стойности

нормалните граници -  обем (>=1,5)
                                      втечнени ( <60)
                                      концентрация (>= 15)
                                      общ брой (млн/еякул) - ( >=39)
                                     ph (>=7.2)
                                     активни ,бавни ,трептящи >25
                                    подвижност индекс >120
                                    прогресивни А+В  >=32
                                     подвижност А+В+С >=40
                                     общо подвижни сперматозоиди >40
                                    прегрес,степен 1  (3-4)
                                      нормални форми в морфологията (>14)



да в клиника надежда

# 53
  • Мнения: 1 726
Диела33 Като цяло концентрацията е добра, което също е добре, най добре да се консултирате с андролог!!! Може да има някоя веничка /т.нар. Варикоцеле/, може да пробвате и с така добре познатите ни чайове от бабини зъби и магарешки трън + бърканицата с мед! Но пак повтарям най-добре консултация с андролог и то не само с един! Всичко е възможно с правилно хранене, малко здравословна храна и повече подновяване на спермитата /демек поне през ден кекс Wink/! Има една вече горда мама, която успя да го постигне с нейното мъж и сега си гушка бебока /Звезден прах/ Wink

# 54
  • Мнения: 2 003
При кои специалисти - андролог-уролог водихте мъжете си, момичета! Simple Smile
Ние сме при Д-р Лазаров, ще пускаме и нова спермограма, но се и чудих дали да не посетим и друг. Ще си останем при него, защото сме доволни - от него като човек, отношение и лекар, но все пак Wink Интересно ми е

# 55
  • Мнения: 1 726
Ние бяхме при Кацаров, не мога да кажа че сме доволни, но не мога да кажа и че не сме! Правихме операция от Варикоцеле, но ефекта е 0, може би сме единичен случай! Сега сме в Надежда и сме при д-р Макки, но единственото, което помня от посещението при него е тъжната физиономия, когато видя СГ на ММ...не че не съм свикнала и не че не бях наясно каква е ситуацията, но...

# 56
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте и от мен,

За пръв път мъжът ми си направи спермограма. Страшно съм обърката от всичките стойности. Неразбирам нищо newsm78 !
Заключението е :Астенотератозооспермия
Въздаржание 4 дни
pH 8.5
обем на еякулата 5
втечняване 20 мин.
агрегация - да
вискозитет N
аглутинати да
левкоцити <1*10^6
епителни клетки N
незрели клетки - да
желатинови телца - не
детрит - да
бр. спер. - 30214285
бр. спер. еякулат 151071420
нормокинетични спер. 27,5%
хипокинетични 30,4%
акинетични 42,1%
Тест по Крюгер:
бр. изсл. спер. 200
с нормална морф. 2%
с абнорм. морф 98%
с главични дефекти 98%
с дефекти шийна/средна част 24%
с опашати дефекти 8%
с цитоплазмен остатък 0%
TZI 1.32
 newsm78 newsm78 НЕРАЗБИРАМ ТОЛКОВА ЛИ Е ЗЛЕ РАБОТАТА Cry
ако някой можа да помогне с мнение

# 57
  • Мнения: 1 726
Пак повтарям, хубаво е като слагате резултатите да слагате и референтните стойности, за да можем по-лесно да се ориентираме! Определено обаче с морфология по Крюгер 2%, не е на добре работата! Консултация с андролог е най-доброто решение...гледам и аглутинати са на линия, което означава слепване на сперматозоидите, което води и до лошата СГ...те могат да се дължат на много неща, като първо трябва да се започне с изследване за антиспермални антитела...но има и още много други неща, които трябва специалист да погледне и да каже мнението си!

# 58
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Благодаря Ви !!!! Cry

# 59
  • Мнения: 1 726
Не се отчайвайте предварително! Има решение на всички проблеми, както женски така и мъжки! Просто направете всичко необходимо, за да постигнете желаното и то няма да се забави! На първо място запишете час за андролог и оттам ще потръгнат нещата в правилната посока! Начин винаги има! Успех!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт