МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 6

  • 95 076
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Приятелят ти не е ли попитал за какво трябва да отиде? Може просто да иска да му обясни по-подробно показателите на спермограмата, да го прегледа за варикоцеле, да му предпише някакви витамини - причините за срещата може да са много. В крайна сметка ще разбереш след срещата, нали, сега само можем да предполагаме  Wink
Ако, обаче го е извикал за втора спермограма, трябва да са спазени изискванията за полово въздържание, алкохол, антибиотици и т.н. иначе резултата няма да е коректен.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
На мен мисълта ми беше дали по принцип си има такова нещо като "вторичен преглед" или нещо такова... Остават броени часове,ще стане ясно всичко  Laughing Не е питал или не е разбрал,ако се е успокоил примерно,че са добри резултатите...  Joy абе,де да знам и аз  Crazy

# 32
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Обикновено има коментар на спермограмата или от андролог или от ембриолог или от гинеколог, специалист в АРТ. В този смисъл - срещата е нещо напълно нормално.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Тенкю,пънче-мънчеbouquet
Довечера ще пиша стойностите,че нашия като го знам колко е разговорлив...нищо няма да каже  Laughing  ooooh! Та какво остава и на мен да обясни  Mr. Green

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Айде,дойде и моя ред  Confused
На мен с просто око не ми се виждат толкова добри резултатите,колкото си мислех!
                                     отклонение                                   резултат             реф.стойности
дни на въздържание                                                           3                           3-5
спермален обем               L                                                  1                           2-6 мл
време на втечняване                                                          15                         1-60мин
pH                                                                                         8.5  Shocked           7.2-7.8
желатинови телца                                                               0
цвят                                                                                                                        -

спермална концентрация  N                                                65.3                    20-250х106/мл
прогресивни движения      L                                                 39                             >50%
бързи прогрес. движения   L                                                31                               %
бавни прог. движения                                                           8                                %
без прогр.движения                                                              9                                 %
неподвижни                                                                          52  Shocked                  %
обща спермална концентр.                                                  25.46               20-1500х106    /обем


подвижност и преживяемост
2-ри час 32%
4-ти час --
24-ти час 6% хипокинетични

морфология на сперматозоидите
нормална морфология от 200 клетки - 36           бр      18%                                      >14%
аморфни-20                              шиловидни глави-41
макро-                                       шийни дефекти-39
микро-28                                   опашни дефекти-6
двойни глави -                           цитоплазматични остатъци-30

Заключение-Asthenozoospermia
забележки-хиповолемия

Това е дереджето  newsm78 Явно му е била малко спермата и днес пак е дал,утре ще се чуят за резултати.Кажете вие какво мислите.  #Crazy
Малко е крива таблицата ми,но ще ме извините!  bowuu Hug

# 35
  • Мнения: 784
Май дойде и моя ред да се запиша. След голяма мъка от моя страна с хормоните (почти нямам менструации и е много трудно положението с овулацията) се оказа, че май не е само в мен проблема. На ММ спермограмата е доста лоша:

дни въздържание: 5
време на втечняване 15 мин (норма до 60 мин)
рН 7,2-7,8 (норма 7,2-7,8)
кръгли клетки: 3-5 (норма <5 млн/мл)
желатинови конгломерати: да
аглутинати: не
Обща концентрация на сперматозоиди/1мл: 16 (норма 20.106/мл
Нормокинетични сперматозоиди (А+В) 19% (>50%)
    А. с бързи линеарни постъпателни движения (ЛПД) 4%
    В. с бавни ЛПД   15%
Хипокинетични 38%
Акинетични 46%
Концентрация нормокинетични сперматозоиди (А+В)/1мл: 3 (10.106/мл)
Обща концентрация на нормокинетични сперматозоиди: 9 (20.106/мл)

Дизгноза: Oligoasthenozoospermia


На 10.02 съм на лекар в Щерев, незнам какво ще каже. Дали има шанс за нормално забременяване като се добави тази лоша спермограма с моите проблеми? Защо ли задавам въпрос на който и сама вече толкова години знам отговора     Май не....

# 36
  • Мнения: 55
запис от мен да следя темата...

# 37
  • Мнения: 2 140
Има ли храни, които влияят добре - чета за жените за бразилски орех, белтъчини, тахан, ананас - при мъжете има ли такива неща?

# 38
  • София
  • Мнения: 7 765
Момичета, бърканицата на д-р Кацаров с мед с орехи ли е или с бадеми?

Навсякъде из нета пише неговата рецепта с орехи, а нас той ни даде рецептата на листче и е с бадеми.  Thinking

# 39
  • София
  • Мнения: 23 162
всякакви сурови ядки слагам аз

# 40
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Аз я знам с бадеми.  Peace

# 41
  • Мнения: 1 787
Moмичета, на коя фирма Л-карнитин ползвате? Предполагам, че течен!?

# 42
  • Айтос
  • Мнения: 358
Ммомичета, моя мъж прави спермограма преди няколко дни, как ви се струва? Пише, че е нормална, ама аз пак да си питам  Wink

http://prikachi.com/images/282/7067282y.jpg

# 43
  • Мнения: 63
Ммомичета, моя мъж прави спермограма преди няколко дни, как ви се струва? Пише, че е нормална, ама аз пак да си питам  Wink

http://prikachi.com/images/282/7067282y.jpg


Това си е нормална спермограма. Има 65% подвижност, което си е перфектно; 17% сперматозоиди с нормална морфология, а минимума по Крюгер е 14%.

# 44
  • Мнения: 63
Има ли храни, които влияят добре - чета за жените за бразилски орех, белтъчини, тахан, ананас - при мъжете има ли такива неща?

За мъжете са полезни мурсалски (пирински) чай и бабини зъби. Три пъти на ден се пие, като една седмица ги пие, една - почива.

Общи условия

Активация на акаунт