МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 6

  • 95 128
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 1 787
Благодаря ви момичета!
А в рамките на колко месеца трябва да се направи в др. клиника СГ?
Уролог-андролог или може само уролог трябва да го прегледа и да му даде препоръка за ин-витро, така ли?

# 17
  • Мнения: 969
Благодаря ви момичета!
А в рамките на колко месеца трябва да се направи в др. клиника СГ?
Уролог-андролог или може само уролог трябва да го прегледа и да му даде препоръка за ин-витро, така ли?
Между двете СГ трябва да има поне месец, моят мъж ходи на уролог, който след като видя СГ и пусна кръвни изследвания написа, че сме за инвитро. По-скоро е формално това за мен.

# 18
  • Мнения: 1 787
Drazena,  благодаря ти! Hug Като мине месец ще пуснем пак и ще видим какво ще направим.

# 19
  • Мнения: 8
момичета ,здравейте!Заключение на спермограма нормозооспермия и след това:Морфология по Крюгер под норма Как да разбирам това ?

# 20
  • Мнения: 234
Здравейте, моля ви за коментар на спермограмата. Направена е в Щерев:

Втечняване:10 (<60мин)                
обем: 3 (2-6мл)                                  
вискозитет: 0 (0,1,2,3)                
рН: 7.2-7.8 (7,2-7,8)                  
желатин: не                            
цвят: слонова кост                      
аглутинати: отделни атипични

Обща концентр-я на сперм: 51.2 (20х106/мл)
нормокин. сперматозоиди(А+Б): 37.6% (>50%)
  А) бързи линеарни постъпателни движения: 9.5%
  Б) бавни (ЛПД): 28.1%
  В) хипокинетични: 16.8%
  Г) акинетични: 45.6%
концентр.(А+Б/мл)на сперм: 19.25 (10х106/мл)
общ брой нормокин.сперм: 57.75 (20х106 в обема)

Заключение: Asthenozoospermia

След селективна обработка

След селективна обработка (DGCx106): 42
Сперматозоиди с нормокинеза след DGC (>90%): 81
HBA  (>80%): 93%
Биологична преживяемост 24 часа: 75%

Морфология на сперматозоидите по критериите на Крюгер:

С нормална морфология 12% (>14%)
С анормална морфология 88%
Нормални - 24 - 12%
Аморфна глава 164 - 82%
Шийни дефекти 46 - 23%
Опашни дефекти - 2 - 1%

Тератозооспермичен индекс: 1.2 (макс ст-т 4)
Деформационен индекс: 1.06 (макс 3)

Заключение морфология: Намалена оплодитена способност

Притеснява ме много малката подвижност (само 9.5%) пък и тези аглутинати.

Ще си запишем час за доктор, за момента решихме да пие фертил ейд и мотилити буст. Мислите ли, че биха оказали влияние на подвижността?


 


Здравейте, след горната спермограма направихме допълнителни изследвания и се оказа, че ММ има трихомони, лекувахме ги 10 дни (за радост за момента успешно) и по-малко от 2 месеца след това ето резултатите от новата спермограма:

Концентрация на сперматозоиди: 73млн.
Общ брой в еякулата: 146млн.
Обща подвижност: 63% (спрямо 37%)
С нормокинеза: 50% (спрямо 9.5%)
С хипокинеза: 13%
С акинеза: 37% (спрямо 45.6%)

Брой нормокинетични: 36.5млн (спрямо 19.25млн.)
Общ брой нормокинетични: 73млн. (спрямо 57.75млн.)

Крюгер: 10% (спрямо 12%)
Аглутинати: Не (преди Да)

Като цяло съм доста доволна Simple Smile Само Крюгера ми изглежда нисък

# 21
  • Мнения: 8
Какво означава по новите критерий
ето малко цифри
обем 5мл(2-6) ,вискозитет 0 (0-2),обща концентрация 76 млн-мл,сперматозоиди с нормална морфология 20бр 9 процента,с макроцефалия-6бр,с двойни главички-0бр, с шиловидни-20 бр,с шийни дефекти-38 бр,с цитоплазмен остатък-8,с микроцефалия-5 бр,с опашни дефекти -16,с аморфни главички-110 бр ЗАКЛЮЧЕНИЕ НОРМОЗООСПЕРМИЯ.мОРФОЛОГИЯ ПО КРЮГЕР ПОД НОРМА
Спермограмата е правена на 3 дни въздържание в специализирана клиника

# 22
# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Здравейте на всички! Hug  bouquet
Моето момче вчера ходи на спермограма.Днес доктора му се обадил и му казал "Резултатите са добри,но има какво да се желае" Разбрали са се да иде в петък и да му каже какво е дереджето!Като даде документа ще пиша тук,да кажете и вие - специалистите какво мислите  Laughing Hug
Ако при него всичко си е наред,аз отивам на цветна снимка  Crazy

# 24
  • Мнения: 2 153
Трябва да имате две СГ-ми, като от едната до другата да има един месец /минимум/ и двете да са с лоши резултати!

И да са направени в две различни клиники Wink

# 25
  • Мнения: 28
Здравейте,
да се включа и аз с въпрос за резултати от спермограма. Ние до сега имаме правени 3, но за първи път виждам следните резултати:
SDI 22.58 %
HDS 16.59 %
В предишните спермограми нямаше такива показатели измерени.
Четох в началото на темата какво означават, но ако може някой да ми каже дали са добри резултатите или не?

Благодаря!

# 26
  • Мнения: 96
Здравейте,
да се включа и аз с въпрос за резултати от спермограма. Ние до сега имаме правени 3, но за първи път виждам следните резултати:
SDI 22.58 %
HDS 16.59 %
В предишните спермограми нямаше такива показатели измерени.
Четох в началото на темата какво означават, но ако може някой да ми каже дали са добри резултатите или не?

Благодаря!

Gabolinka13 предполагам , че спермограмата е правена в Надежда  и при нас резултата беше висок и по съвет на ембриолозите за подобряване ни препоръчаха да пробваме да се даде материал по Американска схема. Пет последователни дни изпразване , два почивка и даване на материал. При някои се дават по добри резултати, идеята е когато има проблем със СП да се подновява по често  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 28
polletkyky, много ти благодаря за поясненията Simple Smile Точно в Надежда я правихме, но нищо не ни казаха. Предполагам, че като отидем пак на преглед ще ни дадат повече информация.

# 28
  • Мнения: 96
Gabolinka13 когато отидете на преглед не чакай да ти дадат информация те, а питай ти , защото хората са много и текучеството е голямо ,мислят си че си знаем всичко.  Hug   
Отстрани на резултатите обикновенно има индекс L  или H  (или стрелкичка нагоре или надолу) по високо или по ниско от референтните стойности.  В настоящия момент  записките ми не са при мен и не мога да ти кажа дали са високи стойностите, по спомен мисля че трябваше да са под 15% или 20% . SDI  е показател за дефрагментаця на сперматозоидите,  а HDS както ми го обясниха показва каква е вероятността бременността да е неуспешна,  вероятност да спре развитието си Е . Колкото са по ниски показателите толкова по добре.  Hug

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Емиии,срам не срам ще ви питам  Crazy
Моя приятел ходи на спермограма във вторник,доктора му се обади в сряда да му каже,че е добра но имало какво да се желае още.Питал го е кога му е удобно да иде пак,разбрали са се за днес.Та днес защо ще ходи?Иначе документа му бил готов и можел да иде да си го вземе,но той така или иначе пак ще ходи при него,направо са се разбрали днес и документа да си вземе.  newsm78  Може да ми е изключително олигофренски въпроса за вас,но за мен като се сблъсквам за първи път с такова нещо,ми е много важен!Благодаря ви за разбирането  Crazy Hug

Общи условия

Активация на акаунт