Второкласници - Тема 3

  • 52 825
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 919
Марти започна с нежелание английския. Досадно й е писането по няколко реда на думите. Постепенно реши, че й харесва. Има проблеми с подмяна на някои букви. Бърка 'd' и 'g', 'd' и 'b' в думите. Определено й е много по-забавено от миналата година, когато основно оцветяваха картинки.
Не мисля да я пускам на уроци засега. Може би към 4 клас.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Дъщеря ми учи немски по програма/с неудоволствие,но вече има 5 шестици/,а ходи на СИП английски с удоволствие.
Ние сме в грипна ваканция.Миналата седмица бяхме в къщи,че нея малко по-рано я хвана грипа.

# 32
  • Мнения: 4 073
Някой чувал ли е, ще се обявява ли грипна епидемия в София? Какво чакат, не мога да разбера?

# 33
  • Мнения: 1 800
Здравейте!
Сиси, би ли ме добавила и мен - гр. Варна - ОУ "Св.св. Кирил и Методий".
Виждам, че дискутирате за езика. При нас не е лесно, помагаме много вкъщи, на школа не е ходил, няма и да ходи на този етап. В събота го водя при една съседка-млада учителка по английски. Тя е много мила и внимателна, има чудесен подход и той ходи при нея с желание.  Упражняват и затвърждават взетото по английски през седмицата. Като се върне от урок успява да си напише сам домашните. Засега това ни устройва. Оценките са шестици и най-важното е преодолял първоначалния си страх и ужас от чуждия език.

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Някой чувал ли е, ще се обявява ли грипна епидемия в София? Какво чакат, не мога да разбера?
Аз се ослушвам за Ямбол.
Обаче в последно време май има нещо като политика да се пренебрегват тези така наречени грипни ваканции.
От вътрешен източник ми дадоха информация, че тук изобщо не следят колко са заболелите като статистика и комисията, която решава тези неща, не се е събирала да дискутира.
Вероятно и тази година няма да обявят тук. Дано обаче все пак да ми е грешна информацията или да им светне, че положението е зле.

# 35
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
...
Виждам, че дискутирате за езика. ..... и най-важното е преодолял първоначалния си страх и ужас от чуждия език.

На този етап това е и при нас. Искам да си пречупи езика на елементарните неща от училище. В нас добавям кратки филмчета и игри. Школа - най-рано в трети, но най-вероятно - от пети клас.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 271
Моя близка, която работи в ОДЗ в София каза, че изпращат всеки ден информация за отсъстващите деца в Инспектората. Явно тук се следи.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 034
На анкетата отговорих с трета опция. На частните уроци не ходи с голямо желание, но аз настоявам, а хич не му се пише всяка дума по няколко реда.

# 38
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Привет,
не се смейте, но имам питанка Simple Smile
Марина учи за денонощие и има следните две задачи, които ме зачудиха:

Едното е да сравни 2 дни и едно денонощие. Първосигнално за нейната логика мисля, че един ден е равен на 12 часа, тоест 2 дни са равни на 24 часа, което е равно на едно денонощие. Обаче дали е така?

Втората задача е следната: Митко и Ваньо играли заедно 2 часа футбол. По колко часа е играл всеки от тях. Тук съм   Thinking

# 39
  • Мнения: 1 919
Втората задача е ясно, че и двамата са играли по 2 часа.

1 денонощие е 24 часа. Денят не е постоянна величина, според мен под 2 дни се крият 2 денонощия.

# 40
  • Мнения: 4 073
Между двата дни има една нощ. Така че два дни са повече от едно денонощие, според мен.

Иначе и Митко, и Ваньо са играли по 2 часа.

# 41
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Втората задача е ясно, че и двамата са играли по 2 часа.
И аз мислих за два часа, но след това реших, че има уловка и не мога да я намеря тази уловка  Grinning
Ох математиката никога не ми е била силна.

# 42
  • Мнения: 1 800
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BD

Денонощие
 е измерителна единица за време, приблизително равна на периода на въртене на Земята около своята ос. То е с продължителност 24 часа (1 440 минути, 86 400 секунди) и се състои от ден и нощ.
Различават се слънчево денонощие (24 часа) и звездно денонощие (23 часа 56 минути 4 секунди). Разликите между тях са поради въртенето на Земята около Слънцето за наблюдател, намиращ се на Земята, Слънцето се премества на фона на неподвижните звезди.
Ден
Денят в смисъл на контрапункт на нощта обикновено се определя като периодът от време, през който слънчевата светлина достига директно до земята и е видима за човека. Продължителността на деня е приблизително малко повече от 12 часа. Този ефект се дължи на два фактора:
Слънцето не е точка, но има видим размер от 32 дъгови минути;
Атмосферата пречупва слънчевата светлина по такъв начин, че част от нея достига на земята дори когато Слънцето е под хоризонта с около 34 дъгови минути. По този начин първите слънчеви лъчи огряват земята, когато централната точка на Слънцето е все още под хоризонта с около 50 дъгови минути. Разликата във времето зависи от ъгъла, под който слънцето изгрява и залязва (на свой ред зависим от географската ширина), но възлиза на минимум седем минути.

Последна редакция: пн, 20 яну 2014, 15:56 от Alik

# 43
  • София
  • Мнения: 2 768
за митко и ваньо-всеки е по два часа и отговорът е  също два часа, това му е уловката че не ги събираш, детето имаше такава задачка  та съм почти сигурна /освен ако не ме лъжат очите/ че това е отговора

Последна редакция: пн, 20 яну 2014, 17:20 от звездица

# 44
  • Мнения: 11 818
Alik, за съжаление ще мога чак в следващата тема, вече не мога да редактирам първия пост.

Общи условия

Активация на акаунт