Второкласници - Тема 3

  • 52 891
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 307
Светкавица, в нашия клас има момиче, което непрекъснато дразни останалите, като дъщеря ми е основен, ежедневен обект на обиди, без по никакъв начин да провокира това - тя е дружелюбно и отзивчиво дете и трудно понася такъв тип "неправда", както го вижда през своите очи. Много се връзва, и честно казано, неприятна е ситуацията. НО: разговарям с нея и стократно съм обяснявала, че реакцията от нейна страна просто трябва да е игнор на обидите. Физически тя никога няма да посегне, но разговарям как и вербално не трябва да отговаря. Тя обаче продължава всеки път да се обижда и да го приема много, много навътре. Физическата саморазправа е абосолютно неприемлива, но разговор трябва да има и с двете страни. Според мен, разговаряй насаме с класната, може да има някаква по-дълбока причина детето да изпитва нужда да обижда. Да не би да го провокират? Едва ли е само до темперамент.

# 61
  • Мнения: 12 059
Те какви по- сериозни обиди си разменят...
Просто понякога при неразбирателство едни деца казват едно, други друго, моето- "бебета"
 
Мисля си, че е малко като в животинския свят- по дребните и видимо по-беззащитни екземпляри си го отнасят.

Друго дете, което често отнася пердах , то пък е съвсем тихо,свито но и то едно такова слабичко.

Не зная, може и друга причина да има.До момента не е имало сериозни удари срещу детето ми, от въпросната госпожица- никога.Нямам логично обяснение.

# 62
  • Мнения: 1 817
Привет в новата тема!

Английски език учи вкъщи- нямам възможност за уроци, честно казано.

Светкавица- ако аз видя някое дете да рита моето дете, хм, не ми се мисли, ако хвана  чуждото дете какво бих направила. Няма да се владея, да си кажа, и по-добре да не ми се случва. Embarassed 

# 63
  • Мнения: 4 307
Кога ще провеждат във вашите училища състезанието Аз и числата?
При нас уж щеше да е днес, после казаха, че още не са получили материалите и ще бъде в четвъртък. Да, но на сайта гледам дата 28.01.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 450
Светкавица, не мисля че дали детето е дребно или едро играе роля за тормоза.

Синът ми вчера е бил ритан от 2,3 години по-голямо момче. Детето ми е силно, мускулесто и 2 години тренира айкидо. Въпреки това е получил доста ритници.
Аз обаче не съм  свидетел на случката, той ми разказа, че "големите" взели топката на Стоян и той отишъл да му я прибере.. и изял боя.
Сега, хм синът ми си позволява да използва доста неприятни думи, така че не мога да бъда сигурна дали не е провокирал другото момче, та затова още обмислям дали да звъня на класната.

# 65
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Аз мисля ,че дете на 8-9 години вече трябва да има елементарно възпитание.
И да знае къде и как да се държи.
Те не са вече бебета в детската градина ,а ученици.
Не визирам никой от темата. Peace
От буйно до буйно дете има разлика и самите родители трябва да я правят.
Пиша това .защото имаме подобен случай.
Детето постоянно дразни останалите и на тях им е писнало.
Разваля игри,плюва ги и ги обижда.
След няколко опита по мирен начин да игнорират детето се стига и до бой.
Разбирам и родителите на по- буйните деца,и на тях не им е леко.
Но ако не се вземат мерки навреме ,играта ,ще загрубее.
Никой не иска да си играе с това дете и го игнорират.
И децата са си прави.
Майката ми е близка и не знам какво да я посъветвам.

# 66
  • Мнения: 11 830
Кога ще провеждат във вашите училища състезанието Аз и числата?
При нас уж щеше да е днес, после казаха, че още не са получили материалите и ще бъде в четвъртък. Да, но на сайта гледам дата 28.01.

Нашето, ако не се лъжа е обявено за 27-ми понеделник..

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Рали ходи на английски от 1ви клас, доволна съм, в училище не може да се разчита че ще научат нещо (говоря за нашето).
Агресията я има и в нашия клас - имаме си един побойник, който налита да бие всички и се изявява като лидер, ужким умно дете, но от тази година нещо се е променил. Рали е доста мъничка и крехка и винаги я съветвам да стои настрана от такива деца.

# 68
  • София
  • Мнения: 6 251
Кога ще провеждат във вашите училища състезанието Аз и числата?
При нас уж щеше да е днес, после казаха, че още не са получили материалите и ще бъде в четвъртък. Да, но на сайта гледам дата 28.01.
Днес са им казали на 28-ми

# 69
  • Мнения: 11 830
По повод английския, ето един сайт, който може да ви е полезен за занимания вкъщи в духа на съчетаване на полезното с приятното - http://makaoenglish.blogspot.com/ Свалила съм и на таблета няколко полезни приложения..

# 70
  • Мнения: 561
Здравейте дами,
Извинявам се, ако спамя, но може ли да ме ориентирате къде мога да погледна във форума за частен начален учител, който да помага за подготовка на второкласник вместо занималнята ? За препоръки, мнения и т.н. Или къде мога да пусна обява.
Намерих една такава секция във форума, но не беше много актуална.
Предварително благодаря.

# 71
  • Мнения: 7 190
Здравейте дами,
Извинявам се, ако спамя, но може ли да ме ориентирате къде мога да погледна във форума за частен начален учител, който да помага за подготовка на второкласник вместо занималнята ? За препоръки, мнения и т.н. Или къде мога да пусна обява.
Намерих една такава секция във форума, но не беше много актуална.
Предварително благодаря.

Можеш да публикуваш тема с молба за препоръка на учител в подфорум "Деца в училищна възраст":
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=66.0

УСПЕХ!

Последна редакция: сб, 25 яну 2014, 14:12 от Фран Джонсън

# 72
  • Мнения: 561
Фран, благодаря ти много. Чудех се дали да те притеснявам на лични с подобен въпрос, но и така стана.  Grinning
Мерси, още веднъж!

# 73
  • Мнения: 12 059
За учениците от Варна- утре, 27.І, неучебен ден!


Предполагам, че вече всички знаят, но за всеки случай, аз разбрах току-що.

# 74
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 097
Има ли друго разсеяно дете като моето? Дъщеря ми се справя отлично със задачите в клас, домашните и в кръжока по математика. Обаче... на двете важни контролни по математика - 4-ки и то на абсолютно елементарни задачи ooooh! Сякаш мисълта й изчезва от главата.

Общи условия

Активация на акаунт