Любители на Котки Тема 81

  • 37 198
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 709
Честит нов дом на Мика  Grinning

Поздрав от Стейси  Wink
Скрит текст:





Да се чуди човек откъде е наследила тези косми  Mr. Green

# 706
  • Мнения: X
.......... Тоалетната е с някакви дървени частици- отзивите за нея бяха много добри, затворена е, с филтър, има и ароматизатор вътре, но пак.... 
чела съм и то май тук, че тоалетна от дървени частици мирише много кофти.
при нас с бенто-видните тоалетни - нямаме никаква миризма, акитата и топчетата с пишкано се изхвърлят редовно.

# 707
  • Мнения: 9 991
Sway,  дай и 2 дена по половинка хапче да отшуми и я карай . Щом се и разгонва толкова често ,силно вероятно е да има кисти , които са пак от разгонването.

Забравих да кажа, че купувам котешка тоалетна от ДМ, 8 кг. за 5.60 лв. , като бентото е , но е по изгодна.

# 708
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 915
adelinda, за какви хапчета става дума? Ако е за такива потискащи разгонването, не бих й дала - след разговор с ветеринари, след четене на истински истории в интернет... просто не бих.
Тя е на 4 месеца (скоро става на 5) и беше истинско чудо на природата, че се разгони толкова малка - обвиняваме за това ранно дошлата пролет, по наши изчисления трябваше да се разгони за пръв път април, а до тогава смятахме да я кастрираме. Съмнява ме да има кисти още на първо разгонване... или?

# 709
  • Мнения: 9 991
Нямам представа. Хапчетата са вредни с едно вземане нищо няма да и стане. Малка е за разгонване мисля, освен да е по-голяма ,от това което си мислите. Знам , че не хубаво да се кастрира , по-малка от 6 месечна , но сигурно колкото доктори и толкова различни мнения ще има. На моя приятелка котката се разгонваше почти  постоянно  и доктора точно това им каза да направят, като я е отворил била пълна с кисти и за това се е разгонвала постоянно .

# 710
  • Мнения: X
Стейси е голям образ  Grinning и тя има скумриеста шарка!
Момичета, тоалетната Не мирише, котето обаче... чисти се, но продължава да мирише много силно  Sick . Не знам какво да правя, дали да не я изкъпя , защото и днес ми вмириса дрехите, а не мога така да ходя на уни и на работа?Или пък да й купя бебешки мокри кърпички (всъщност, има ли такива специално за кокти? )  Знам, че ако имаше някакъв проблем Аша щеше да ми каже, затова си и мисля, че проблемът е в моя телевизор. Тази сутрин като я гушках почти не миришеше (имам много чувствителен нос) , но след това отиде до тоалетна и пак  Sick А тоалетната й я чистя веднага- миризма в нея не остава. Някоя от вас да е имала подобен проблем?  Praynig

Последна редакция: пн, 17 фев 2014, 12:47 от Анонимен

# 711
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 915
Нямам представа. Хапчетата са вредни с едно вземане нищо няма да и стане.

Ами думите на вета в ЦВК бяха: "Даваме такива хапчета само срещу изричен подпис от собственика на животното, защото 3 от 5 котки развиват диабет или друго тежко хронично заболяване, изискващо грижи и скъсяващо живота."
Някакси ми се запечатаха тия думи и не мога да се пречупя да й дам. Искам да я кастрираме и да бъде здрава и щастлива... да си живее дълго.

 two_and_a_half, да не би да има проблем с акото - разстройство или друго? Според мен е твърде вероятно.

# 712
  • Мнения: 9 991
Стейси е голям образ  Grinning и тя има скумриеста шарка!
Момичета, тоалетната Не мирише, котето обаче... чисти се, но продължава да мирише много силно  Sick . Не знам какво да правя, дали да не я изкъпя , защото и днес ми вмириса дрехите, а не мога така да ходя на уни и на работа?Или пък да й купя бебешки мокри кърпички (всъщност, има ли такива специално за кокти? )  Знам, че ако имаше някакъв проблем Аша щеше да ми каже, затова си и мисля, че проблемът е в моя телевизор. Тази сутрин като я гушках почти не миришеше (имам много чувствителен нос) , но след това отиде до тоалетна и пак  Sick А тоалетната й я чистя веднага- миризма в нея не остава. Някоя от вас да е имала подобен проблем?  Praynig

В ДМ има мокри кърпички за животни , бърши и дупето ако искаш . И на мен ми се е случвало , отделят някакви секрети с миризми , от някакви жлези и мен са ме вмирисвали. Това не е постоянно , вземи си кърпички да са ти под ръка .

Sway , за докторите от ЦВК,двустранни мнения съм слушала. Освен , че е скъпо и имат апаратура за специалисти не знам. На моята котка, и беше загноила матката от тези хапчета, и добре я кастрирах навреме , ама чак от 2 хапчета да се разболее, малко са попреувеличли ми се струва.  newsm78

# 713
  • Мнения: 1 064
Измий дупето на скумрийката след акане - на чешмата, с малко шампоанче, колкото да видиш дали е това причината. Има моменти, в които котките понамирисват, не се заблуждавай, това са животни. Например малкият ни често мирише на плюнка, защото батко му го къпе отгоре до долу. Обаче ние като си знаем, че са чистички, си ги гушкаме и цАлуваме, и миризмата сме я приели, свикнали и не ни прави впечатление. Че те и хората миришат понякога, какво остава за животинките.

# 714
  • Мнения: 701
Няма нищо лошо в това да се изкъпе скумрийката. Съвсем нормално е, особено ако мирише. Има специялни шампояни за котетеа и също може с глицеринов сапун. Само внимавай да не и мокриш ушичките.
Според мене или мирише в следствие на страха и стреса (някакви хормони) или се цапа като ходи до тоалетната.
Ще установиш много бързо. Но можеш да си я изкъпеш

# 715
  • Мнения: 1 883
Sway,  дай и 2 дена по половинка хапче да отшуми и я карай . Щом се и разгонва толкова често ,силно вероятно е да има кисти , които са пак от разгонването.

Забравих да кажа, че купувам котешка тоалетна от ДМ, 8 кг. за 5.60 лв. , като бентото е , но е по изгодна.

Става ли на топчета? Как се казва?  Някой се беше оплакал ,не помня от каква тоалетна, че само вдигала прах и не ставала на топчета. В Кауфланд има някаква тяхна марка, отзиви дали може някой да даде?

# 716
  • Варна
  • Мнения: 6 377
И мен ме интересува дали е добра диемската тоалетна. Лидълската е по-изгодна(10кг за 6 лв), но от известно време топчетата пиш се трошат лесно.

Кауфландската е кафява на цвят и като се закачи камъче по лапичките и се разходи котката по бялата мивка, става кална работата.

# 717
  • Мнения: X
Аз купих един голям плик от ДМ с нещо като бенто - бяло, изглежда идеално, но не ставаше на топчета за изхвърляне. Някак си попива като силиконовото, не мирише много, но не ми хареса.
Сега напоследък купувам някаква румънска за под 5лв, ароматизирана - взимала съм с лавандула и с бор, май засега това най-ми харесва.
Преди време Аша похвали една марка тоалетна - Сумо кат - е никъде не можах да я намеря. Дори на линка с някакъв магазин в Люлин нямаха наличност. Някой някъде да е виждал по сф магазини?

# 718
  • Мнения: 1 883
Фри  а тази ароматизираната от къде? Аз последно купих от Метро, Италианска някаква. Не е лоша. Като бенто  е, става на топчета, но е по едра. Около 5 лв. за 5 кг.

# 719
  • Мнения: X
от кварталния магазин за неща за дом. любимци - постелката се казва "Mitzura "

Общи условия

Активация на акаунт