Любители на Котки Тема 81

  • 37 203
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Честито пристигане на Мика. Да се обичате дълги години.

Бланка, ти май си от Пловдив, провери ли в Анимал хоуп? Няма начин да нямат малки котета. Ако искаш мога да ти пратя на ЛС телефон на едно момиче от тях.

# 691
  • Сф
  • Мнения: 4 824

За хапливите бесни малки котки- при моята Женя много помогна една плюшена играчка, която постоянно ѝ завирахме да си я хапе на воля. После като взехме Мила, взаимно си се побийваха и подхапваха. Laughing Сега само Мила си позволява понякога да подхапе някой пръст на краката ни, но леко и само когато трябва да яде.

Сега с най-малката-пак с плюшена играчка действаме.

При нас беше абсплютно същото. Томи много хапеше и дереше, ръцете ми бяха целите в рани и кръв, срам ме беше да ги показвам пред хората. ДАвахме й една плюшена играчка, която хапеше и дереше, но нещата се оправиха чак като взехме Изи и двете почнаха да си играят и хапят.  За хапливи и дерливи котки има само едно решение- вземете им другарче и всичко ще е 6  Wink

# 692
  • Мнения: 1 064
Аууу, скумрийката пристигнала! Честита ви радост  Laughing

Марианкова, благодаря ти, прати ми - ще попитам, разбира се. Обаче Аделинда е права, че новата реколта предстои, не ми беше дошло наум. Мислех и да мина през нашия вет, там понякога поставят съобщения на таблото. Ще разочаровам момчето, ако трябва да чака до май месец да поотраснат новичките.

 

   

# 693
  • Мнения: 1 064
И въобще не сте прави, че от захапано не остават следи. Малкият така ме перфорира един път като му биха инжекция, че си носих раните две седмици. Ухапа така и вета хахахаха  Party нека му, щото го мързеше да го сложи в специалната торба.

Няма нищо по-просто от рязането на нокти. Обаче наистина това не винаги помага. На малкия ноктите са дълги и остри като игли, по-точно като рибарски кукички - като се закачи някъде, сам не може да се откачи. Като малък нокът му влезе между ребрата на радиатора и беше доста мъчително докато го освободим - като котва, която се закинва и няма измъкване.

# 694
  • София
  • Мнения: 13 298
Бланка, прекрасен е! И хич да не си помисляте да използвате телевизора. Нека служи като огледало за котешки прелести.  Laughing

Не забравяйте, че онзи ден обсъждахме как да се помогне на майка-кърмачка останала без бебета. Значи са започнали да се появяват малки, макар и да не е масово.

# 695
  • Мнения: 9 991
Бланка, не съм засичала по организациите малки котета да се дават. Ама на такава мома , искам нещо , искам го веднага, нещо ми звучи малко несериозно .

Сега е бума на изхвърлените кученца. Котките в моя квартал не са родили още .Чувам ги че се ухажват иначе ,но си личи , че не са родили . Ако устиска , лично ще и хвана маце от кварталните, ще и го изкъпя обезпаразитя и ваксинирам.  Flutter Whistling

Последна редакция: нд, 16 фев 2014, 23:10 от adelinda

# 696
  • Мнения: 45


Това е моята котарана:)Казва се Проксима,но и викаме Пухчо:)

# 697
  • Мнения: X
Здравйте на всички! Благодаря за милите пожелания- скумрийка най- сетне спи на краката ми  Heart Eyes Страхотно нежно и социало същество!! Много е мила, пи много вода, хапна, поигра и сега мърка... и отиде до тоалетна. И тук е питанката ми- Мирише  Mr. Green много. Изчистих го веднага, разбира се, но не знам защо- скумрийка мирише ( и мен вмириса- ще си хвърлям дрехите за пране). Възмомжно ли е да е заради дългия път- 48 часа не знам дали е вършила нещо? Като я взех днес не миришеше изобщо, къде сгреших  newsm78 ? Тоалетната е с някакви дървени частици- отзивите за нея бяха много добри, затворена е, с филтър, има и ароматизатор вътре, но пак....  Sick Давайте идеи и предложения, момичета, моля! В апартамента на мои приятели, които отглеждат 2 котарака не можеш да разбереш, че има котка, какво правя не както трябва? Не искам да мириша на котка...  Sad  Ще влизам да се къпя. Хубава и спокойна вечер   bouquet

# 698
  • София
  • Мнения: 13 298
two_and_a_half, първо добре дошла на дълго чаканата скумрийка!  Grinning Предположението ти за стискане по време на цялото пътуване е напълно основателно. Когато заведем Мъро в Пловдив, ако се е страхувал от пътуването, стиска по цяло денонощие. Напълно възможно е от това да мирише. Може и от стреса да има нещо допълнително. Този вид тоалетна не съм ползвала, но ако не абсорбира добре миризмите, просто ще пробваш с друга. Почакай малко, дай шанс на котето да се "климатизира" и всичко ще се подреди.  Hug  Според мен, ако имаше някакъв проблем, Аша щеше да забележи и да те предупреди.

# 699
  • Мнения: 1 064
Таня, когато телевизорът е включен, става още по-интересно. Казваме му "главния редактор", защото застава отпред и с лапа режисира предаванията - ти се махни, ти я ела тук  Laughing  Даже понякога подканя да включим тв-то.

Аделинда, в никакъв случай не съм казала, че някой се е тръшнал сега и веднага. При това не е мома, а голям мъж, студент.

# 700
  • Мнения: 701
Таис,па въпроса за хапането и драскането. Котето е още малко и не се е научило как да си играе с хора. В момента хапе защото котетата така си играят помежду си . И с майките си така си играят. Според мене сравнително бързо се отучват. Много са схватливи. Моят също дращеше и хапеше много, когато дойде. Според мен има няколко  правила, повечето от който вече са ти ги казали тук. Първо: никога не играйте с котето с гола ръка. Само с играчки. Моят напримр никога не е обичал особено топчици, мишки и такива играчки, с които трябва да се забавлява сам, но пощуряваше от играчки, тип въдичка (на дръжка е вързана връв и на нея нещо друго, като перца, рибка, мишка.) мятам му я насам-натам и той направо подивява. Скача и търчи като бесен. Това ми беше и единственото спасение, докато беше малък, защото го изморяваше донякъде и имаше мир. Хвърлям му и топчета, които той да гони и спасява като вратар.
Второ: с ръка само го галете, включително и малката. Има и нещо друго, някои котенца не обичат много да бъдат галени(така беше моят) и като настоявах да го хвана и да го погаля, той ми посягаше - задължително ухапване, а ако съм била много нахална - и дране. Не го галете насила. Когато поотрасне, той сам ще си кротне и ще почне да се гали.
При ухапване, одраскване му показвайте всеки път, че това не е разрешено - със строго не, може и да му обърнете гръп и известно време да не се занимавате с него. То много добре разбира, че сте му обидени и че е направило беля.
Когато започне да се спира сам от хапане (ще видите например, че тръгва да посяга с лапа, но се отказва) му давайте по някоя вкусотия. Така котето свиква, че това което прави е добро и ще получи награда.
Това според мен е напълно достатъчно за да се научи да не драска и хапе. Случвало се е моят някой път въпреки всичко да изпадне в амок и да се опитва да ни напада. Взимам го тогава на ръце на мивката леко с ръка му намокрям лапичките и четинката на главата. Все едно се новоражда. Всичко забравя и става кротък.

# 701
  • Мнения: 701
 bobo23, какво яде Миси. Обезпаразитявал ли си я скоро?

# 702
  • Мнения: 9 991
За котешката тоалетна , не знам , такава не съм ползвала , но акитата им миришат и е добре веднага да се изчистят. Също , аз сипвам по малко бенто , хвърлям само акитата, като стане на бучки цялото го хвърлям и мия легена с бингозил паста  и сипвам нова .Така няма миризма от тоалетната.

За малки котета, че не обичат да се милват , не знам , по-скоро не дават на сила , а когато те си решат.

Скрит текст:
Чрез кой сайт качвате снимки , че нещо не успявам с този с който преди качвах ?

# 703
  • Мнения: 9 991
Бланка , тук има обява за малки котета : http://prodavalnik.com/malki-koteta-i42478445

В София са, но транспорта от там е лесен .Таксата от 5 лв. която са обявили е да не ги търсят хранещи змии най -вероятно . Ако хареса коте, пуснете обява в фейса или в дог. бг , че търсите транспорт за коте и няма да е проблем.

# 704
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 915
Брех, за тези малките от линка пише, че са с баща Корат.  Mr. Green Ние за Фрея имаме подозрения, че е някакво love child на Корат и обикновена котка. Има абсолютно всички белези на Коратите, включително характера... Четох колко са редки и малко ми се поугаси ентусиазма, но продължавайки да я наблюдавам, увереността ми, че е точно такава, супер много нарастна. Сега си я наричаме "нашето коратче", не че ако не е ще я обичаме по-малко...

Аз минавам само да спомена, че последно спах ... май миналия вторник. Разгонването на Фрея, което беше затихнало преди 2 седмици, сега избухна пак с пълна сила. Като се приберем от работа, мучи цяла вечер, почти не проявява интерес като я заиграваме, вдига си задника, лази, цвърчи и мучи, има секрет отзад въобщеее...  Banghead Крясъците спират към 2 часа и започват пак в 5 сутринта... Седи затворена в хола, защото от коридора и от спалнята се чува в съседните апартаменти, а домоуправителя не е от най-добродушните. Ние сме общо взето на режим като все едно имаме малко бебе. През 2-3 часа като замучи ставаме, ходим при нея, галим я,  носим я, караме й се чат пат, храним я с какви ли не вкусотии (не че проявява интерес)...

Днес сутринта сякаш беше поспряла с писъците, излезе в коридора щастливо захапала една хартийка (обожава хартийки), донесе я в краката ми и взе да си играе там. И измяука 2-3 пъти нормално! Тъкмо се зарадвах, че е приключило за момента и ще се спи пак, тръгнах за работа и... мъжът ми сега ми каза по скайп, че пак е мучала 20-30 минути след като тръгнах.  Stop ... и после и той си тръгнал за работа.

Някой преди ми беше писал, че ветеринарят му кастира и разгонени котки (в ЦВК леко ни поотрязаха, защото била много по-сложна операцията по време на разгонване)... та... може ли да ми кажете кой е този вет? Започвам сериозно да се замислям да я закараме тия дни.

Общи условия

Активация на акаунт