Пак за просото...

  • 1 571
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 808
 Hug

Благодаря.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 446
Повдигам темата, понеже нещо не успях да се справя с просото. Embarassed  Купих просо. Първо много трудно го изчистих - беше пълно с черни зрънца и боклуци. Накиснах го вечерта и на другия ден го сложих да се вари. Реших първо да го пробвам преди да го дам на бебоците, обаче люспите от зрънцата много хрупат и много твърди ми се струват. Мисля, че можеше да се пасира с пасатора, но тези люспи така ли трябваше да останат? Или не съм купила правилния вид просо newsm78 Не посмях да им го дам. Пробвах го аз да го хапна, но не ми хареса нещо. Или може би не съм го досварила newsm78

# 17
  • Мнения: 7 106
jojoba, ти откъде купи просото? това, дето е в диетичните магазини е белено и няма люспи, нито пък боклуци  newsm78. Е, има тук-там по някое черно зрънце, но като цяло е доста добре почистено.
Много странно ми се струва това твоето просо.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 446
Просото го взех от една сергийка, където продават най-различни семена, зърнени и бобови. Сигурно е било за канарчета  Rolling Eyes
Ще потърся в някой диетичен магазин.

# 19
  • Мнения: 1 327
аз бях разбрала, че в просото има глутен и е добре да се въведе след 9 мисец  newsm78
а съм купила и е много чисто... да ви кажа на женския пазар има една сергия, от която си купувам елда и кафяв ориз. такъв чист ориз не бях виждала до сега!!
като се слизца по пазара от към пиротска, отлявата страна сблед 2та магазина за месо има сергия с подправки и после една с гъби, след тям се намира тая сергия с зърнени продукти. Тя не е открита външна, а си имат и вътрешно помещение /ако мога така да се изразя/. Продавачки са майка и дъщеря. И двете са много любезни. Първоначално си купувах от по 100 грама.
То нали на тоя пазар може на всичко да се нагледаш, та съм се спряла на  4 сергии, дето знам че лоша стока няма да ми дадат..

# 20
  • Мнения: 2 220
Jojoba, виж в по-големите супермаркети, има доста добре почистено просо. Освен това се сварява много бързо и става направо на люспички, много фини. Въпреки това аз все още го пасирам, де. Аз го смесвам с плодово пюре или банан, само просо едва ли някой би харесал.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 977
От прочетеното разбрах, че е по-добре да се дава белено или бъркам. Понеже поръчах на майка ми и тя е взела и от двата вида, кое да отиде за врабчетата?

# 22
  • Мнения: 1 327
небеленото на врабчетата!
беленото за бебчо.
и в кръга на шегата - нали слънчогледовите семки не ги ядеш с люспите?  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 9 977
небеленото на врабчетата!
беленото за бебчо.
и в кръга на шегата - нали слънчогледовите семки не ги ядеш с люспите?  Laughing

 Wink благодаря!

# 24
  • Мнения: 1 737
и в кръга на шегата - нали слънчогледовите семки не ги ядеш с люспите?  Laughing

Понеже просото е много ситно и не си личи особено обелката му люспа ли е, или си е част от зърното, някой наистина може да си помисли, че небеленото просо е пълнозърнесто, а беленото не е, от там мисля че доста хора се объркват много.

# 25
  • Мнения: 1 327
и в кръга на шегата - нали слънчогледовите семки не ги ядеш с люспите? Laughing

Понеже просото е много ситно и не си личи особено обелката му люспа ли е, или си е част от зърното, някой наистина може да си помисли, че небеленото просо е пълнозърнесто, а беленото не е, от там мисля че доста хора се объркват много.

аз не знаех, че има белено и небелено в началото. Когато купувах елда ми направи впечатление етикета "белено просо"....  Wink

а за шегата - трябваше аз да се избъзикам с Лана, че трябва да бели небеленото просо ама пусто не се усетих!

# 26
  • Мнения: 1 599
Да попитам - значи просото има глутен, а елдата - не. Така ли?  newsm78

# 27
  • Мнения: 1 737
Да попитам - значи просото има глутен, а елдата - не. Така ли?  newsm78

Не-е, и двете нямат глутен!

а за шегата - трябваше аз да се избъзикам с Лана, че трябва да бели небеленото просо ама пусто не се усетих!

Ами да беше предупредила - да и бяхме казали, че всички го белим за бебетата - и тя да го бели!  Joy

# 28
  • София
  • Мнения: 9 977
Лелееееее, заговор правите, а?
Лана не е толкова глупава - отказва се от просото или ви пита да покажете как аджеба го белите  hahaha

# 29
  • Мнения: 1 327
Лелееееее, заговор правите, а?
Лана не е толкова глупава - отказва се от просото или ви пита да покажете как аджеба го белите  hahaha

да бее, имаше да белиш и да псуваш  Twisted Evil
щях да дода лично да ти покажа как се бели, ама щях да дода с пуканки, после да гледам как го белиш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт