ПОМОЩ!!! Детето ми е алергично към всички антибиотици.

  • 2 334
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 214
Дано да не е наистина към всички. Ще пълните гушата на някой хомеопат.

# 16
  • София
  • Мнения: 382
Само това включване си позволявам и спирам. Не искам да навлизам в спорове само ще кажа, че благодарение на хомеопатия преодоляхме тежка хранителна алергия от която акаше кръв. За близо 5 години е пил само веднъж Аб и то защото нямах хомеопат който да ползвам, лежахме в болница и отказах Аб и беше само на вливания глукоза и ХП, при доказана чревна бактерия в изследвания от болницата я изчистихме, овладяхме предпневмотично състояние пак без Аб. От скоро и аз дадох парите за първоначалния преглед и за пръв път много остър синузит го излекувах само и единствено с хомеопатия, без да капя нищо в носа. Само който е имал гнойните секрети по цяла шепа ще ме разбере за какво говоря.
Много по-лесно при Т да се даде лекарство, да се успокои детето, и да се спи спокойно. Много по-трудно е да будуваш, да му даваш цяла нощ вода, да не се обезводни, но след 24 часа поддържана висока Т да е напълно здраво, защото имунната система е най-съвършенното нещо и освен да се поддържа с добра храна и разходки не и трябва нищо друго. Мнение не искам да натрапвам в никакъв случай, просто споделям един друг поглед съгласно мойте майчини усещания. На собствен гръб преди доста години бях я докарала до там слушайки всякакви светила, че бях станала резистентна към всички видове Аб и последно бях на Пеницилин. Дано съм била полезна поне на някой да се замисли дали лекарствата толкова лекуват или ни правят просто доживотни фармацевтични клиенти. Който търси начини винаги ги намира.

Последна редакция: пн, 20 яну 2014, 22:12 от ra_iv

# 17
  • Мнения: 863
Може и да си полезна с инфото, което даваш.Само не беше зле да уточниш колко градуса температура са действително опасни, за да не те послуша някое неопитно майче и да остави детето си да се пържи при 41 градуса.

# 18
  • София
  • Мнения: 35 132
Може и да си полезна с инфото, което даваш.Само не беше зле да уточниш колко градуса температура са действително опасни, за да не те послуша някое неопитно майче и да остави детето си да се пържи при 41 градуса.

Три дни, щото хомеоПАТКАТА е супер заета и не си вдига телефона.

# 19
  • Мнения: 3 736
Може и да си полезна с инфото, което даваш.Само не беше зле да уточниш колко градуса температура са действително опасни, за да не те послуша някое неопитно майче и да остави детето си да се пържи при 41 градуса.

Цитирам го, за да се види още веднъж.

# 20
  • София
  • Мнения: 382
Интеренет е просто място за споделяне.На принципа съм, че всичко трябва да си прецени сам човек и дори ходейки на лекар не трябва в никакъв случай да се доверяваме напълно, а да го премисли и тогава да действа. Решението за моето дете и границата си я определям аз сама и е на база на много изчетена литература, консултации и наблюдения върху детето ми. Това е от мен, на останалите здраве   bouquet

# 21
  • Мнения: 6 214
При деца до 5 години има опасност от фибрилен гърч. Иначе аз и 37.2 ги усещам на пипане.

# 22
  • Мнения: 2
Здравей, с майка ми прочетохме за проблема ти, тя е медицинска сестра и те съветва да прочетеш листовката на ''Респивакс'', който се пие по някаква схема. Това е имуностимулант, който се използва освен за предпазване от болести( пие се в периодите на настинките и гриповете, за да не се разболяваш), и  за случаите когато има алергия. Можеш да се поинтересуваш и за други имуностимуланти, но този е по-разпространения. В моето семейство доста често го използваме. Успех дано се справите с проблема.

# 23
  • София
  • Мнения: 382
Явно тука все светила на медицината сме се събрали и предлагам да спрем с чесането на клавиатурите.
Фибрилен гърч освен при много висока Т се получава и при рязко сваляне на Т, каквото се получава с Т понижаващите. Панадол и всякакви други сиропчета са лекарства като всички останали и трябва да се внимава с приложението им. Просто случай http://www.leeneeann.info/blog/?p=991 Да не дава господ на никому Praynig
Аналогично и на ralka91 и майка и медицинска сестра, защото Респивакс по листовка се прилага на деца над 3 години.

# 24
  • Мнения: 863
Без да съм светило на медицината ще кажа, че температура над 41 градуса може да предизвика трайни и необратими увреждания, защото белтъците в тялото се коагулират.

# 25
  • Мнения: 2
ra_iv аз мисля че в този сайт обикновено хората си дават някакви съвети от опит или знания все едно, а не се правят предписания. Относно забележката за респивакса, умишлено съм написала на жената да си прочете листовката най-вече преди да предприеме лечение, и съм далеч от мисълта, че кой каквото прочете се втурва да го прави без да се допита или да провери за какво става въпрос, по принцип. Но все пак благодаря за информацията   Peace  Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт