Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 633
Здравейте, майчета Simple Smile Почнах пак лекции и хич нямам време за форума. Някакси ми се струва, че много бавно и мудно става писането тука, затова си пиша само във фейсбук Simple Smile
zeldelina много апетитно изглежда закуската, аз онзи ден прегреших и изядох едно такова малко рохко яйце  Sad Дано нищо да не стане на бебчето. Пих и домашно прясно мляко, но беше сварено, надявам се не е проблем  newsm78
pavlina_hrist0va, осинко и аз съм от Варна, има и още мами също, но пак повечето пишем във фейсбук страничката на форума, заповядайте ако не сте присъединени Simple Smile
иначе вчера бях на ЖК, вече съм +10кг пффф  дано да се вместя в 15 кг до края, ама ако не пък, да сме живи и здрави, после ще ги сваляме. а мъника е 1150 г вече  pregnant
Днес посетих за първи път лекция за бъдещи мами. Там казаха, че след раждането килограмите е добре да се свалят за около 9 месеца, т.е. 9 месеца пълнеем и после 9 да слабеем, за да може организма да се възстанови, а не да се подлагаме на някакви тежки диети и да бързаме да влезем във форма Simple Smile
И накрая да ви почерпя, днес имам рожден ден Simple Smile
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t31/17967 … 6_273653282_o.jpg

# 676
  • Мнения: 9
PISSSanka Честит Рожден Ден - бъди много обичана и щастлива и най - прекрасното бебче да те радва през месец МАЙ.
Леле ама то това човече доста е пораснало, само така живо и здраво да се роди пък килата колкото толкова, все пак после ще имаш 9 месеца да ги сваляш.

# 677
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен, записвам се в темичката с бебчо, който трбва да излезе май месец. Засега сме 1110 гр той и аз с +5(6) кг Simple Smile
Добавям се и като +1 от Варна

PISSSanka Честит рожден ден и от нас

# 678
  • Мнения: 417
PISSSanka   newsm59  party002 Желая ти много здраве, щастие, любов и най- сладкото и пухкаво бебче май месец! passifier
tatqn4i добре дошла   bouquet

# 679
  • Мнения: 9
tatqn4i   welcome Добре дошла леко бременеене и пухкаво бебче май месец. А какво бебче очакваш знаеш ли?
Мамчета как сте? Как мина днешния ден? Аз сега почнах да правя торта малката ми мишка ми се примоли и нямаше как, та сега ще я правим двете.
Момичета да ви питам мислили ли сте по въпроса с коя марка прах за пране ще перете дрешките на бебчовците? И дали ще е течен или не? А омекотител ще ползвате ли?

# 680
  • Мнения: 37
zori87 Благодаря. Чакаме един мъжки мъж както се казва Simple Smile Голям спортист, само незнам футбол ли играе вътре или бойни изкуства...
Аз да питам нещо, което ме гложди сега...има ли някоя мама, на която ще и се наложи да ражда със поставен стенд на бъбрека или пък да е чувала нещо по този въпрос?

# 681
  • Мнения: 417
zori87 днешния ден ми мина в лежане и спане по дивана. Наваксвах си за снощи бодуването. Joy Иначе за прахта - мислех и аз да питам точно това. Определено ме вълнуват мнения че примерно за Тео бебе чувам много противоречия. За омекотител съм увала че не е препоръчително. Обаче и още не що ме вълнува - някоя мама мисли ли да ползва дезинфектант за пране за дрешките? Тъй катъо аз и сега си ползвам при бельо, кърпи и спалните комплекти  и видях че на шишето пише че може и за бебета да се ползва.  newsm78

# 682
  • Мнения: 714
Добър вечер!

С нова прическа,  маникюр и младежа е с нови попълнения в гардероба - т.е. 2в1 сме доволни. smile3521 Е няма пълно щастие и съм хремава, но поне не ходя като буреносен облак

Разходихме се до магазина с намалените колички, нищо не е останало. Т.е.имаше масово Graco, което доста скърца и за съжаление червени Quinny и Maxi Cosi, а и лилав Jane. Казаха, че няма да зареждат и още първите дни са взели повече колички. Ние докато бяхме там за 10 мин, около 4-5 семейства чакаха на касата да си платят количките. И сега ще търсим синьо Quinny, макар и не намалено. Така и не видях репликата на Stokke, но ще ида в др ден, от чисто любопитство.

Праха за пране - Maxima Sano, като мисля и омекотител да взема.

# 683
  • Мнения: 0
Добре дошли на новите мамчета  Grinning
Зори, аз чета, че не трябвало омекотител, а и приятелки с бебета все ми го повтарят. Ама не знам защо.
Зелделина, и мен ме е подкарало едно безсъние....дано тази нощ всички спим! Praynig
Емски, то тук не останаха пък немски лекари  Joy. Е малко преувеличавам де, но бягта доста към Щатите и Канада, а тук пък идват родните, комшиите  Joy и всякви други. Маса хора се оплакват, че като идат на лекар ( особено в болница) не могат да се разберат...Но това са си предимствата и недостатъците на съвременния живот.

# 684
  • Мнения: 949
Включвам се от една изпатила позната за праха! Купиха 3 кг прах и се оказа, че бебката им е алергична към него. Аз лично мисля да взема дозички и да пробвам, че не се знае.

# 685
  • София
  • Мнения: 2 150
Момичета да ви питам мислили ли сте по въпроса с коя марка прах за пране ще перете дрешките на бебчовците? И дали ще е течен или не? А омекотител ще ползвате ли?
Аз харесвам течните, но кой точно ще е още не съм решила. Дрешките на Ники ги перях със зеленото Тео бебе доскоро, но откакто му смениха опаковката, смениха и миризмата и сега е ужасен. Sick Миналата седмица взех течен Медикс Алвина детски, че беше на промоция в Била, неговата миризма ми се видя съвсем лека и ненатрапчива, но още не съм го пробвала да видя как пере.
Сано Максима ползвах Ники като беше по-малък и бях много доволна, но после го развалиха и него нещо. Омекотител не съм ползвала никога, излишна химия е според мен.

Днес цял ден ме стяга коремът, не знам откъде си ги докарах тия контракции. Rolling Eyes Не са болезнени, но са адски неприятни. С предишната бременност не съм имала такива и сега се чудя какво да правя, опасни ли са, не са ли? Уж гледам да не се претоварвам, ама те и от най-малкото се появяват като се движа.

Привет на новите момичета!

# 686
  • Мнения: 417
Добро утро поспаланки, ставайте за кафенце и закуска  Hug



Тeɣa браво за процедурите , че покрай тях и мъника е намазал.  Joy И най вече браво че си си оправила насроението ! Следващият път като ти стане криво - вече знаеш как да се оправиш.   bouquet
Zwezdicka хайде да минава и при теб безсънието. При мен проблема не е в съня ами в носа - нали се обзаведох до финала да си ходя с капките и запушения нос, та като се събудя от него, докато сложа капки, докато се отпуши, отида до 00 и се разсънвам. Ей и тая сутрин от 5 като закуках...няма оправия. А освен, че аз будувам постоянно будя и ММ с подсмърчане.  Sad
pavlina_hrist0va и аз съм чувала че може бебчо да се окаже алергичен към прахта. newsm78
Соник лоша работа с тея кнтракций. Почивай повече ако имаш възможност, но ако и това не помага знам ли- питай твоя доктор какво да правиш. Аз съм забелязала че получавам някакви контракций  ( по 3-4 ) само вечер - и то е като едно рязко стягане като импулс ниско долу вътрешно по средата ама чак е гадно като усещане.  Ама как го обясних..само аз си го разбрах.  hahaha
Аз след малко отивам да се чипкам, че след това отиваме с ММ към Св. Лазар за среща с малкия мъж  ( ще правим 4Д). baby_neutral Тъкмо като сме там ще разпитам подробно за цените, какво се включва, какво не, какво искат да се носи при раждане, ако може да се поразходя и да огледам. И след това ще пиша ако някой го вълнуват условията за там.
След прегледа съм запланувала и ние да отскочим до Рая Тойс за разни дреболий, че за сега май всички големи покупки са готови, дрешките също. Общо взето май ни остана да купим помпа за кърма, музикална играчка за леглото, стойка за корито  и по натам козметиката за бебчо.  Mr. Green И след това ще бързаме да се приберем, че от 14ч бил финала на хокея и ММ задължително искал да го гледа. Днес за първи път ще го вкарам в детски магазин и ще ми е много весело да му наблюдавам реакцийте. Ще има да се пули и да пита кое за какво е.  hahaha Joy
Хайде момичета аз ви оствям и по- късно ще намина да разкажа как е минало на прегледа и в магазина.

Само да напомня пак, че май никой не ме отрази - ако някой има идея за име на новата тема нека предложи. Че тази почти я изписахме.
Този път мисля да се пробвам аз да я направя , разбира се ако няма никой друг желание.  Hug

# 687
  • Мнения: 27
Здравейте милички  Hug
zeldelina благодаря за закуската  bouquet  Ето и предложение за заглавие "Майски бебенца нетърпеливи, ритат свойте майчета щастливи " , " Пазаруване, ремонти, в очакване на майските бебоци"и "Магазините щурмуваме, за нашите майски бебенца си пазаруваме " . С големи напъни ми ги роди мозъкът Grinning
Вчера водихме малката на театър, беше интересно и за нас.Вечерта пък с ММ се правиха на художници.Рисуваха ми корема и лицата си наплескахме, много весело си изкарахме.А бебо през цялото време подритва там където усети моливчето  Heart Eyes После падна великото чистене на корема, ошашкахме това бебе  Joy
Добре дошли на новите маминки  Hug
Тeɣa радвам се, че си си върнала настроението, а хремата дано бързо те подмине  Hug
zori87 нямам думи за колегите ти .Но вече един проблем по- малко, свиркай си вече  Hug
Прах мисля да ползвам Сано максима и Персил сензитив.Омекотител до 6 м. няма да ползвам.
Малката ми се е разкашляла, вече цяла седмица.Само кашлица, няма друго.Като я преслушваха нямаше нищо обезпокоително, обаче много време.Сега започна и ММ да кашля .Утре пак ще сме на лекар .Аман от тези вируси вече  #2gunfire

Последна редакция: нд, 23 фев 2014, 11:42 от mimoletka

# 688
  • Варна
  • Мнения: 633
Здравейте! Благодаря ви за пожеланията, много сте мили !  Нека ви се връщат bouquet  bouquet  bouquet
zori87 аз отначало ще взема тео бебе или медикс за бебе, мисля си за течен. и без омекотител поне първите месеци. чувала съм, че не е хубаво, пък и нали той не се изплаква, сигурно затова не е препоръчително да е в допир с бебешката кожа newsm78
по-късно ще ходим в  хиполенд да гледаме за колички  newsm35

# 689
  • Мнения: 1 558
Здравейте!

PISSSanka Ч.Р.Д. на патерица, желая ти много здраве, късмет, щастие, любов и едно здраво и послушно бебче, което да ти носи много радост!

Добре дошли на новите майчета!

Teya радвам се, че си си оправила настроението и дано бързо ти мине хремата!

zeldelina благодаря за прекрасната закуска!

zori87 хубаво е, че вече няма да си тровиш нервите с работа и несъобразителни колеги.

Относно прането на дрешките, мисля да използвам течен препарат, но още не съм се насочила към дадена марка, поне в началото няма да ползвам омекотител. Праха за пране го премахнах още от сега след продължителна борба със свеки, нали живеем в една къща. Аз цветното и черното още от преди си го перях с течен, но тя настояваше да пере бялото с прах, като слага огромно количество (същото е и с омекотителя, не ползва капачката, а налива докато се напълни ваничката, няма да ви казвам колко често купувам омекотител). Проблемът е, че това количество прах не се разтваря напълно и като си извадя моето пране цялото е в петна от прах #Crazy, притесних се, че по същия начин този не разтворен прах ще полепва по нещата на бебка и може да и причини алергии, затова отидох и купих течен за бяло пране и и забраних да използва прах.

Гледам колички сте обсъждали, аз колкото повече гледам, толкова повече не знам какво искам. Не искам да отделям повече от 400-500 лева, тъй като ще се ползва година и после ще събира прах, а и лятото ни чакат ремонти. Тази която харесах първоначално има напълно легнало положение, но пък взех да се замислям дали бебка няма да изпадне при качване на тротоара, след като нищо не я държи (може да говоря глупости, не ми се смейте Blush). После гледах такива с трансформиращ се кош, но пък или коша се регулира с колани (четох, че било неудобно), или предните колела не се застопоряват (пак четох, че при неравен терен се въртят на където си искат) и тотално се обърках. Вече взех да сънувам кошмари с колички.

Последно, че се унесох, вие в коя седмица мислите да ходите на последната ФМ, аз  влязох в 30 седмица и четох, че сега е най-добре?

Общи условия

Активация на акаунт