Отговори
# 15
  • Мнения: 2 978
Хайде и аз да се включа, въпреки че ако си чела назад няма начин да не си попаднала на моите драми.
Всъщност аз прочетох старите теми, но не разбрах, жалбите ти ли дадоха резултат за приема? И ако е така, сега има ли проблем детето с отношение от директорката, дано не!
На мен така и не ми стана ясно - би трябвало да подбират децата по първо желание, нали така, а за второ и всяко следващо, ако останат свободни места извън тези с желание първо newsm78
2. При равен брой точки би ли дало някакво предимство това, че живеем в район Възраждане, макар и не в так. нар. район на училището?
И мен ме интересува този въпрос, защото така конкретизирания им микрорайон е супер малък, но нямам информация. Обаче се съмнявам да има, а би следвало. След като не могат да обхванат желаещите от район "Възраждане", едва тогава да се вземат от други райони, ама не би.. Имам доста познати приети там, които са от Люлин, без предимства, но не и без връзки, за жалост.
Poporopo, а бяхте ли от микрорайона на училището?

# 16
  • Мнения: 50
Аз вече подадох документи, за да разбера вече официално, че входящият номер е без значение. Разбира се, винаги остава подозрение или надежда, че не е така. Увериха ме, че класирането става по първо желание, което за мен не е добре, защото избрах паралелка с твърде популярен сред "местните" език. А това, че живея в район Възраждане, ме поставя наравно с кандидатите от останалите административно-териториални единици, т.е. не ми носи никакви предимства.

# 17
  • Мнения: 50
Освен това е ясно, че за всяка една от паралелките ще има повече от 24 кандидати, които са я поставили на първо място в реда на желанията си. Ето защо разговорът в края на май сякаш решава окончателно кои ще бъдат приети.   

# 18
  • Мнения: 2 978
Увериха ме, че класирането става по първо желание, което за мен не е добре, защото избрах паралелка с твърде популярен сред "местните" език. А това, че живея в район Възраждане, ме поставя наравно с кандидатите от останалите административно-териториални единици, т.е. не ми носи никакви предимства.
Много жалко и напълно неправилно за района. Ние живеем на улица, която е от няколкото изброени в микрорайона им, но за съжаление няколко номера над включените, т.е. извън района. А бихте ли споделили кой е този желан от "местните" език? Може и на лични. Дано поне не сте чакали на опашка в този студ.

Последна редакция: пн, 27 яну 2014, 10:44 от Mira_p

# 19
  • Мнения: 50
При вас очертаването на границите е наистина несправедливо!

Не съм чакал на опашка, защото отидох в 5.30, или по-скоро, чаках, но за да започне работното време:). Впоследствие обаче не се събраха много хора - 20-30 човека, а приемането на документите ставаше бързо - отнемаше средно по 3-4 минути.

Относно езика мога да пиша на лични, тъй като проучването ми покрива само част от хората на опашката, а и може да стане така, че всеки, който прочете поста ми, да реши да избегне този език. По този начин последният ще се превърне в един от по-непопулярните, т.е. ще изманипулирам вота:).

# 20
  • Мнения: 2 978
Относно езика мога да пиша на лични, тъй като проучването ми покрива само част от хората на опашката, а и може да стане така, че всеки, който прочете поста ми, да реши да избегне този език. По този начин последният ще се превърне в един от по-непопулярните, т.е. ще изманипулирам вота:).
Благодаря, макар че не вярвам някой да се повлияе от това, а и в крайна сметка при подаване на документите от училището може би също ще кажат къде са най-много желаещите. Засега се чува, че наплива е за английски и японски, които пък обаче не са с критерий местоживеене.

# 21
  • Мнения: 50
Всъщност от думите на приемащите документите излизаше едва ли не, че за всеки език шансовете са нищожни:)

# 22
  • Мнения: 2 978
Освен това е ясно, че за всяка една от паралелките ще има повече от 24 кандидати, които са я поставили на първо място в реда на желанията си. Ето защо разговорът в края на май сякаш решава окончателно кои ще бъдат приети.   
Това е абсолютно сигурно, вече са събрали над 200 молби, аз днес успях да подам и в повечето от тях са писани почти всички езици като желания. Не знам как ще успеят да преценят толкова родители на разговор за един ден и въобще по какво ще ни избират - по хубост, по първо впечатление? Наистина е много неприятно, деца от района, но извън въпросните четири преки да останат без възможност за това училище заради симпатии на пръв поглед. А може би това е начина да се вкарат наши хора без да има жалби и въпроси - защо така. Нали е въпрос на преценка на т.нар. "интервю", която е абсолютно субективна.

# 23
  • Мнения: 3 993
В приема за детските градини има голям процент субективизъм, макар електронната прозрачна система, та какво остава за приема в училищата, където няма нищо прозрачно  Laughing.

Аз ще следя темата тази година, защото догодина дъщеря ми ще кандидатства в това училище. Желанието ни е за френската паралелка. Ако някой има впечатления за нивото на интереса към нея, както и за самото обучение по френски в училището, ще бъда благодарна да ги чуя.

# 24
  • Мнения: 130
При нас детето беше резерва. В средата на август се оказа, че приемат всички резерви и така ни приеха. Ако сега кандидатстваме нямаме никакъв шанс, защото живеем чак на Иван Иванов и Симеон ... Успех на всички дечица и на техните родители... Между другото за френски се бях замислила за 17то училище, но имаше много противоположни мнения за него. Все пак щяхме да сме там, ако не беше станало в 18 Simple Smile

# 25
  • Мнения: 50
Ако в това училище се влиза най-вече по втория начин, "подборката" едва ли би била най-добрата възможна и аз не бих съжалявал, че не сме попаднали в нея. За мен от основно значение е именно средата. 

# 26
  • Мнения: 3 993
Mama na Misho, във френската паралелка ли сте в 18-то?
А относно 17-то, то е посредствено квартално училище, обучението по френски там също е посредствено, има голямо текучество на учители, не е на нивото на 18-то.

Ofterdingen, при положение, че няма "първи начин" за влизане, защото няма прозрачна система за прием, да се говори за втория начин е малко смешно.  Simple Smile Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
Според мен тук се самонадъхвате.
Дъщеря ми е японски, 4 клас ,не са ни избирали нито по хубост, нито по симпатия, въпрос на късмет.

# 28
  • Мнения: 2
Според мен тук се самонадъхвате.
Дъщеря ми е японски, 4 клас ,не са ни избирали нито по хубост, нито по симпатия, въпрос на късмет.

Бихте ли споделили Вашите впечатления от училището и конкретно изучаването на японски език. Благодаря Ви предварително! Ще ми е полезно за следващата учебна година, тъй като сме се насочили към този избор.

# 29
  • Мнения: 97
Миналата година интервюто беше с децата. Питаха ги -знаят ли буквите, до колко могат да броят и им дадоха да повторят по пунктир един охлюв. Въпросната картинка си остана за детето. Не мисля, че интервюто имаше някаква стойност.Сега като интервюират родителите ми е много интересно какво точно ще натежи на везните.

Общи условия

Активация на акаунт