Отговори
# 480
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Здравейте,
Може ли да дадете отзиви за прогимназиалния курс (по-специално за паралелката с английски) - как са учителите, отношенията между децата, подготовката на ниво ли е? Обмислям дали да не преместя дъщеря ми в 7-ми клас там. Миналата седмица писах на мейла на училището дали изобщо има възможност за преместване,  но нямам отговор още.

# 481
  • София
  • Мнения: 1 120
szervusz, най-добре е да отидете на място с детето. Ако директорката ви хареса, най-вероятно ще ви приемат. Най-добре е да бъдете и двамата родители.

# 482
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Благодаря ти! То детето още не знае за моите намерения, искаше ми се първо да знам дали е възможно, ако да, тогава да я навивам. А не да я убеждавам, че там ще й е по-добре, пък да не стане нищо накрая.

# 483
  • София
  • Мнения: 721
Записвам се за впечатления за 18 СОУ.

# 484
  • София
  • Мнения: 1 799
Ние днес бяхме на отворените врати. Базата ми хареса, да видим дали точките ще се окажат достатъчни, не сме в малкия район.

# 485
  • София
  • Мнения: 721
Какъв е малкия район?

# 486
  • София
  • Мнения: 1 799
Има го в сайта им.

# 487
  • София
  • Мнения: 721
Това което е ''прилежащ район" ли ? Доста обширен е

# 488
  • София
  • Мнения: 1 799
Да, по-голям е от минали години, но за съжаление за малко пак не влизаме в него.

# 489
  • София
  • Мнения: 1 059
bibi76, стискам палци да ви приемат Simple Smile
Както вече съм писала и ние живеем на 10 минутки пеша от училището, но бяхме извън района преди 5 г., но  приеха Калоян с японски от раз. Честно казано болшинството деца в класа живеят из цяла София, а не в очертания район - 3 от 26 са в района, но все пак пиша за преди 5 години  Mr. Green

# 490
  • София
  • Мнения: 330
 И ние сме на 10 минути от училището, и понеже давах уроци на дете, което трябваше да взимам от там веднъж, дваж в седмицата придобих доста голяма представа за самите деца, които учат. За мен специално от 7 клас на горе това не е училището! Със сигурност има значение наборите и комбинацията от деца, но каквато простащина и неща, които за мен не са допустими съм виждала там, другаде не съм. А имам опит с не малко училища... Специално към жената, която питаше за 7клас е добре да отидете и малко да постоите пред училището, ден, два, особено по обяд. Усетете атмосферата и си преценете. За подготовката незнам, защото детенцето, с което работя е било в клас с честа смяна на учители по конкретния предмет и реално не мога да заклеймя училището и да кажа, че имат лоша подготовка; още повече на базата 2-3 деца Simple Smile Отделно имам приятелки, които са доста доволни от самата подготовка до 7клас и по езиците, но и не само. Но пак зависи Simple Smile За мен по-подходящото училище е 32 СУ- не го харесвам, че е мравуняк както каза една съфорумка  Laughing Но за след 7 клас определено атмосферата е различна и като че ли има повече желание за учене и конкуренция, ако това ви е цел Simple Smile

# 491
  • Мнения: 10
Здравейте, някой знае ли дали "интервюто" има някакво значение за приема на деца за първи клас.

# 492
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
chriss, благодаря за насоките! Аз междувременно се отказах от идеята за смяна на училището.
Споделих с дъщеря ми, тя е намерила познати деца там и ѝ казали, че често се биели. Отделно ме подразни липсата на отговор на запитването ми по мейл, значи комуникацията между ръководство и родители малко или много куца.
Опитахме по друг начин да разрешим проблема, поради който изобщо исках да я местя, ще видим другата година дали решението е било успешно.

# 493
  • Sofia
  • Мнения: 405
Здравейте, някой знае ли дали "интервюто" има някакво значение за приема на деца за първи клас.
Да, трябва да присъства и детето, защото миналата година имаше само родители и децата им не бяха приети.

# 494
  • София
  • Мнения: 1 120
Споделих с дъщеря ми, тя е намерила познати деца там и ѝ казали, че често се биели.
Няма такова нещо. Като цяло децата са възпитани и учтиви. А биещи се ученици ще намерите навсякъде. Наскоро ходих до едно училище, което се води за елитно и дори децата са с униформи. Щом би звънеца и учителите напуснаха класните стаи, децата веднага започнаха да се боричкат, момчетата се затъркаляха по земята в коридора и това пред всяка стая.
Причината е, че на децата им липсва физическо натоварване.
Ако детето е амбициозно, 18 СУ не е вашето училище.
Но ако детето е кротко, без амбиции и нямате желание да го товарите много, тогава то е подходящото училище.

Общи условия

Активация на акаунт