Отговори
# 495
  • Мнения: 10
Здравейте, някой знае ли дали "интервюто" има някакво значение за приема на деца за първи клас.
Да, трябва да присъства и детето, защото миналата година имаше само родители и децата им не бяха приети.
Имах в предвид друго, явно не съм се изразила правилно. Дали при малък брой точки, ако интервюто мине горе-долу добре, има шанс за прием.

# 496
  • София
  • Мнения: 1 902
Според мен не!

# 497
  • София
  • Мнения: 1 779
Ние бяхме без детето и ни казаха, че това няма никакво значение. Предпочетох да не я травмирам излишно, детето плака, като разбра, че не е прието в НУКК, въпреки положеното старание. Ако я бях завела и пак не ни класират, незнам какво щях да обяснявам.

# 498
  • Sofia
  • Мнения: 404
Училището в начален курс е добро, затова и има такъв наплив.
След 7-ми клас не, само за японската и френската паралелка има добри отзиви и съответно балът за класиране е сравнително висок, но не е от желаните гимназии след 7-ми клас

# 499
  • Sofia
  • Мнения: 404
Ние бяхме без детето и ни казаха, че това няма никакво значение. Предпочетох да не я травмирам излишно, детето плака, като разбра, че не е прието в НУКК, въпреки положеното старание. Ако я бях завела и пак не ни класират, незнам какво щях да обяснявам.
Приеха ли ви без присъствието на детето?

# 500
  • София
  • Мнения: 1 779
Класирането е утре, ще видим дали ще ни приемат. Иначе самите интервюиращи казаха, че не е необходимо присъствието на детето и освен да се поздравят няма какво друго да го питат. Нас ни питаха защо така сме класирали езиците, защо сме избрали френски и дали сме съгласни да се класираме по второ желание, ако не ни стигнат точките. Носихме портфолиото на детето от детската градина, разгледаха го. Това беше.

# 501
  • София
  • Мнения: 1 779
Приеха ни, макар и по второ желание.

# 502
  • София
  • Мнения: 1 779
Понеже ни приеха и в 133, сега сравнявам.Може ли някой да ми каже нещо повече за занималнята и извънкласните дейности? Класна ще бъде Камелия Димитрова, ако някой има отзиви?

# 503
  • София
  • Мнения: 1 055
bibi76,
Занималнята става само в първи клас, защото тогава са си в тяхната стая само съответния клас с отделна госпожа. От втори клас са 2-3 групи занимални, в които събират деца от 7 класа и е просто да знаеш къде ти е детето. Всички записват децата на частни занимални в околността от втори клас, аз също.
За извънкласните занимания само за спорт си спомням и то момчешки Mr. Green - футбол и някакъв боен, но Калоян не ги хареса и бързо прекратихме. Предлагаха и балет, но не съм сигурна къде се провеждаше.

# 504
  • София
  • Мнения: 1 120
В училището има само футбол и треньорът е невероятно добър.
Виждала съм как с микробус взимат деца на плуване.
На друг спорт трябва сами да си водите детето.

# 505
  • София
  • Мнения: 1 779
Понеже в сайта видяхме спортни танци и шах, за тях се интересувам, момиченце е моето. Явно трябва да питам на място. Благодаря за отговорите.

# 506
  • София
  • Мнения: 1 779
А за учителите Камелия Димитрова и Свилена Колева какво може да кажете? Първата е нашата, втората е на френската паралелка, което ни беше първото желание. Чудя се дали има смисъл да моля да ни прехвърлят при възможност във френската, защото сме с повече точки от всички резерви.

# 507
  • София
  • Мнения: 1 120
Кое ви е по-близкото училище?

# 508
  • София
  • Мнения: 1 779
18-то, работата ми е до 133-то.

# 509
  • София
  • Мнения: 1 120
Труден избор.

Общи условия

Активация на акаунт