СЪРБИЯ, Белград, Ниш, Златибор и всичко останало…

  • 194 133
  • 780
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 761
В самия Пирот и ние не сме сядали, но на Капице много ни хареса. То е на 10 км от Димитровград нагоре по един почти черен път.

# 16
  • София
  • Мнения: 72
Много се радвам, че открих тази хубава тема и се надявам, че ще ми е много полезна, тъй като и ние все още се чудим дали да ходим на Изложението на Пиротската пеглана кобасица. Моля ви за малко информация за хубаво местенце където да отседнем за една нощ, от къде сменяте пари и изобщо с каква валута пазарувате, къде в Пирот е  изложението и общо взето всякакви такива неща, които ще ни бъдат полезни.

# 17
  • Мнения: 5 053
Ние имахме малко динари и евро. В центъра навсякъде има обменни бюра, като курса преди Нова година беше 116 динара за 1евро. За спане не мога да дам съвет, то в Пирот не знам как може да се изгуби повече от ден  Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 1 247
Миналата година бяхме и на фестивала в Гуча. Запалих се много и с кеф се присъединявам към темата!  bouquet

Може ли да поразкажеш подробности за Гуча. Всичко каквото се сетиш - къде спахте, цени, път.....
От три години му се точа, но все нещо не успяваме да стигнем до там. И за тази година се опитвам да правя някакви плахи планове, та всичко ще ми е от полза. Благодаря предварително.

# 19
  • Мнения: 237
Моя близка приятелка много харесва Сърбия, има корени от там, и искам да организирам екскурзия за рождения й ден, но нямам идея за маршрути, забележителности, хотели и градове.
Всякаква информация, от хора, които са били там, ще ми бъде полезна.  Praynig

Кой град препоръчвате, какво може да се види там, хотел, ресторанти...?   newsm78

# 20
  • Мнения: 5 053
тодоричка, започнам:


1. Спахме в палатка ние конкретно. Така спят 50,5% от посетителите там, останалите 50,4% са в колите. Това е и огромна част от чара според мен. Има една огроооооомна поляна и един хълм, където има само палатки:
Скрит текст:
Тук да си опънеш палатка е безплатно, има и разни частни къмпинги, където можеш срещу такса да спиш в нечий двор. Това го правят предимно западноевропейците и там си е скучничко нощно време  Mr. Green . Иначе има разни къщи, които си дават стаите под наем, но цените са твърде високи за това, което предлагат. Пример: соц атмосфера с външна тоалетна (дупка в земята) - 70 евро на човек.

Още от атмосферата там:








Фестивалът сам по себе си е надсвирване между оркестри с награди, но си циркулират разни цигански оркестри, които свирят за пари




Немци


Много се притеснявах за този словенец, за радост не пострада, въпреки че спа поне 6 часа на улицата


За да се влезе в Гуча, се плаща на кола такса от 1000 динара, което важи за целия фестивал - от понеделник до неделя.

2. Има химически тоалетни навсякъде, но се плащат. Около 50 динара е тоалетната.

3. Цените тази година били по-високи от миналата година. Понеже бяхме с родителите ми, които бяха там и 2012г., та направихме съпоставка.
Съвет: взимайте си бира, ако ходите, де, от магазините, там цените са до 180 динари максимум, докато цените по заведенията са около 500 динара.
Друг съвет: вземете си българска бира, за да почерпите съседите, които неминуемо ще дойдат. И 2012г, и 2013г. дойдоха сърби при нас (до колата), което чувствийки се домакини, ни черпиха с бира
Моя милост с един импровизиран домакин


4. Храната!

Европейският съюз там още го няма, затова може да си купите колбаси ето така:


Около 300 динара струваше огромен сандвич с плескавица и салати по избор






Купус или кисело зеле с мазнички свински гърди




В Гуча има и музей на трубачите, който е със свободен вход. Вътре не е кой знае какво, има снимки от първия събор, та до ден днешен.


5. Самият концерт е на градския стадион. Там входът също е свободен. Иначе по разни кръчми гледах, че гостуват разни юго фолк звезди, там не знам какво е било.

Сцената, класирахме се много напред, но това няма голямо значение, ако се намърда човек със знаме пред теб

Едни младежи ме научиха на тяхно хоро там.

На другия ден(неделя) отидохме в Мокра гора и Дървен град на Кустурица. Градчето беше с вход, но не си спомням колко точно. В самите къщички може да се спи, като миналата година беше по 40 евро на нощ за къща. Там има и тенис кортове, ресторант с много прилични цени. Иначе ежегодно там се провежда арт фестивал. Ето и малко снимки:


















Питай нещо конкретно, което те интересува, че така хич не се сещам.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 247
blackisback      bouquet

Огромно благодаря за изчерпателния отговор и снимковия материал. Точно това ме интересуваше - спане, храна, цени. Ти чудесно ме ориентира. Последните две години точно високите цени на спането които ми оферираха(точно около 50-70 евро на вечер на човек) ме отказваха, а не бях сигурна дали има вариант за преспиване на палатка без плащане или в колата, тъй като ние мислим да отидем за петък, събота и неделя вероятно. Още веднъж благодаря.

# 22
  • Мнения: 5 053
О, да, да, няма проблем. Тези момчета, които ни черпиха, бяха от началото на седмицата там. Даже има душове на някои места и срещу 200 динара може да се изкъпе човек.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 771
blackisback Страхотно, апетитно, народно, браво, поздравления.

dewy Чудесна идея, въпроса е какво точно се желае. Повода не е точно за обикаляне и много забележителности, а си е за купон. Бих предложил Златибор, хотели, ресторанти, забавления. По пътя може да се отбиете в Ниш и да видите малко и от другото.
Ако желаеш ще ти дам насоки........

# 24
  • Мнения: 5 053
Щом на половинката му хареса, значи направо си беше супер  Mr. Green

Аз се интересувам за нощувки в Белград. Много ми се ходи там, но не знам къде да отседнем. Двама сме, деца нямаме. Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 270
На мен също ще ми бъде от полза Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 3 771
blackisback    sea_flower Момичета тази нощ пътувам за Белград, сутринта трябва да сме там. На следващия ден 26-01 обратно в Одрин. Не на екскурзия, подготвяме площадки за работа, че времето се разваля.
Дайте ми малко повече инфо, какво точно ви трябва в Белград, хотелите са стотици/цена, разположение, екстри и т.н/... С радост ще ви отговоря.....До скоро.......

# 27
  • Мнения: 5 053
Е тъй де...цени на хотели в централните части на града. Ако не ми допаднат, вероятно ще гледам в airbnb.  Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте момичета от Белград. Пристигнахме рано сутринта, температура под нулата. Починахме си малко и хайде на работа.
На въпроса, отсядаме за кратко във Villa Kalemegdan, на метри от едноименната забележителност. Сравнително удобно място в много посоки. Цена в момента 55 евро, донесоха ни закуската в стаята, въпреки, че ние не сме спали тук през нощта, но ни трябва деня, такава е уговорката. Засега толкова……..

# 29
  • Мнения: 237
dewy Чудесна идея, въпроса е какво точно се желае. Повода не е точно за обикаляне и много забележителности, а си е за купон. Бих предложил Златибор, хотели, ресторанти, забавления. По пътя може да се отбиете в Ниш и да видите малко и от другото.
Ако желаеш ще ти дам насоки........
Изключително ще се радвам да ми помогнеш  Hug
Между другото тя не си пада много по купоните, искам да съчетая и обикаляне по забележителности, запознаване в дълбочина с традициите (най-вероятно не се различават много-много от българските, но все пак...), пазар и много забавление.
Искам да бъде за около 1 седмица, не предпочитам хотели, някоя малка вила на централно място ще бъде идеално. Най-вероятно ще пътуваме с кола, но и с влак става. За дата - средата на април.

Като цяло нямам идея за нищо, така че търся помощ от теб и от останалите.
Споделяй каквото се сетиш.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт