СЪРБИЯ, Белград, Ниш, Златибор и всичко останало…

  • 194 105
  • 780
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 550
Страшни сте !   bouquet  bouquet  bouquet
Аз ядове съм брала със смс за паркиране в чужбина, та затова питах за добрите стари билетчета, че и мъжът ми е един съвестееен.  ooooh!
 sea_flower - за мръсотията и циганията имах предвид около крепостта, а не в нея.
Днес писах на мейла на туристическото им инфо. Исках да резервирам места за трамвая с екскурзоводите, защото са само 25 места и като е безплатно ще е лудница. Отговориха ми след 30 мин  Shocked Shocked Shocked, че може да резервирам, но след 15 април и трябва да им дам имена и тел. за връзка. Паднах направо колко са бързи.
Ние ще сме там от 2 до 5 май и после ще разказвам, но ако ви трябва някакво инфо ( за кръчми, хотели) - мога да питам, защото мъж ми има колеги там, а и Сърбия му е слабост, даже и езика им научи.
По този повод онзи ден в Ниш виждам захарен памук, ама много интересно засукан в три цвята и му казвам: Ей, виж какъв интересен захарен памук, а той: Не се казва захарен памук, а шечерна вуна или цанди конац  Grinning Grinning Grinning. Умрях от смях имат думи един път !
 

# 61
  • София
  • Мнения: 3 771
Запис и аз в тази тема, че ни предстоят едни майски пазници в Белград. Grinning
Рових в нета, но им е малко бедно инфото за разходките с корабче по Дунав, та питането ми е евентуално за изпитана фирма, маршрут, часове на тръгване, цени  и т.н.
Вторият въпрос е зоологическата градина заслужава ли си ?

bibi Разходките с корабче се правят от няколко фирми. Сега си намерих наша брошура, пазя всичко, в къщи е вече музей.



Преписах фирмата от листовката и открих това, ще ти свърши работа, има ги и другите:
http://www.tob.rs/sr-lat/sightseeing.php?kat=10
Имаш избор, не сме запазвали места, бяхме там малко преди това, а вечерта пак на кораб-ресторант.
Ние сме били много пъти в Белград, но сме се качвали само веднъж, струваше по 500 динара.
Скрит текст:

Като отиде до Земун, там ни хареса и след това ходихме там на кръчма, пълно е на брега.
Зоологическата градина се намира до Калемегдан, честно казано не е нищо особено. Но като гледам колко са децата, то си е заради тях.
Скрит текст:

До нея е една от хубавите кръчми Kalemegdanska terasa, там не пропуснахме.
Скрит текст:

# 62
  • Мнения: 270
bled, доволно пусна инфо Simple Smile
Супер!
Аз този път не успях да стигна до Белград, но се надявам, че ни предстои Simple Smile
Ще следя всичко тук с интерес!

# 63
  • София
  • Мнения: 374
Здравейте   bouquet

В събота планираме разходка до Събрия, като до момента не сме избрали маршрут -  събирам идеи.

Смятаме да е за един ден, но ако ни хареса и намерим подходящо хотелче - може да останем за една нощувка.

Моля за предложения Simple Smile

До момента не сме ходили в Сърбия, само да уточня  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 270
Аз бих препоръчала за един ден- разходка до Ниш, Пирот, Погановски и Суковски манастир.
Ако ти хареса в Ниш и решите да останете, всичко останало се минава спокойно и с достатъчно време за почивки и разходки и на връщане.
Ние бяхме в много яко хотелче в Ниш, цена за двойна стая 41 лв.
Ако ти е интересно- може да ми пишеш на ЛС.

И на нас ни беше първо ходене, до сега бяхме минавали само транзитно Simple Smile
Успех!

# 65
  • Мнения: 761
Аааа, на лични, а ние с гайдите? Искаме и ние моляя!

# 66
  • София
  • Мнения: 6 550
bibi Разходките с корабче се правят от няколко фирми. Сега си намерих наша брошура, пазя всичко, в къщи е вече музей.

Преписах фирмата от листовката и открих това, ще ти свърши работа, има ги и другите:
http://www.tob.rs/sr-lat/sightseeing.php?kat=10
и аз това намерих, ама няма нито цени, нито часове, явно тръгват когато се напълнят, а твоят ориентир за цената ми е напълно достатъчен.

# 67
  • Мнения: 270
Elysana , е аз на лични за хотелчето, че да не е реклама:)

# 68
  • Мнения: 761
Elysana , е аз на лични за хотелчето, че да не е реклама:)

Simple Smile Разбира се, не се съобразих с това. Може ли и на мен на лични в такъв случай!

# 69
  • София
  • Мнения: 66
bled, незнам какво да кажа.....Поласкана съм! Толкова информация, такова старание, и как е подредена темичката, супер...! Благодаря! Ще изчета всичко, всички линкове! Надявам се групата да се радва на завиден интерес. Аз съжаление съм минавала само транзитно през Сърбия, но съм решила тази пролет да си поправя грешката!

Какво е положението със Зелена карта за автомобил- чувам противоречиви мнения- задължително ли е да се прави?
Не е необходима зелена карта.

# 70
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Здравейте! След 2 седмици ще се отправям към Белград.

Чудя се с колко динара да замина.
Цена на скромна вечеря в ресторант, среден клас?
Големите сандвичи по улиците?
Билет за градски транспорт?
Такси на километър и коя фирма?

Водата от чешмата става ли за пиене?!

Искам да си купя нещо типично тяхно (за ядене), което да занеса в БГ, вероятно трябва да е консерва или някакъв колбас...или подправка...  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 11 057
С градския транспорт в Белград е леко сложно, няма билетчета, а само електронни карти, които се зареждат с кредит. Има смисъл, ако ще стоите по-дълго време.
Такси - ползвали сме Beotaxi и Pink taxi, тарифите са едни и същи.
Цени на храна в заведения и магазини - малко по-ниски от тези в България.
1 лв. е около 60 динара.

Ери, купи си дюлева ракия или има една с горски плодове и мед... за трайни храни не знам какви препоръки да ти дам Simple Smile
За фаст фууд не яжте сандвичи, а баници от пекарните - много са вкусни. За съжаление и там забелязвам,че започват да навлизат мощно полуфабрикатите... Преди 8-10 години, особено в провинцията, нямаше нищо непрясно и неавтентично...

Последна редакция: чт, 20 мар 2014, 17:28 от Параход

# 72
  • Мнения: 22
Здравейте,

Утре за 1ви път ще пътуваме с приятеля ми до Ниш, и понеже сме доста отвеяни днес в последния момент ще търсим откъде да обменим динари..  Crazy и започвам да се чудя дали изобщо ще намерим откъде (в района на Младост живеем и работим).
Ако тръгнем на път с дебитни карти Виза... и теглим от банкомат там дали е възможно? Изгодно ли е така или..?

# 73
  • Мнения: 11 057
В чейнджбюрата, които са в моловете - май се казваха Тавекс, има разни по-странни валути. Би трябвало и динари.
С всяка дебитна (а и кредитна) карта може да се тегли от банкомат навсякъде в Европа, Сърбия не прави изключение.

# 74
  • Мнения: X
В чейнджбюрата, които са в моловете - май се казваха Тавекс, има разни по-странни валути. Би трябвало и динари.
С всяка дебитна (а и кредитна) карта може да се тегли от банкомат навсякъде в Европа, Сърбия не прави изключение.


Ц, не с всяка дебитна. Трябва да е международна. Моята Маестро от ОББ се оказа, че няма опция за теглене в чужбина .....

Общи условия

Активация на акаунт