Епилепсия - ТЕМА 19

  • 62 797
  • 726
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 860
Здравей, добре дошла в темата, въпреки че на никой не пожелавам да е тук. За апетита, според мен това е странична реакция която би трябвало да отшуми. Често конвулекса предизвика гадене. Но ако не отшуми в рамките на 2 3 седмици трябва да се консултираш с невролога. Иначе се сещам за апетон сиропчето, но не ме слушай консултирай се с навролога.

# 496
  • Мнения: 506
Момичета и аз съм от Стара Загора, ако искате може да се съберем. Хубаво ще е да се запознаем на живо и да обменим опит.

# 497
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Дечицата ви на каква възраст са? При кои лекари ги водите? ЕЕГ, кръвни изследвания къде правите?

# 498
  • Мнения: 15 429
Момичета и аз съм от Стара Загора, ако искате може да се съберем. Хубаво ще е да се запознаем на живо и да обменим опит.

Идеята е чудесна!

Да не се окаже, че се познаваме.  Grinning


Дечицата ви на каква възраст са? При кои лекари ги водите? ЕЕГ, кръвни изследвания къде правите?

Моето дете е на 14 години, но от 2 години е с епилепсия. Наблюдаващ невролог е д-р Цанев в "Св.Анна". Той прави и ЕЕГ.  Изследвания в Българо-германския център на Руски.
За добър педиатър препоръчвам д-р Радиева - завеждащ трето детско в болницата има и кабинет.

Последна редакция: нд, 06 апр 2014, 12:42 от Mama_Nana

# 499
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Аз също ще се радвам да се запознаем...

# 500
  • Мнения: 2 860
Моето дете е на 4г и половина, епи пристъпи започна да прави на 14 дена, поне ние тогава ги забелязахме. Лекуващ невролог ни е доц.Литвиненко. Със забавяне в развитието е, не говори, има лека форма на ДЦП. От Варна сме.

# 501
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
През колко време ходите на прегледи и в какво се изразяват те?

# 502
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Здравей Deni24  Hug

Моята девойка е на 2г. 8 м. и е с темпорална епилепсия. От София сме. Лекували сме се къде ли не в момента се следим в "Св.Наум", иначе диспансерен невролог ни е д-р Ваня Калева. За прегледите незнам точно как е при другите, но тъй като при нас все още състоянието е динамично и пристъпите й не са овладени, почти всеки месец си лежим в болница.  Sad
Иначе преди персистирането на пристъпите на всеки 3 месеца, преглед, ЕЕГ и кръвни.  Peace

Момичета онзи ден малката пак спеше с отворени очи и дори по едно време бяха напълно отворени направо страх ме хвана. Направих й едно клипче въпреки че тогава вече ги беше попритворила.
Спомням си че някой друг беше писал за това. Мисля че LifeIsBeautiful беше, питахте ли Божинова на какво се дължи това и какво ви каза тя.



Абстрахирайте се от сопола, че нямаше как да я избърша без да я събудя  Embarassed

Последна редакция: нд, 06 апр 2014, 18:28 от romanol

# 503
  • Мнения: 4
Момичета и аз съм от Стара Загора, ако искате може да се съберем. Хубаво ще е да се запознаем на живо и да обменим опит.

Идеята е чудесна!

Да не се окаже, че се познаваме.  Grinning


Дечицата ви на каква възраст са? При кои лекари ги водите? ЕЕГ, кръвни изследвания къде правите?

Моето дете е на 14 години, но от 2 години е с епилепсия. Наблюдаващ невролог е д-р Цанев в "Св.Анна". Той прави и ЕЕГ.  Изследвания в Българо-германския център на Руски.
За добър педиатър препоръчвам д-р Радиева - завеждащ трето детско в болницата има и кабинет.

Здравейте момичета много ще се радвам на една среща в Стара Загора за да не се чувстваме сами все пак. Аз съм представител на организация на родители с деца с епилепсия и много искам да се запознаем ще следя темата дайте предложения за среща. Моят син е на 24 години и е с една от най тежките форми. Може би можем да сме си полезни  Rolling EyesИмам много какво да ви разкажа  Embarassed

# 504
  • Мнения: 506
Моето дете е на 3 години и от 1,6 е с епилипсия, темпорална. При почти всички лекари сме ходили, но се задържахме при проф. Иванов и д-р Пачева в Пловдив.
Освен епилепсия имаме и изоставане в ПМР (психо моторното развитие). На всеки два месеца ходим на прегледи и най-вече на изследвания, защото още сме в търсене на точната диагноза.
За срещата пишете кога ви е удобно и дали ще сме с деца или сами.

# 505
  • Мнения: 656
Дечицата ви на каква възраст са? При кои лекари ги водите? ЕЕГ, кръвни изследвания къде правите?

Здравей Deni24
Моята девойка е на 12 год и от 10 месеца е с диагноза епилепсия. Лекуваме се при др. Христова в "Детско Здраве"
Пристъпите ни бяха предимно нощно време, но засега успяхме да ги овладеем.
Ходим на прегледи през 6 месеца, кръвните изследвания и ЕЕГ-то правим също в "Детско Здраве"


И как стоят нещата с поставяне на ваксините? На 1 год . има ваксина...
Аз мисля повече да не слагам никакви ваксини. Имам съмнение че моята девойка от последната ваксина отключи епилепсията

# 506
  • Мнения: 4
За среща ми е удобно през седмицата от 10 до 15 часа

# 507
  • Мнения: 506
Аз мога по всяко време, но предпочитам да съм без детето, за да може все пак да си поговорим. В понеделник, сряда и петък от 14:00 до 16 часа го водя на занималня и съм свободна. Само този петък ще сме в София на очен и няма да мога. Изберете дата, място и час и съм на среща  Hug.

# 508
  • Мнения: 43
Здравейте!Искам да споделя нещо за ваксините,моето детенце сега е на 5год.Когато беше на 1г. и 11м. след слагане на ваксина отлючи епилепсия,до тогава си беше напълно здраво дете.Сега вече 3год. се чудим как и къде  да го лекуваме.Незнаем дали е точно от ваксината,но така се случи и смятам да приключвам с ваксините.Две години и половина бяхме овладяли пристъпите и след вадене на сливици отново започнаха,и вече 5м само лежим по болниците и сменяме лекарства.А всички ЕЕГ-та и ЯМР са в норма.Вече незнам какво да правим така и не се разбра дали е епи или не.

# 509
  • Мнения: 15 429
dochity, Steli Mam,

Аз съм без претенции за време и място. Предложете вие, защото за 15 години не научих този град. Blush

Общи условия

Активация на акаунт