Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем - 29 тема

  • 36 150
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 419
Miilla, значи вече си спряла хапчетата. Аз съм чувала, че като влезеш в 9 - ия и е хубаво да се спрат, за да се подготви организма. И аз пусках за токсоплазмоза към 6- ия месец, странното беше, че за прясна и стара инфекция показателят беше един и същ 0,1  - та май нещо за старата са я копнали от прясната. Пак ще пусна, де.

Дестини, какво стана с твоето ЦРП следиш ли го. Моето пак е високо - 8.95 от норма 6. Левкоцитите, неутрофилите и лимфоцитите също са си малко по-високи. Не мога да разбера какво става, уж бях 7 дни на венозен антибиотик и пак не са в норма или бяха за кратко. Наистина ако имаше голям проблем със зъбите, май щях да разбера - знаем как набира зъб, как се образува гной, или малкото поне щеше нещо да ме боли силно - така, че сигурно не е голяма инфекцията със зъбите и венците. Страхът обаче да не е стигнало до бебето е по-голям.

# 706
  • София
  • Мнения: 384
А при вас колко е СУЕ-то?

# 707
  • Мнения: 266
Момичета, усетихте ли земетресението Sad Аз доста се притесних, добре, че ММ е тук, представям си ако бях сама.. И това преживяхме..
Ронита, аз в понеделник приключвам антибиотика, трябва да минат след това десет дни и чак тогава ще ги пусна отново. И аз много се притеснявам, защото нито знам какво лекуваме, нито къде е, дали това е подходящото лечение.. Имам предишен опит с неоткриване на инфекция и мен ме притеснява много, дано да е от бременността. СУЕ ми е леки завишено, трябва да си погледна изсл. , но нещо от типа на 26 при макс. 25.

# 708
  • Мнения: 641
Здравейте, момичета!

Някак съм изпуснала тази тема
Със серклаж съм от края на 19 та седмица,заради скъсена шийка. Лежа от тогава нон-стоп. Сега съм в 26 та. За момента докторката ми се цели да добутам поне 31-32 седмица, в 28-ма ще ми направи курс с инжекции за дробчетата.
Това е накратко за мен

Надявам се във вашата приятна компания, времето да мине по-леко

Пожелавам на всички здрави доносени бебета на термин Hug

Отивам да ви изчета назад
Хубав и усмихнат ден!  bouquet

# 709
  • Мнения: 186
Добре дошла, Espa!

Земетресението добре ,че беше мъжа ми да ми каже- сгъвах едни дрехи седнала на леглото и изобщо нищо не усетих. Спомням си ,че когато бях бременна с дъщеря ми и лежах в болницата , пак имаше земетресение, ама дори нямаше как да реагирам,със закачена система  Laughing

Между другото предният път не си спрях магнезия като влязох в 9-тия , но въпреки това 3 дни по-късно родих...
А може ли да питам нефедипина за какво го пиете? Спомянм си,че ми го бяха изписали предния път,но се чувствах много зле от него и не пих дълго.
И друго- инжекциите за дробчетата - в болница ли трябва да влезете ,за да ви ги слагат?
Предният път ми ги слагаха точно към 28 г.с , но бях в болницата, та да питам,ако знаете дали може да се назначат и сложат без да съм в болница!
Благодаря ви Simple Smile Хубав ден и от мен!!!

# 710
  • София
  • Мнения: 550
Днес е един много странен ден.Бебка за пръв път, въобще не я усетих.Побутвах си корема, изпих кафе , даже се раздвижих и изкъпах и никакви сигнали от нея. Rolling EyesБудна съм от шест сутринта. Дали не е усетила нещо свързано със земетресението и след първия трус започна много активно да рита.. CrazyМного странно..Между другото и аз не го усетих.Май наистина ни е доста здрава конструкцията, а и съм на трети етаж.. newsm78

Espa, добре дошла! Hug

Shakti, мисля, че този нефедипин е за сърцебиене, но не съм сигурна..

# 711
  • Мнения: 641
Shaktigirl, Сърчице, благодаря за топлото посрещане!

Нифедипина го пия за спиране на контракциите - бил калциев антагонист и по този начин намалявам спазмите в матката. Първите дни се чуствах ужасно от него, аз съм сниско кръвно по принцип, а това е препарат за високо кръвно, но свикнах, последната седмица изобщо не усещам дисконфорт като го изпия, а го пия 4 пъти по 1 хапче, задено с магнезии и утрогестан
За инжекциите за дробчетата, останах с впечатление, че няма да ме приемат в болница, но в понеделник съм на преглед и ще питам. Чудя се дали да поискам отново тест за фетален фибронектин, правих преди 2 седмици и беше отрицателен, не знам има ли смисъл до се пуска толкова често newsm78
Земетресението го усетих, помислих че ми става лошо от някое от лекарствата Grinning, че тъкмо бях изпила по една доза, но после видях лампата и доста се стреснах

# 712
  • Варна
  • Мнения: 729
Еспа  - добре дошла Hug

кортикостероиди не е необходимо да се слагат в болница, само да има кой да ви ги постави. Преди изписваха основно дексаметазон. Предполагам и сега е същотото. По правило феталният фибронектин се прави на две седмици в въответният прозорец, до 32 г.с. май беше... но при отрицателен резултат аз не бих повтаряла толкова често- все пак си е физикален преглед и се взема секрет от шийката. И двете брем го правих по веднъж.

усетих земетресението и май доста се изплаших Simple Smile бях сама и тръгнах да звъня да предупредя майка ми да излизат с детето навън Simple Smile) а те хляб правели - въобще не са разбрали Laughing  но са и в къща и това има значение.   Дано не се повтаря и да не се случва по наблизо, че само това ни трябва на бременните кореми и мозъци Wink

Сърчице -по скоро е усетила прилива на адреналин Simple Smile и моето се активизира Wink после му пуснах една песничка Wink)))) по препоръка на единият док му пускам едни и същи песни, за да се успокоява после от тях Simple Smile ще видим Simple Smile

# 713
  • София
  • Мнения: 384
Добре дошла и от мен,Еспа!Стискам палци.
Мийла,това с песните и аз го правя ще видим дали ще има ефект Simple Smile))

# 714
  • Мнения: 419
Добро утро ! Добре дошла и от мен, Еспа. Да те питам едновременно ли пиеш магнезия с нифедипина или с няколко часа разлика хапче от хапче. Аз пия по 4 таб. дневно само нифедипин, но ми казаха в болницата, че мога да пия и магнерич, макар че били с еднакво действие.
Момичета, дексаметазона кортикостероиди ли са, ама то е супер вредно  - не знаех, че това съдържа.

# 715
  • Мнения: 186
Момичета,благодаря ви за отговорите за инжекциите, аз си мислех,че трябва да съм в болница за да ми ги назначат и да минат по ЗК, защото доколкото знам са доста скъпи.Ще питам моята лекарка какво мисли по въпроса.
Вие по колко контракции имате на ден, броите ли ги изобщо? Аз избягвам да ги броя, защото се паникьосвам, забелязах,че до обяд нямам изобщо,следобед се започва стягането. В интерес на истината тази бременност наблюдавам различно стягане на корема- тоест няколко вида, едното със сигурност е контракция, но другите имам чувството ,че когато бебето много силно ме изрита или се премести по-интензивно и матката реагира.

Еспа, според мен няма нужда да правиш теста сега, след като си го правила преди 2 седмици.
Аз и за него трябва да питам молята лекарка Laughing А тя ми забрани да чета в нета какво как, и всеки път като й задам някой специфичен въпрос веднага разбира,че съм ровила и чела и ми се кара.  Mr. Green
Хубав ден момичета, почивайте си!

# 716
  • София
  • Мнения: 550
Добро утро пупита! Simple Smile

Shakti, аз също чувствам различни видове контракции.Около десет на ден са, но някой са само стягания, други леко болят.И конската доза магнезии не ми помага да изчезнат напълно.А имам чувството, че през ноща получавам непрекъснати контракции, защото като се събудя сутрин и тръгна да ставам от леглото ме прорязва корема от двете страни и отдолу.Точно май където са връзките на матката.. newsm78

Ох, чакам си с нетърпение прегледа на 29 май и да видим какво е положението..

След малко ще си пусна "Замръзналото кралство", да убия няколко часа..

Слънчев ден от нас..  bouquet

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Shaktigirl, кортикостероидите за майката не са скъпи. Сърфиктантите, които се бият на бебето при преждевременно раждане са доста скъпи. Ако ти ги бият за първи път е хубаво да се остане няколко часа под наблюдение, защото доста ускоряват пулса.

Espa, добре дошла и успех!

# 718
  • Мнения: 186
Благодаря ти за отговора, Pival! Кортикостероидите са под формата на инжекции, нали така? Такива ми биха при първата бременност с дъщеря ми, мисля, че три инжекции бяха. Не помня дали ми ускоряваха пулса, знам,че имах сърцебиене, но аз бях с постоянна система с кормагнезий, та от него имах нон стоп ускорен пулс.
Надявам се да не се налага сърфиктанти за бебето, да си ги износим до 9-тия  Hug
Сърчице, и аз през нощта имам контракции...Също и такива болки-тип разстягане на връзките ,като се завъртам в леглото или ставам до WC .

# 719
  • Мнения: 641
Добро утро, момичета!

Благодаря отново за посрещането! Hug

Miilla, Shaktigirl
, благодаря за отговорите за теста!
ronita, не са ми казвали да правя пауза между хапчетата, но аз за всеки случай ги взимам с пауза помежду им поне от 30 минути
Нифидипина в 9 -14 -19 - 24
Магнезия в 10 - 13,30 – 21
А за инжекциите – да, кортикостероиди са, имат хм…известни негативни влияния върху нас, но се надявам да помогнат на бебето, въпреки че четох, че за да имат максимален ефект, трябва последната инжекция от курса да е поставена между една седмица и 24 часа преди раждането и че по време на една бременност е най-добре да се прави само един курс лечение.
Четох тук – информация от страницата на Royal collage of Obstetricians and Gynecologists - Corticosteroids in pregnancy to reduce complications from being born premature
http://www.rcog.org.uk/files/rcog-corp/Corticosteroids%20in%20Pregnancy_0.pdf
За контракциите – докарвам ги до 4-5 на ден в добрите дни, в лошите са повече, тогава внимавам и ги броя колко са за час, решила съм, че ако са повече от 4 за час ще тичам в спешното и много внимавам за болка в шийката – аз я усещам като предменструална в кръста, така ме боля като парвех разкритие при първото раждане, та ако усетя такава ще тичам пак до спешното

Shaktigirl, теста ми го препоръча гинеколожката ми, тя в началото ме посъветва да не чета в бг мама, но после видя, че с мен на глава няма да излезе, сега се слушаме взаимно Simple Smile

Напоследък проучвам нантологиите, ако недай си боже тръгне по-рано бебето, на кои болници сте се спрели вие? Дано на никоя от нас не се наложи от личен опит да разбере как са неантологиите от вътре.
И последне въпрос – ако бебето тръгне по-рано, тези които мислите да кърмите, на каква помпа за кърма сте се спрели, за поддържане на кърмата докато бебето не е с вас? Аз обмислям да взема Medela Pump In Style, въпреки цената чета, че е чудесна, някой има ли лични наблюдения от нея?

Извинете ме за дългия пост, аз съм доста обсотятелствена обикневенно, но не мога да се преборя с тази си черта Laughing

Хубав и усмихнат безпроблемен ден, без контракции ви пожелавам  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт