Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем - 29 тема

  • 36 137
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 897
Espa,добре дошла и от мен и благодаря за тази информация!
 
Много е полезна.Предният път не успях да кърмя,защото синът ми се роди в 34г.с.Стоя 7 дни в кувьоз,но не искаше да засуче въобще след това.Започнах да се цедя веднага след раждането,но нямах много кърма,особено като се прибрахме вкъщи.

Цедях се постоянно,бях вманиачена да пие само кърма и се ядосвах,вместо да се радвам на майчинството си.Явно не съм правила нещата както трябва или наистина има жени,които просто нямат кърма.След 40 дни спрях да се цедя и станах една спокойна мама с още по-спокойно бебе.

Понеже коментирате болници - предния път родих в Тина Киркова и сега благодаря на Бог,че стигнах дотук,за да родя пак там.

Аз спрях всички лекарства,освен Малтофера и Аспирина.Не усещам повече контракции от преди.Явно подготвителните трябва да си ги има и не се вляят от нищо.Сега имам повече от предната бременност.Тогова спрях Гинипрала в 32г.с. както и сега Салбутамола,но Магнезия го пих до самото раждане и нямах никаква родилна дейност.Раждането беше изключително тежко.Според доки спирането на магнезия не е предпоставка за преждевременно раждане,защото организма вече се е наситил.

Destiny,не се притеснявай за Аспирина,предния път го пих до самото раждане,ще го пия и сега.
Само,че го пия през ден.Пия и Омега 3,която също разрежда кръвта.

И аз пожелавам на всички доносени бебенца!

# 736
  • Варна
  • Мнения: 729
Еспа - благодаря за отговора Simple Smile и аз съм с такава нагласа. За мен и е по - лесно като кърмя да не давам вода.  Предният път една седмица се наложи да дохранвам, беше ад- но с много инат от моя страна ни се получи и си го кърмих 11 м без добавки. Предлагах вода в самото начало , но той не искаше и после спрях.  Сега искрено се надявам нещата да се случат по - лесно.  С друго дете не знам дали ще имам търпението и времето. Само да стигнем дотам ; )

# 737
  • Мнения: 266
Sunshine, успокои ме с аспирина Praynig
Аз го пия всеки ден, казаха ми да го спра в 32 седмица, но нямам смелост да го спра тогава, мисля, че е много  рано и мога да навредя на бебето. При теб защо са го изписали?  Исках и да те питам за Омега три - коя марка са най - подходящите? 
Това, което разбрах е, че при прием на аспирин се следят кръвни показатели като напр. фибриноген и редовно следене на доплер. И нещата отново ги научавам от форума, незнам защо така и не попаднах на док, който да се заеме сериозно с нещата . А съм пообиколила не малко. От година две се опитвам да си уредя един преглед при Сигридов, за когото чух прекрасни отзиви, но той преглеждаше  тогава само бременни момичета, а сега се премести на друго място, ще опитам и дано се уредя с час.

# 738
  • Мнения: 1 897
Пия Аспирин протект,защото един от абортите в 21г.с. имаше тромби в пъпната връв и бебето беше спряло да се храни.Въпреки,че ходех на частно проблема не се видя.

С предната бременност попаднах съвсем случайно на моят лекар и той ме накара да си направя изследвания за тромбофилия.Всичко беше наред,но според него е хубаво рисковите бременни да го пият,още повече,че аз съм с Хашимото и тогава бях на Еутирокс,което пък е предпоставка за съсирване на кръвта.Моят лекар е много на ти с ендокринологията и имунологията и му имам пълно доверие за това.

Иначе всяко Омега 3 е добро,стига да не е от черен дроб.

# 739
  • Мнения: 266
И при мен не се откри нищо при имунологичните и генетичните, но заради трите ми неуспешни бременности този път съм и аз с него. Мисля обаче да започна да следя кръвните показатели за коагулация и доплер, за да съм спокойна. След като може да се взема до края, след 35 седмица мога и аз да мина през ден до края. Аз също съм на тироксин, не знаех, че влияе по този начин, надявам се аспиринът да помага  Praynig

# 740
  • Мнения: 22
Mamcheta zdraveite molq da me izvinite che ne pisha na kirilica no sum ot telefona a imam speshen vupros kum vas. Sluchvalo li vi se e da vi boli na svivkite na krakata? Dali se dulji na raztqganeto na taza? Mersi predvaritelno :**

# 741
  • Мнения: 1 897
Предният път не помня кога започнах през ден да го пия аспирина,а сега от началото съм през ден,защото ТСХ-то ми е перфектно през цялата бременност и не пия хормони.
 
За изследванията - предният път не съм правила по-специални изследвания.Като влязох да раждам ми взеха кръв за време на съсирване или нещо такова беше,доплер съм правила 2 пъти -  на БХС в 13г.с. и ФМ в 22г.с.Сега по същия начин.

Вярвай,че аспирина ще ти помогне и всичко ще е наред с бебето ти.Най-много да се роди по-едро GrinningТака поне ми казаха на мен след раждането,след като родих синът ми в 34г.с. 2950 гр. Rolling Eyes

# 742
  • Мнения: 1 897
Mamcheta zdraveite molq da me izvinite che ne pisha na kirilica no sum ot telefona a imam speshen vupros kum vas. Sluchvalo li vi se e da vi boli na svivkite na krakata? Dali se dulji na raztqganeto na taza? Mersi predvaritelno :**


В коя седмица си?
Мен също ме боли там,но не съм се замисляла от какво.Според мен от тежестта на бебето.

# 743
  • Мнения: 22
В коя седмица си?
Мен също ме боли там,но не съм се замисляла от какво.Според мен от тежестта на бебето.
[/quote]


Ами аз съм в 34 седмица и все си мисля че е от разтягането но не съм сигурна. Днес ужасно гадно ме боли и се притесних.. На теб от кога те боли ? Praynig Hug newsm78

# 744
  • Мнения: 266
Sunshine, извинявай, че така разпитвам, но каква беше причината за раждането в 34 седмица?  Аз четох, че аспиринът можел да отлепи плацентата, ох всякакви притеснения имам.Но не бих го спряла, дори в осма седмица изкървих и не го спрях тогава,  реших, че ще рискувам до последно. На мен ми беше предписана терапия с аспирин плюс фраксипарин и имуновенин, но не ги започнах,  защото бях на преглед при един док, който каза, че аспиринът бил достатъчен. Обясни ми, че вливанията с имуновенин са много опасни, имало дори смъртни случаи ( вероятно в чужбина) , а фраксипаринът не го слагах, защото бях с него предишната бременност и не ми помогна.  Сега се чудя дали съм взела правилно решение, имам някакво чувство за вина, за някаква безотговорност, моля се всичко да е наред,  не бих си простила, ако му навредя по някакъв начин..

# 745
  • Мнения: 1 897



Ами аз съм в 34 седмица и все си мисля че е от разтягането но не съм сигурна. Днес ужасно гадно ме боли и се притесних.. На теб от кога те боли ? Praynig Hug newsm78

Мен ме боли като постоя повече време.

Destiny,не се притеснявай да питаш за всичко Hug
 
Предния път родих по-рано,защото ми изтекоха водите.Пак бях със серклаж и шийката не издържа,а и аз не лежах толкова колкото сега.Като тръгнах да раждам конеца се беше врязал и док едвам го сряза.Сега го е оставил по-дълъг,но се надявам да не става така.Затова продължавам да лежа повече.

На мен проблема ми е в шийката от многото аборти и манипулации.

# 746
  • Мнения: 266
Моите аборти са три и също ме притеснява шийката, затова не смея да си покажа носа навън и само лежа. Не е едно да го мисли човек, възпаления, шийка, аспирин, тсх и още куп неща. Толкова сълзи пролях и такива страхове имам, преминаваме през големи изпитания.Хубавото е, че го има този форум, за да споделяме и да си помагаме със съвети  Hug

# 747
  • Мнения: 641
Момичета, няма за какво, ако имате каквито и да е въпроси в тази връзка – питайте без да се притеснявате Hug
Sunshine Mom, пожелавам ти нещата при теб да се развият така както искаш, този път
А защо Омега3, да не е от дроб? Заради витамин А ли?
Miilla, всичко ще е наред и с второто, искренно го вярвам, ти вече имаш завиден опит от първото
Омега3 пия като част от витамините ми за бременни – Supple Maman
delicacy7, и мен ме болят свивките , все едно сухожилията и срамната кост от билзо 2 месеца насам, не съм питала за това, имам спомен от първата бременност за такива болки, мисля че са от разтягането на таза
destiny123, специано в Надежда няма нужда да си се следил при тях, за да отидеш да раждаш там, вероятно изключение прави планираното секцио, трябва да те види доктор поне веднъж преди това
И надявам се последен въпрос   Embarassed-  Салбутамола за какво го взимате?

# 748
  • Мнения: 266
Еспа, Салбутамолът е за контракции.
Момичета, трябва ли да се отваря нова тема, не бяха ли до 50 страници. Някой ако знае как става   newsm78

# 749
  • Мнения: 276
Момичета здрсвейте
Аз раждах във щерев ако имате въпроси питайте чдледя се там от 5 год
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт