Как си избрахте кръстник за детето?

  • 7 531
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Мили мами,

кажете как се избира подходящия човек?

Някой познат, или приятел? Роднина?

Благодаря предварително.   bouquet

# 1
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
По принцип кръстник на детето е този,който е бил кум на сватбата.Ако не е имало сватба,изберете човек,на кайто можете да разчитате и имате доверие.Няма значение роднина или приятел.

# 2
  • Мнения: 1 107
Избрали сме кума и кумата за кръстници.
Малко е странно, защото кумата е най-добрата ми приятелка, а кумът - най-добрият приятел на мъжа ми, а двамата нямат нищо общо помежду си...
Хвърли ме в размисъл  newsm78 Дали може и двамата да са кръстници при това положение  newsm78

# 3
  • Мнения: 46 565
Кръстница стана кумата ни от сватбата. Попът се беше разпоредил кума да е кръстник, но аз като пристигнах го сръфах и точка. Считам, че за момиче е по-добре да е кръстница  Crossing Arms нищо, че според църковните работи, тая работа върши мъжът.

# 4
  • Мнения: 5 299
Считам, че за момиче е по-добре да е кръстница  Crossing Arms нищо, че според църковните работи, тая работа върши мъжът.
И на мен така ми се струва.

Скоро ни предстои кръщене, но няма начин кумата да стане кръстица - избрала съм си мацката от приятелско семейство.
 По-скоро искам да знам - каква е по- нататъшната роля на кръстницата? newsm78 Има ли някакви обичаи, или нещо такова?

# 5
  • Мнения: 1 393
Дъщеря ми има кръстница(най-добрата ми приятелка)и кръстник(брата на мъжа ми)Кръстихме я на същата дата от сватбата,в същата черква при същия поп  Hug

# 6
  • Мнения: 4 965
За кръстници на моите дъщери избрах леля ми и мъжа й. Изискванията ми бяха следните:
1. да са съпрузи и всеки един от тях да кръсти по една от бебите;
2. да са православни християни, кръстени и вярващи;
3. да са хора, на които мога да разчитам - нали стават един вид духовни родители на децата ми;
4. да са достатъчно близки, за да можем да уговорим "салтанатите", без да има недочули и недоразбрали.
Всъщност, ролята на кръстниците е да въведат кръщелниците си във вярата - като малки трябвада им дадат осветено кръстче, на по-голяма възраст да им подарят библии и да ги съветват по всякакви въпроси (духовни, житейски и т.н.). Кръстникът носи морална отговорност за своя кръщелник и е длъжен да му помага, когато има затруднения (това е на теория).
В някои краища на България има и т.нар. обичай Обличане (освен обличането с нови дрехи на кръщелника веднага след кръщенето) - на определена между родителите и кръстниците възраст (обикновено при тръгване на училище или за бала) кръстникът "облича" кръщелника (купува му "по един кат дрехи"). Често кръстниците на момчетата кумуват на сватбите им (такъв е ритуалът).
Кръщелникът е длъжен на големите християнски празници (Коледа, Великден, Прошка и др.) да отиде на гости при кръстника си и да му занесе подарък и погача. На Прошка първо се иска прошка от кръстника и тогава чак от другите роднини.
Общо взето, подобни традиции вече не се спазват, а и малко хора ги познават.
При избора съпругътми нямаше думата, понеже е протестант и остави на мен окончателното решение.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 820
Кръстник на Дияна е много добър наш приятел, познаваме се от 10г, комшия е, но от 5г работи и живее в Германия. Дияна го познава, обича го.

Говорихме преди време с кума за кръщенето на Дияна, но не си спомням дали го питах или директно му казах, че Ицо ще кръщава Дияна. И кума познава кръстника на Дияна от почти толкоз години... така, че не се опъва много Simple Smile В нашата компания такива връзки сме заформили, че...

# 8
  • Мнения: 1 370
Кръстник на сина ми е нашия кум. Много близък приятел, на който винаги сме разчитали. Но не мисля, че това е от значение в нашия случай, тъй като сме на хиляди километри Sad

# 9
  • Мнения: 160
моят бебо още не е кръстен но сме решили това да стане лятото.Нямаме още избран ден,но кръсницата не е избрана още от преди Калоян да се роди.Това е моя приятелка с която работехме заедно до преди да забременея . Нито тя е омъжена нито аз Grinning

# 10
  • Мнения: 3 932
Кръстници ще са ни кумувете от сватбата, защото са много добри наши приятели и ще бъдат добри "духовни наставници".

# 11
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Кръстник  на  малкия  ще бъде  кумът ни  от сватбата. Аз  исках  кумата , която  е  най-добрата  ми  приятелка , но тя  не  е кръстена  в  църква  и  това  отпада,като вариянт.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 822
Смятам кума да я кръсти.

# 13
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Кумовете на сватбата ни станаха и кръстници на Денислав.
А сега и ние ще кръщаваме детето на нашите кумци.
Но не е проблем да избереш и съвсем различен човек, който да е кръстник на детенце.

# 14
  • софия
  • Мнения: 757
Ние още не сме кръстили малкия,на лято.
Кръстник ще му стане на кумовете от сватбата синчето им,то е на 13 години.Така решихме,защото след време няма да има такава голяма разлика  в годините на Ицко и кръстника му

# 15
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Нашият кум ще е кръстник на дребния; ще спазваме традицията Wink

# 16
  • Мнения: 507
На дъщеря ми кръстница е кумата( от сватбата).А на сина(още не е кръстен) ще бъде кумът.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 551
С кумовете не сме се виждали и не поддържаме връзка от доста време. Следователно предпочетохме кръстник да стане някой, когото Мишко познава и обича, а това е една моя много близка приятелка. Много ми е помагала за отглеждането му, много го обича и се интересува за него Hug

# 18
  • Мнения: 1 181
Ами при нас е много объркано. Нашите кръстници на сватбата са първата братовчедка на майка ми и мъжа й. Моите родители са им кръстници на тях (или кумове, както е по-правилно). Аз кръстница на тяхната дъщеря, т.е. моята втора братовчедка, а тя стана кръстница на Павел.

# 19
  • Мнения: 2 952
най добрия "спонсор" става супер кръстник Mr. Green Peace

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На дъщеря ми --> кумата. Първите им букви са А.
На сина ми --> кума. Първите им букви са Т.

И 2-та пъти се представиха отлично. Церемониите бяха върха. НО и 2-те ми деца не са издали и звук, по време на кръщавката, а това си е от съществено значение за ритуала.

Обаче не се виждаме много често и ме е яд  Close. Защото са свестни хора и добре се справят с ролята на нравоучители (особено кумата).

# 21
  • Мнения: 8 505
Кумата ни ще я кръщава (плановете са за през лятото).А кумовете са ни много повече приятели,отколкото кумове Sunglasses

# 22
  • Мнения: 2 407
Избрах си една много добре приятелка за кръстница на Ники, която винаги ми е помагала когато съм имала нужда.

# 23
  • Мнения: 4 915
Знам, че кумовете ставали кръстиници на детето, не знам дали според църквата е така, или просто е някаква традиция.  Thinking

Ние обаче не искахме да спазим това правило, първо - кумувете ни се разведоха, второ - далеч не са ни най-близки приятели, и най-важното- изобщо не отговарят на представите ми за духовни наставници на детето.

Затова избрахме сестра ми за кума.  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 245
Кум ни стана дай-добрият приятел на съпруга ми.  Моите две приятелки станаха кръстници на синовете ни. На всяка родих по едно момче да не се карат Mr. Green

# 25
  • Мнения: 384
Кума ще й става кръсник.Имам близка приятелка,която предпочитам,но мъжът ми държи да е кумът,той поне е вярващ човек,а и може да се разчита на него.

# 26
  • Мнения: 445
И ние възнамеряваме да кръстим Мартин налято. Ще правим двойно кръщене - на него и тати, защото и той не е кръстен. Кръстници ще станат съответно кумувете ни от сватбата.

# 27
  • Мнения: 1 425
Ние още не сме кръстили Вики, но смятаме да го направим това лято на Кръстова гора, а кръсница ще стане най-добрата ми приятелка, която смятам, че ще е най-подходяща. Според мен кръсник или кръсница трябва да е човек на когото детето винаги може да разчита, а приятелката ми е точно такава. Надявам се да направя най-правилния избор.

# 28
  • Мнения: 10 758
На дъщеря ми беше кръстница кумата.Така решихме с мъжа ми.А на сина  - един приятел на мъжа ми, който е бившо гадже на кумата Mr. Green.

# 29
  • Мнения: 2 125
Аз не бях кръщавана (не знам по какви причини newsm78), та направихме с дребния общо кръщене - 2 в 1, както се казва, в една церемония станахме истински християни.
Кръстница на дребчо стана 1-та братовчедка на мъжо, а на мен кръстник  - съпруга й. Страхотни хора, на които винаги може да се разчита Peace

# 30
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Избрали сме кума и кумата за кръстници.
Малко е странно, защото кумата е най-добрата ми приятелка, а кумът - най-добрият приятел на мъжа ми, а двамата нямат нищо общо помежду си...
Хвърли ме в размисъл  newsm78 Дали може и двамата да са кръстници при това положение  newsm78

При нас положението е същото.Понеже не са семейство,кума стана кръстник на Руми.Живот и здраве,на второто кръстница ще е кумата.

# 31
  • Мнения: 992
и ние смятаме да кръ6таваме бебка на лято в рилския манастир кръстници 6те са на6и много добри приятели

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ние гледахме преди всичко да е вярващ Peace
Избрахме бащата на момчето което ни запозна с мъжО, наш много добър приятел, който почина(Бог да го прости).
Имахме опций да е сестра ми или едни наши други приятели, но в крайна сметка избрахме вярващият, тъй като именно това е ролята на кръстника- да бъде духовен баща на детето Peace

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Моите деца още не са кръстени защото не мога да избера подходящи кръстници.При положение че с кумувете не поддържаме никакви вреъзки те отпадат като вариант така че остават приятелите които са винаги до нас.Това лято вече трябва да ги кръстим и двамата.

# 34
Кръстникът на детето, ако не е както традицията повелява да е кума или кумата, според мен трябва да е много близък приятел на семейството и да обича децата. Важното е да се избере човек, на когото вярваш и който ще може наистина да е опора на детето в ситуации, когато родителите не могат да се справят. Знаете, че повечето деца като поотраснат се поотдалечават малко или много от родителите си и търсят мнение от странични хора, които не са от семейството. Поне така мисля аз. Вярно е, че е трудно може би да се намери този човек, но е хубажо наистина да си заслужава, а не да е "проформа".

# 35
  • Мнения: 8 769
Кръстникът на детето искам да е свестен ЧОВЕК! За това на дъщеря ми кръстница стана една моя много добра приятелка, съчетаваща изключително много положителни качества (с голям превес над отрицателните Grinning)
Все още не мога да избера подобен човек за сина си Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 5 391
Кумовете от сватбата стават кръстници на детето.А като не е имало сватба- някой близък, тогава е без значение май.

# 37
  • Мнения: 2 255
Големият син е кръстен от кума ни на сватбата  Wink
А малкия още не е кръстен, но след дълъг "размисъл" си избрахме дъщерята на нашите приятели, защото е страшно слънчево и лъчезарно момиче, Калоян я харесва (а и Кристиан също Grinning) , много по-близки са по възраст, (отколкото с кумата) и ще могат да поддържат контакти в бъдеще, а и не на последно място - това семейство се оказаха едни от най близките ни хора, на които можем винаги да разчитаме, както и те на нас.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 968
Ние имаме сключен брак и кумое следователно. С течение на времето се разочаровахме от някои постъпки на кумовете ни, а мъжа ми  и слежебно с кума и това всичко доеде до решението други хора да станат кръстници на бебето. Поканихме моя близка приятелка и състудентка със съпруга й да стана кръстници и те приеха с радост. И така на 02.10.2005г. направихма кръщенето.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 787
Кумът на сватбата ни е най-добрия приятел на мъжа ми.И семеен приятел естествено.Просто още на сватбата му казахме,че искаме да е кръстник на децата ни.За по-добър не мога да се сетя-отговорен,материално осигурен,ако се наложи нещо,не дай си боже,имаме му пълно доверие.

# 40
  • Мнения: 1 027
Аз още нямам дете, но го чакам с нетърпение. На сватбата ни кумуваха най-добрия ни приятел, на който винаги можем да разчитаме и една добра приятелка, на нея също може да се разчита. Определено искаме те да са кръстници на детето, живот и здраве, но те нямат нищо общо помежду си и не знам как ще стане. Освен ако е момче-кума, а ако е момиче-кумата. При нас е съвпадение, иначе аз хич не харесвам нещо да се прави само защото така трябва или защото такъв е обичая. Naughty

# 41
  • Мнения: 1 489
Кръстница на малката й е нашата кума.Но смятам,че може и някоя приятелка или приятел да стане кръстник.Преди няколко години аз станах кръстница на една приятелка,тя се кръсти преди сватбата си,защото не й разрешаваха църковен брак.
Важното е само и самият кръстник да е кръстен.

# 42
  • Мнения: 505
ами нашето дете още не е на годинка, но засега сме решили да и моята кръстница или съпруга й , които бяха кумове на сватбата ни.

# 43
  • Мнения: 226
Кристник на детето ни е кума и кумата които ни бяха на сватбата. Те са наши много близки приятели.

# 44
  • Мнения: 48
кръстници на Али ще бъдат кумовете. с тях сме приятели от доста време. те са семейство с 6 годишен син.

# 45
  • Мнения: 215
Нашите кумове на сватбата ни не са семейство, плюс това кумът е в 4ужбина за дълго и смятам кръстница на сина ми да стане жената от едно приятелско семейство, с която м/у другото се запознахме в болницата докато раждахме. Сега децата ни са неразделни.

# 46
  • Мнения: 3 116
Имам си кръвна сестра (хайде да кажем най-добрата ми приятелка Wink ) и тя стана кръстница на беба  Grinning Просто решихме с мъжо че тя е най-подходяща  Sunglasses

# 47
  • Мнения: 442
на голямата ми дъщеря, кръстница стана на-добрата ми приятелка - човек, когото много уважавам и обичам, и на когото имам безгранично доверие. чувала съм, че кръстникът е най-близкия човек, след родителите. човек, при когото отиваш за съвет. знам, че кръстницата на дъщеря ми, винаги ще й даде адекватен съвет. знам ,че ако нещо се случи с мен, тя ще й бъде като втора майка.
малката дъщеря още не съм я кръстила.
чудя се дали двете деца могат да имат една и съща кръстница newsm78

# 48
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Кръстник на Георги стана брат ми защото много ми помагаше през бременността, а и след това. На нас кръстница ни е леля ми.

# 49
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762

чудя се дали двете деца могат да имат една и съща кръстница newsm78

 Могат.

# 50
  • Мнения: 1 410
Моята дъщеря я кръсти моя много близка приятелка. Страхотен човек, които съм сигурна, че цял живот ще й е приятелка и опора.

# 51
  • Мнения: 922
Когато решихме да се женим с моя мъж, аз бях категорично за кума. Казах той ще е и точка... Бях категорична, че той ще е и кръстник на сина ни. Сега съм също толкова категорична, че той ще е кръстник и на дъщеря ни. Прекрасен човек, който винаги е близо до нас, помага ни, подкрепя ни, а и децата го обожават...
Това е - за мен този човек е Кръстник 100%
УСПЕХ Grinning

# 52
  • София
  • Мнения: 3 707
Кръстници ще са ни кумувете от сватбата, защото са много добри наши приятели и ще бъдат добри "духовни наставници".
И аз така съм решила- но нека поне да стане на годинка...

# 53
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
... нищо, че според църковните работи, тая работа върши мъжът.
Не знам това къде си го чула. Имам двама вуйчовци попове и никой не е повдигнал въпрос при кръщаването на двете ми деца и на племенника ми. На моите деца кръстница им беше кумата а на племенника - кумата на брат ми.

# 54
  • Мнения: 3 760
По традиция-един от кумовете. А иначе-добър приятел, за когото си сигурна, че ще напътства детето ти с мъдрост и търпение.

# 55
  • Мнения: 516
Ние сме решили да са кумовете ни от сватбата, то и по традиция е така но така сме решили.

# 56
  • Мнения: 82
На нашето дете стана кръстник,човека,който бе причина ние да сме заедно.... Grinning
тъй като нямаме брак,хич не ни беше трудно да го изберем.... Heart Eyes,а пък живот и здраве на другото дете ще е брат му..... Party

# 57
  • Мнения: 2 784
Избрали сме за кръстница на Калина моята най-добра приятелка от училище. Много исках тя да ми кумува на сватбата, но аз съм я кръщавала, така че не стана. Но за детето, още преди да се роди, се знаеше, че тя ще му е кръстница. Каня я на значимите поводи от живота на малката, виждаме се достатъчно често и тя направо примира за Калина. Heart Eyes Така че, живот и здраве, на лято ще я кръсти. За мен кръстницата е нещо като втора майка, затова трябва да играе една от главните роли в живота на детето, а не да се виждат само на Прошки и след Нова Година.

# 58
  • Мнения: 5 254
Тъй като е малък да си избере сам, реших аз да се заема с тази не лека задача  Wink Исках кръстника му да е човек когото аз обичам, уважавам и му имам пълно доверие. И избрах брат ми. Знам, че много обича Йоан и винаги ще бъде зад него  Hug

# 59
  • Мнения: X
За кръстник "ползваме" кума-той си е почти член на семейството,почти през цялото време е у нас и много обича да си играе със Сами.Те с кумата не бяха семейство и въпреки,че с нея също сме в добри отношения-просто него го чувстваме по-близък.
Надявам се да си запазим отношенията такива и след като се ожени-и синовете ми да могат винаги да разчитат на него,както ние в момента.

# 60
  • Мнения: 2 674
azaf много добре е описала основното - как е по традиция Wink
само ,ще добавя че на момиче - кръстник е кума , а на момче - кумата Wink
Нашата кума няма търпение да кръщава вече Grinning повече се вълнува за кръщенката, отколкото за РД на мъника Grinning
 
п.п. и ние искаме да е тя Wink

# 61
  • Мнения: 1 493
"По принцип кръстник на детето е този,който е бил кум на сватбата.Ако не е имало сватба,изберете човек,на кайто можете да разчитате и имате доверие.Няма значение роднина или приятел."

Точно казано !

Дъщеря ми я кръсти моята леля, а синът ми моя приятелка.

"По традиция-един от кумовете. А иначе-добър приятел, за когото си сигурна, че ще напътства детето ти с мъдрост и търпение."

 Peace

Последна редакция: чт, 16 фев 2006, 00:24 от Ефросина

# 62
  • Мнения: 2 040
При нас кумовете ни, станаха и кръстници на детето, но не е задължително ... Казват също, че и дрехите трябва да са бели - и това не е задължително - нашите бяха розови ...  Grinning

# 63
  • Мнения: 3 550
Нашите кумуве са християни само по номинация, не са вярващи. Затова избрахме за кръстник на малкия наш приятел - православен, вярващ, богослов.
azaf добре е описала нещата.
Избери някой, който не е безразличен към тази задача и ще я приеме преди всичко като отговорност и после като чест. Той ще трябва да въведе детенцето ти във вярата, да му разкрие основните истини. Да го научи как да постъпва по християнски в делника. Да се моли за него и изобщо да го приеме като свое дете. По-добре е, ако имаш момче да избереш мъж за кръстник, ако имаш момиче - жена за кръстница. Това се прави така, защото се очаква, че двамата/двете ще са бъдат много близки и ще си говорят по всякакви въпроси.

# 64
  • Мнения: 1 215
На мен това ми предстои, сега напролет съм решила д ай направя кръщене и незнам и аз кого да викам за кръстник/ца. Кумата от нашата сватба, се затри из английските дебри и сега каде да я търся.... newsm78
Дали би имало някакъв проблем, ако майка ми му стане кръстница, например? Или ....., ох и аз незнам! КОй всъщност може да е кръстник на бебето?

# 65
На мен това ми предстои, сега напролет съм решила д ай направя кръщене и незнам и аз кого да викам за кръстник/ца. Кумата от нашата сватба, се затри из английските дебри и сега каде да я търся.... newsm78
Дали би имало някакъв проблем, ако майка ми му стане кръстница, например? Или ....., ох и аз незнам! КОй всъщност може да е кръстник на бебето?
Аз мисля, че църквата не ограничава избора на кръстник по роднинство. Тоест би могъл да бъде и най-близък роднина. Според мен важен е избора на ЧОВЕКа, атова най-добре могат да си го определят родителите на детенцето.

Някои от вас чакат дечицата им да станат на годинка, за да ги кръстят? Така сте решили, или са ви казали, че по-рано не може? Специално за моя син питах на каква възраст може да бъде кръстен и отчето в църквата ми каза, че може и 5дни след като се роди... Аз специално го кръстих когато беше на 3 месеца - беше много спокоен и изобщо не рева Simple Smile
Църквата даже по традиция кръщава децата преди да направят 40дни живот, защото на 40-тия ден се прави пречистваща молитва за майката и детето. Ако детето е кръстено и е момче, отчето го води вътре в олтара. Ако не е кръстено или е момиче - не го водят вътре Simple Smile

# 66
  • Мнения: 2 784
На мен това ми предстои, сега напролет съм решила д ай направя кръщене и незнам и аз кого да викам за кръстник/ца. Кумата от нашата сватба, се затри из английските дебри и сега каде да я търся.... newsm78
Дали би имало някакъв проблем, ако майка ми му стане кръстница, например? Или ....., ох и аз незнам! КОй всъщност може да е кръстник на бебето?
НЕ МОЖЕ да са майката и бащата. Може дядо, баба, лели, чичовци, братовчеди и т.н. Смисъла е, че кръстника става духовен баща или духовна майка на детето, затова не може да са майката и бащата. Малко лошо го обясних, ама....

# 67
Ние сме решили да са кумовете ни от сватбата, то и по традиция е така но така сме решили.
И НИЕ ТАКА СМЕ РЕШИЛИ.МНОГО СА ГОТИНИ И ОБИЧАТ ДЕТЕТО-ТОВА Е НАЙ-ВАЖНОТО.

# 68
  • Мнения: 2 609
Кръстница на Яна стана една моя приятелка.На сватбата кумовете ни бяха други - братовчедка на мъжа ми, но изобщо не се имаме с тях.
Исках детето ми да има за кръстник човек, с когото поддържаме добри отношения, нали все пак той е важен за него  Hug

# 69
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
При нас са кумовете.

# 70
  • Мнения: 1 202
Кръстник на моя син стана кумът bowuu ни от сватбата.Кумата е братовчедка на моя мъж и се имаме много и като дойде време за кръщаване въобще не се чудих кой да е кръстник.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 271
И аз знам тази традиция, че кумът от сватбата на родителите, става кръстник на детето. Но мен, например ме кръсти една приятелка на майка ми (бях на 13 години). А кръстник на детенцето на нашите кумове е втори братовчед на майката, не кума им... Ние, понеже сме си близки с кумовете, кума ще е кръстник на малкия. Но не влагам кой знае какво в това.
Единствено знам, че кръстникът не бива да пропуска празник на детето - рожден ден, имен ден и др. и трябва да поднася по-скъпички подаръци (ако има възможност, естествено). Например, кръстника на детенцето на кумовете ни скоро му подари чисто нов компютър за седмия рожден ден  Crazy.
Та, поне трябва да ти е близък човека, за да може да го каниш на всички празници.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 958
На първото ми дете ,Кръстник стана кума ни-така ,както е по традиция.
На второто- най-добрата ми  приятелка. Знам ,че тя много държи на мен и децата ми- съотвенто и аз на нея. Знам ,че ги обича и това беше мотива ми , да я поканя за Кръстница .

# 73
  • Мнения: 1 215
Аз сигурно съм много самотен човек,но наистина не познавам по- добри хора от майка ми и втория ми баща. Просто нямам такива приятели, наистина.

# 74
  • Мнения: 577
ази мам намерение кръстница да е моята най-добра приятелка

# 75
  • Мнения: 9 905
Предполагам, че кумата един ден ще му стане кръстница, така или иначе ме кефи.

# 76
  • Мнения: 811
И ние сме избрали за кръстница кумата  Simple Smile Просто няма друг човек, който да заслужава повече от нея да кръщава детето ни!

# 77
  • Мнения: 1 976
Както си избрахме кумове  Laughing! Кумата ни ще е кръстник на сина ни....но може и кумът...а може и двамата  Laughing

# 78
  • Мнения: 5 140
На Ния кръстница и е нашата кума и синът им.

# 79
  • София
  • Мнения: 596
Кръстници на Александър  са нашите кумове и тяхната дъщеричка /а преди два месеца се роди и малкия кръстник, кумовете ми си имат още едно детенце  hahaha/. Формално на кръщелното свидетелство пише името на кума ни, а за следващото детенце, живот и здраве, ще е името на кумата ни. Но каквото и да пише и двамата, цялото семейство ще напътстват Александър в живота му напред! Hug

Общи условия

Активация на акаунт