Как си избрахте кръстник за детето?

  • 7 505
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Нашият кум ще е кръстник на дребния; ще спазваме традицията Wink

# 16
  • Мнения: 507
На дъщеря ми кръстница е кумата( от сватбата).А на сина(още не е кръстен) ще бъде кумът.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 551
С кумовете не сме се виждали и не поддържаме връзка от доста време. Следователно предпочетохме кръстник да стане някой, когото Мишко познава и обича, а това е една моя много близка приятелка. Много ми е помагала за отглеждането му, много го обича и се интересува за него Hug

# 18
  • Мнения: 1 181
Ами при нас е много объркано. Нашите кръстници на сватбата са първата братовчедка на майка ми и мъжа й. Моите родители са им кръстници на тях (или кумове, както е по-правилно). Аз кръстница на тяхната дъщеря, т.е. моята втора братовчедка, а тя стана кръстница на Павел.

# 19
  • Мнения: 2 952
най добрия "спонсор" става супер кръстник Mr. Green Peace

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На дъщеря ми --> кумата. Първите им букви са А.
На сина ми --> кума. Първите им букви са Т.

И 2-та пъти се представиха отлично. Церемониите бяха върха. НО и 2-те ми деца не са издали и звук, по време на кръщавката, а това си е от съществено значение за ритуала.

Обаче не се виждаме много често и ме е яд  Close. Защото са свестни хора и добре се справят с ролята на нравоучители (особено кумата).

# 21
  • Мнения: 8 505
Кумата ни ще я кръщава (плановете са за през лятото).А кумовете са ни много повече приятели,отколкото кумове Sunglasses

# 22
  • Мнения: 2 407
Избрах си една много добре приятелка за кръстница на Ники, която винаги ми е помагала когато съм имала нужда.

# 23
  • Мнения: 4 915
Знам, че кумовете ставали кръстиници на детето, не знам дали според църквата е така, или просто е някаква традиция.  Thinking

Ние обаче не искахме да спазим това правило, първо - кумувете ни се разведоха, второ - далеч не са ни най-близки приятели, и най-важното- изобщо не отговарят на представите ми за духовни наставници на детето.

Затова избрахме сестра ми за кума.  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 245
Кум ни стана дай-добрият приятел на съпруга ми.  Моите две приятелки станаха кръстници на синовете ни. На всяка родих по едно момче да не се карат Mr. Green

# 25
  • Мнения: 384
Кума ще й става кръсник.Имам близка приятелка,която предпочитам,но мъжът ми държи да е кумът,той поне е вярващ човек,а и може да се разчита на него.

# 26
  • Мнения: 445
И ние възнамеряваме да кръстим Мартин налято. Ще правим двойно кръщене - на него и тати, защото и той не е кръстен. Кръстници ще станат съответно кумувете ни от сватбата.

# 27
  • Мнения: 1 425
Ние още не сме кръстили Вики, но смятаме да го направим това лято на Кръстова гора, а кръсница ще стане най-добрата ми приятелка, която смятам, че ще е най-подходяща. Според мен кръсник или кръсница трябва да е човек на когото детето винаги може да разчита, а приятелката ми е точно такава. Надявам се да направя най-правилния избор.

# 28
  • Мнения: 10 758
На дъщеря ми беше кръстница кумата.Така решихме с мъжа ми.А на сина  - един приятел на мъжа ми, който е бившо гадже на кумата Mr. Green.

# 29
  • Мнения: 2 125
Аз не бях кръщавана (не знам по какви причини newsm78), та направихме с дребния общо кръщене - 2 в 1, както се казва, в една церемония станахме истински християни.
Кръстница на дребчо стана 1-та братовчедка на мъжо, а на мен кръстник  - съпруга й. Страхотни хора, на които винаги може да се разчита Peace

Общи условия

Активация на акаунт