?Въпроси всякакви?

  • 5 266 476
  • 96 496
  •   1
Отговори
# 64 980
  • София
  • Мнения: 9 926
Едно пълномощно за подаване на документи за държавен конкурс за колко време се вади и колко струва, след 17ч.

# 64 981
  • София
  • Мнения: 30 142
Едно пълномощно за подаване на документи за държавен конкурс за колко време се вади и колко струва, след 17ч.
Пълномощното става веднага. Ако всичко е наред, няма хора и влезете навреме, за около 30-на мин. ще сте приключили. Ако имате пък записан час, още по-бързо.

# 64 982
  • Мнения: X
Най-добре намерете нотариус, който работи до по-късно и запазете час.

# 64 983
  • София
  • Мнения: 8 932
Да питам знаете ли какво е работното време на ЦДГ, приятелка ми каза че от миналата година е до 18.30 ? А на мен ми се случва да ми звънят в 17.30 да "проверили те дали съм наоколо да си взема детето, че работното им време било до 18.00 " .
Ако е за София, повечето градини работят от 7,00 до 19,00.

# 64 984
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Цитат
Поканена съм на РД на мъж. Реших да не ходя но си мисля да му изпратя цветя в ресторанта където ще е празнува. Добра идея ли е цветя???
Цветя на мъж-не..по-скоро бутилка вино или друг алкохол.

# 64 985
  • Мнения: 13 289

Риванол - не.

Сина ми го беше ударила топка в час по физическо и в лекарския кабинет го бяха превързали с комплес с Риванол. Не му мина и на следващия ден посетихме Пирогов. Според лекарката от травматологията го е боляло повече точно от Риванола.
[/quote]

Риванол -да
Класика е при много травми, досега не съм срещала лекар да го отрича, а го знам защото ми е перпоръчван от мастити ортопеди и травматолози, не че се радвам че ми се е налагало.
И пък от личен опит Пирогов го избягвам и правя всичко възможно да нямам досег там с травматологията

# 64 986
  • Мнения: 68 658
Риванол го отричат някои лекари. Точно вчера говорих със сетра ми по повод възпален нокът на палеца на крака на племеницата - ходили на контролен и доктора оплюл риванола. Не разбрахме защо обаче.

Но да, има такива лекари...  Peace

# 64 987
  • Мнения: 1 399
Поканена съм на РД на мъж. Реших да не ходя но си мисля да му изпратя цветя в ресторанта където ще е празнува. Добра идея ли е цветя???

Най-често ползваният вариант е кошница, не задължително голяма, а пълнежът е според човека - може да е само цветя, алкохол с ядки, сирена, колбаси, плодове, комбинация от тези неща и т.н.

Ако контактът е служебен, цветя са от малкото уместни подаръци за поздрав, без значение от пола, единствено може да са подбрани в по- неутрални тонове.
Ако е личен, съобрази с конкретната личност.

# 64 988
  • Мнения: 4 941
Какви са заплатите на учителите и тези на възпитателите в момента? Питам за такива, който нямат стаж по специалността.

# 64 989
  • Мнения: 1 540
Здравейте,

Трябва ми спешна помощ. Във Велинград сме, пътуваме за Доспат. Сега разбрахме, че пътят между Сърница и Доспат е много зле. Ако минем през Батак, по-добър ли е пътя?

# 64 990
  • София
  • Мнения: 11 491
По-добре е, да.

# 64 991
  • Мнения: 1 540
Благодаря!

# 64 992
  • Мнения: 1 520
Върнаха ми такава банкнота без да забележа. Фалшива ли е?!
А банкнотата ще я нарежа и изхвърля. Не ми се занимава с банки, полиция и т.н.
Не бързай да я изхвърляш. Ако си сигурна в кой магазин и кога точно са ти я върнали, върни се там и ги помоли учтиво да ти сменят фалшивата банкнота с истинска, ако откажат, ги предупреди, че ще се обърнеш към полицията.
Дори да отричат в началото че е от този магазин, твърде вероятно е при споменаването на полиция да се стреснат, ако съзнателно са ти я пробутали (което със сигурност е било така).
Освен това в повечето магазини има камери и при евентуална полицейска проверка ще изискат и записите от тях. Затова написах че е важно да помниш не само къде,но и кога е станало това...

Последна редакция: ср, 20 сеп 2017, 16:32 от krem-karamel

# 64 993
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 212
Не бързай да я изхвърляш. Ако си сигурна в кой магазин и кога точно са ти я върнали, върни се там и ги помоли учтиво да ти сменят фалшивата банкнота с истинска, ако откажат, ги предупреди, че ще се обърнеш към полицията.
Дори да отричат в началото че е от този магазин, твърде вероятно е при споменаването на полиция да се стреснат, ако съзнателно са ти я пробутали (което със сигурност е било така).
Освен това в повечето магазини има камери и при евентуална полицейска проверка ще изискат и записите от тях. Затова написах че е важно да помниш не само къде,но и кога е станало това...
рекламации се правят преди да напуснеш обекта.  друго което ми е направило впечатление е , че записите могат да се върнат до 24 ч назад. това е може би най-често използваното. а като за капак точно когато камерите е трябвало да запишат някакво произшествие  точно в този момент са се повредили.  иначе със заплаха от полиция  може да пробва поне в 10-на магазина. ако се вържат си е за тяхна сметка.  най-вероятно, ако не успее да пробута някъде банкнотата, притежателят и  да пие една студена вода. да си е отварял очите когато е взимал рестото. 

# 64 994
  • София
  • Мнения: 30 142
Малко обекти се връзват на подобна заплаха, защото са нясно, че няма как да се докаже. Дума срещу дума. Камерите по правило нещо се бъгват и точно този момент липсва. Търговците обикновено си опичат работата в подобни ситуации, но нека пробва, нищо не губи.

Общи условия

Активация на акаунт